Ako dlho trvá pokým nás rozvedú?

29. aug 2022

Ahojte. Viete mi niekto priblizne povedat ako dlho trva kym ma s manzelom rozvedu od podania navrhu? Chcem striedavu starostlivost o nasu dceru, viem ze co sa tohto tyka tak problem robit nebude a striedavku s radostou prijme, rozvod by sme podpisali dohodou.

viestta
29. aug 2022

Rozvod a starosti ísť o dieťa sa dajú riešiť aj samostatne. S rozhodnutím o zvereni nemusíte čakať na rozvod.

kaktusik007
29. aug 2022

rozvod dohodou neexistuje. k striedavke - preco nie do osobnej starostlivosti? pride ti v poriadku striedat si dieta po tyzdni, aby nikde nemalo pocit domova?

veronikaszabova
29. aug 2022

@kaktusik007 prosim ta... Mam vela kamosiek, co maju decka v striedavke, a z deciek nerastu ziadne labilne pripady, lebo podla teba nemaju "pocit domova".
Jedna ma napriklad dceru od 2r v striedavke - teraz ma 7r a je to jedno neskutocne uzasne dieta. V skole same 1, vynika v tanci. Nikdy netepela tym, ze je 2t tam a 2t tam...
Nemozes pausalizovat.

pribinak
29. aug 2022

@kaktusik007 nepreháňaj. Dieťa má domov a vie presne kde. Striedavka u rodičov ktorí sa vedia normálne dohodnúť a komunikovat je pre dieťa úplne ok

sense
29. aug 2022

@kaktusik007 à prečo by nemalo mať pocit domova, alebo si vážne myslíš ze dieťa má v striedačke nonstop Zbalen kufor a nikde nemá miesto, a nie je striedavka vždy len 50/50, môže byť aj iný pomer a stále to bude striedavka.
Alebo si myslíš ze pre dieťa je lepšie vidieť otca raz za 2 týždne 2 dní.
Netreba pausalizovat.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
29. aug 2022

zrovna dnes som počula v správach ohľadne rozvodov že trvá cca pol roka kým dôjde k rozvodu...

marca12
29. aug 2022

@kaktusik007 ak ma dieta krasny vztah s oboma rodicmi a silne citove vazby a ak vedia rodicia spolu vychadzat,tak stiedavka je pre dieta dobre riesenie.

kassandra25
29. aug 2022

Ahoj, mozu byt 3 - 6 mesiacov. Netusim, co sa tu navazaju "mudri" ludia do konkretne vasej starostlivosti. Je to absolutne vasa vec, co si zvolite. Prajem vela porozumenia.

kaktusik007
29. aug 2022

ved dobre, nekamenujte ma tu, mam proste na striedavku nazor ze nikdy by som s tym nesuhlasila - a teda uprimne naozaj nerozumiem co zenu, matku, vedie k tomu tu striedavku vobec navrhnut - tak som sa iba opytala.
@veronikaszabova ano, este ma iba sedem - napis o 10 rokov, ze ako na tom boli cez pubertu, dobre?
@pribinak ked sa s nim ides rozvadzat - este nemozes vediet ci sa s nim budes vediet dohodnut... taka je realita
@sense suhlasim, netreba pausalizovat. Kamoska psychologicka mi povedala o jedinom !!!! pripade kedy striedavka u jej klientov realne fungovala - islo o financne zabezpeceny par, takze byt ostal dietatu, rodicia si kupili dalsie byty a v tomto striedali sa tam rodicia, nie dieta. A ano - ak by som si mohla dovolit tento typ striedavky, mozno - ale fakt asi iba mozno - bh som zmenila nazor..... aj ked - vzhladom na vychovu otca asi nie ;)
@zoro9836 a moze neskor mavat s oboma rodicmi ako sa to decku hodi.....
@marca12 ale toto aby bolo splnene --- to je velka vzacnost.... asi tolko k tomu

marca12
29. aug 2022

@kaktusik007 To ano,tiez som proti striedavke. Ale v urcitych pripadoch mam pochopenie.

pribinak
29. aug 2022

@kaktusik007 realita je taka, že niektorí sa sj pred rozvodom dohodnú a tá dohoda platí

Nie každý je odsúdený sa na súde hádať do krvi. Niektorí predložia rodičovskú dohodu a du rozvedeni za 5 minút

draik
29. aug 2022

@viestta
Riešia sa zásadne spolu, v konaní o rozvode.

85miska
29. aug 2022

My sme nemali deti ani spoločný majetok. Ale 3.11. bol podaný návrh kde muž napísal že chce aby súd rozhodol bez jeho prítomnosti ja som odpovedala to isté. Prišiel nám termín rozvodu nejak 17.12. na ktorý sme nešli a 14.1. už prišlo rozhodnutie.

katarinka1211
1. sep 2022

Nas rozviedli celkom rýchlo, 6 týždňov od podania navrhu v BA a máme spolu jedno malé dieťa