Ako postupovať pri žiadosti o zverenie dieťaťa?

durinkoo
13. mar 2011

Ahojte potrebujem radu pre moju priatelku. Je slobodna mamicka a chce poziadat o zverenie dcerky do osobnej starostlivosti. Viete mi napisat ako sa postupuje? Kde treba podat ziadost,co k tomu potrebuje,a ci sa nieco plati? Jej ex plati vyzivne ktore on sam navrhol.Potrebuje od neho niejaky suhlas s vyskou alebo staci len udat sumu? A bude sa vsetko potom riesit na sude kde budu obaja predvolany? A posledna vec ci sa musi v procese zverena do osobnej starostlivosti riesit aj stretavanie otca s dietatom alebo je to uz na nich ako sa dohodnu? Dakujem velmi pekne za vsetky rady.

kaara1980
13. mar 2011

ja som to riešila tak,že som šla na Urad práce soc.vecí a rodiny.Najskor tam,ku komu patrím a opýtala som sa čo mám robiť.Odporučili ma na iné oddelenie.Tam bola baba,ktorá mi spísala žiadosť a aj podala na súd.Informovala ma o všetkom.Pre dieťa je pred súdom ako zástupca kolízný opatrovník,ktorý háji práva dieťaťa.V žiadosti bolo napísané,že spolu nežijeme od mojho tehotenstva,že mi bývalý prispieval počas tehu na výdavky,koľko mi dával po narodení dieťaťa atď.Zároveň sa tam píšen návrh,aby bolo dieťa zverené do opatery matke,návrh výživného,stretávania sa s otcom atď.Potom na súde určia dátum pojednávania,otcovi dieťaťa pošlú predvolanie v danej veci a zároveň si ho preveria v práci(koľko zarába).Potom sa už vlastne buď dohodneš s otcom dieťaťa,alebo ako každý trvá na svojom,tak musí rozhodnúť súd.Ja odporúčam dohodnúť sa.My aj keď sme sa dohodli,tak jediné čo ostalo je výška výživného,ktoré je po dohode určené súdom,pretože otec sa s malým ani nemá záujem stretávať ani sa o neho nezaujíma.čo ma moc teší. 😀

nika326
1. apr 2013

Ahojte
Môžte mi prosím poradiť?:
Žijem s priateľom 5 rokov v jeho byte, máme spolu 3 ročného syna.
Chcem od neho odísť a požiadať o zverenie dieťaťa do svojej starostlivosti aké kroky mám podniknúť?Kde ísť ako o to požiadať?

janetta30
2. júl 2013

prosim vas po 7 rokoch sa s priatelom rozchadzame mame spou 4 rocneho syna viete mi poradit kde najdem nejaky vzor na zverenie syna do mojej starostlivosti? dakujem

julci72
3. okt 2013

Ahojte! Som rozvedená a všetky moje tri deti sú právoplatne súdom zverené do mojej výchovy.
Všetko som sama vybavovala. Napíšem potrebné žiadosti a vysvetlím postupne potrebné kroky.
Sama dobre viem, aké to je, keď nikto v ničom nepomôže, na úradoch sú neochotné..., nakoľko okrem detí ani ja nemám
nikoho na pomoc.
Moja e-mailová adresa: julci@post.sk
Pomôžme si navzájom!!!

zanulka16
24. apr 2014

Ahojte tak ja potrebujem takuto radu , chcem aby mi zverili sestru do starostlivosti ale som tehotná ,nezamestana čo myslíte ako mám postupovat ? kam mám íst viete mi poradit ? dakujem

dnamorova69
5. dec 2016

Dobry den akurat citam vas prispevok ch ela by som aa opytat ci by ste mi ten navrh nemohli pomoct dat aspon do nejakych zakladnych bodov.dakujem