Ako postupovať po rozvode?

pepa08
12. mar 2014

ahoj .. vcera sme mali rozvod a rozviedli nas .
chcem sa spytat ci to niekde treba nahlasovat . a ako je to s trvalym pobytom - ja a dcerka ho mame momentalne nahlaseny na adrese jeho rodicov . mozem si ho prehlasit na inu adresu a v byte kde byvame by sme mali prechodny je to v poriadku ?

dakujem za rady

luba28
12. mar 2014

@pepa08 ty si trv.pobyt mozes nahlasit kedykolvek,ale tym padom ti OP prestane platit,...musis vybavit aj ten,...ty nikde nehlasis,ze si rozvedena,....a nemas este rozsudok

pepa08
autor
12. mar 2014

@luba28 vzdali sme sa odvolania ale viem ze rozsudok je platny az ked ho dostanem a dam na sude potvrdit ..

dcerka bola zverena mne tak ten trvaly mozem prehlasit aj jej ?

luba28
12. mar 2014

@pepa08 ano,kludne,...ale musis mat list vlastnictva original ak si tam napisana,...ak nie tak musi ist s tebou ten co je na liste vlastnictva kde budes mat trv.pobyt

luba28
12. mar 2014

@pepa08 a este,kto berie danovy bonus???

pepa08
autor
12. mar 2014

@luba28 dom kde by som si davala trvaly pobyt patri mne a bratovi . danovy bonus beriem ja

klincek
12. mar 2014

@pepa08 ak sa chces vratit k povodnemu priezvisku, musis to oznamit matricnemu uradu, a nezabudnut ani na poistovne (zdr, soc.).
o rozvode by mal vediet aj zamestnavatel.
ak je nehnutelnost v tvojom (spolu)vlastnictve, trvaly ci prechodny pobyt si tam samozrejme nahlasit mozes. ak je vlastnikom niekto iny, musis mat jeho suhlas.

luba28
12. mar 2014

@pepa08 tak potom super,.....no problema 😀

luba28
12. mar 2014

@klincek ja som nikde v praci neoznamovala ze som rozvedena,....

klincek
12. mar 2014

@luba28 ja som myslela aktualneho zamestnavatela-kvoli danovym zalezitostiam, ak by napr. dochadzalo k zmene poberatela danoveho bonusu..samozrejme ze neskor to uz hlasit nebude 😉

pepa08
autor
12. mar 2014

@klincek meno si menit nebudem hlavne kvoli dcerke aby sme nemali kazda ine , pre mna je podstatne ze dcerka je moja a meno ma uz netrapi ..
takze v podstate len zmenim trvaly pobyt , obciansky a ostane doklady , nahlasim prechodny pre mna a dcerku a je to v pohode

klincek
12. mar 2014

@pepa08 jasne, chapem🙂
ano, malo by to tak stacit.

pepa08
autor
12. mar 2014

babule dakujem za rady

danielahamar
12. mar 2014

hlavne treba nahlásiť v škole v škôlke, že je v tvojej starostlivosti , aby nenastalo nedorozumenie