Ako má brat postupovať, keď si chce dať zveriť deti do starostlivosti?

jajus28
9. nov 2013

Dobry den maminky, tehulky, a bambulky.
Chcela by som pocut vas nazor, rady a skusenosti....moj brat ako rozvedeny ( s prveho manzelstva 1 dieta, plati vyzivne a neter k nam chodi pravidelne) zacal pracovat v cz, tam si nasiel priatelku s ktorou maju dve deti, narodene v cz, priatelka zacala pit, behat po krcmach, nabrala pozicky, rozisli sa brat po nej splaca vsetky pozicky, inak by mu zobrali byt, ked mala vypite nadavala mu a sem tam mu aj riadnu ustedrila, deti tomu samozrejme boli svedkom a na starsom to nechalo nasledky chodil psychologicke a spomalil sa mu vyvoj. Deti su s nou moc sa o ne nestara stale pije pracovat nechce pobera vseliake mozne davky v nudzi a s deti si spravila tak povedial prijem, nasla si a nastahovala k sebe noveho partnera s ktorym zdielaju svoj ,,konicek,, k alkoholu, samozrejme keby nato pridu na socialke, ze zdiela domacnost s nim zoberu jej prispevky na byvanie atd... Brat si deti brava kazdy druhy vikend posiela im peniaze, trvaly pobyt ma uz na slovensku nechce odtial odist skrz deti. No deti su uz v koncoch stale hovoria, ze chcu ist byvat na slovensko s tatinom. Otazka je ako a ci sa vobec da aby mu zverili deti do starostlivosti, a ak ano ako postupovat, ako mu poradit? Baby celu rodinu nas to trapy a keby nebyvaju tak daleko tak by sa to riesilo lahsie.Dakujem za kazdy nazor.

bajana
9. nov 2013

samozrejme, ze sa to da....rozhodnutim sudu....mal by sa poradit s nejakym pravnikom, ktory sa zaobera rodinnym pravom a poziadat sud o zverenie deti do svojej starostlivosti...bude to ale tazke, nejako sa bude musiet dokazat, ze matka nie je schopna starat sa o deti...v tomto su muzi bohuzial velmi diskriminovani....

evelynm
9. nov 2013

brat nech zajde na socialnu kuratelu, tam mu poradia, aky je postup pri ziadani o zverenie deti do starostlivosti. V Cechach to moze byt aj inac ako na Slovensku.

kykka
9. nov 2013

@jajus28 Poslite im domov socialku prave vtedy, ked bude ozrata a oni ked uvidia, v akom prostredi ziju deti, tak jej ich sami odoberu...

evelynm
9. nov 2013

@kykka , socialka by mala byt informovana, ale pozor, aby deti nesli do detskeho domova...

kykka
9. nov 2013

@evelynm To mozu spravit aj bez suhlasu biologickeho otca?

evelynm
9. nov 2013

@kykka , v pripade mozneho ohrozenia dietata moze byt sudom vydane predbezne opatrenie, na zaklade ktoreho je dieta odobrate rodicom a umiestnene do nahradnej starostlivosti. Na jeho vydanie sa nevyzaduje suhlas rodicov.

jajus28
autor
9. nov 2013

@evelynm
@kykka
@kykka
Baby dakujem za rady a postrehy takze poradim nech sa ide najskor poradit s pravnikom a teda pozistovat ako tam funguje socialka aby deti neskoncili v domove, tak dufam, ze sa nam to podary a deticky budu vyrastat tak ako sa patri v klude a rodinnom zazemi, idealne by bolo keby sa mu podarilo prist s nimi na slovensko a tu by sme mu s detmi pomahali aj s babkou ved su to moje krsnatka a vzdy ked ich ma a volaju mi tak mi to az srdce trha...juj dakujem 😉