Ako prebieha na súde, keď podám žiadosť o výživné?

lucta30
2. feb 2013

Dobrý deň milé mamičky ktoré majú taký prolém ako mám ja, chcela by som sa spýtať že ako mám postupovať ak nežijem už s otcom mojej dcérky, Rozišli sme sa preto lebo požíval alkoholické nápoje, je treba aby som musela súdu dokazovať nejakým spôsobom že naozaj pil alebo to stačí iba povedať alebo ako ? neboli sme zobratí a ja by som chcela podať o výživné, on sa mi vyhráža že mi nezaplatí ani korunu , ako mám postupovať ? a ako je to zo stretávaním sa s otcom , moja dcérka má 4 mesiace, a neviem si predstaviť že by si ju zobral .... Prosím o radu ☹

sissy27
2. feb 2013

nemusíš vôbec zdôvodňovať, prečo spolu nežijete... v prvom rade musíš požiadať o zverenie malej do tvojej opatery, zároveň podať návrh na výživné - zrátaj si všetky náklady, ktoré v súvislosti s malou máš a v pohode môžeš žiadať polovicu, otázne je, aký príjem on preukáže na súde a koľko ti odklepnú... darmo budeš oprávnene žiadať 400€ ak on je nezamestnaný a nemá žiadny majetok... stretávanie bude v tvojej prítomnosti, je málo pravdepodobné, že by mu úplne styk s malou zakázali, aj keď pije, ale kým ju dokázateľne netýra, tak nezakazujú...

janka743
2. feb 2013

ahoj, ak môžem poradiť, odkladaj si všetky bločky, pokladničné doklady, lekárske správy .... čo sa týka nákladov dcérky. súd by mal brať ohľad na to či otec dieťaťa pracuje, ak nie z akých dôvodov, príp. prečo bol prepustený... a vychádza sa z príjmu za posledných 12 mesiacov. Zdokladuj aj svoj príjem, ak chce silou mocou stretávať sa s malou, daj si len v tvojej prítomnosti na hodinku týždenne... také malé bábo by mu bez Teba ani nedali asi. ak chceš viac napíš IP.