Aké výživné od otca s príjmom 3500 eur?

tommynika
10. jún 2020

Ahojte, akú výšku výživného by ste si pýtali pri príjme otca dieťaťa, živnosť ma na SVK, robí v Holandsku, čistý príjem mu ostáva 3500€.
Nie sme manželia, V rl bude zapísaný
oplatí sa to riešiť dohodou? Alebo dat návrh na súd.
Budem poberať materskú a potom rodicovsky, mam este 6dvojičky z prvého vzťahu

renatik91
10. jún 2020

Rodičovská dohoda - následne ju schváliť na súd.

renatik91
10. jún 2020

Tiež je povinný Vám prispievať na úhradu výživy a poskytnúť príspevok na úhradu nákladov spojených s tehotenstvom a pôrodom.

tommynika
autor
10. jún 2020

@renatik91 ôk a keď on sa návrh že max 200 €... Ak to bude nízka suma pre súd. Tak súd to opraví a zvysi ci aj ja mam uviesť koľko by som potrebovala?

renatik91
10. jún 2020

@tommynika Zmyslom dohody je, že sa dohodnete, t.j. dohodnete sa na sume, ktorá vyhovuje všetkým a je postačujúca pre dieťa vzhľadom k jeho veku a potrebám (neskôr sa suma môže zvyšovať). Ak sa nedohodnete, výšku výživného určí súd. Výška výživného nemôže byť príliš nízka vzhľadom na majetkové pomery rodičov, keďže dieťa má právo sa podieľať na ich životnej úrovni.

tommynika
autor
11. jún 2020

@renatik91 ôk takže pri príjme otca kde mu ostáva mesačne 3500 e a mojom kde budem mat 200e na výživnom pre deti z prvého vzťahu a materskú a od pol r príjem len 200 a rodiča na jedno žiadať od neho sumu 300e je adekvátne ci malo

sonnenshein
11. jún 2020

@tommynika Ak su na dieta vydavky 600 a viac mesacne, mozes tolko ziadat. Zalezi ale aj o dalsich faktorov - jeho a Tvoje naklady na zivot, atd. A samozrejme, kazdy Sud to aj tak uvidi po svojom. Na jednom by Ti kludne dali 400, na druhom dostanes 200. Osobne sumu 300 povazujem za adekvatnu, a ziadaj aj pokrytie vydavkov spojenych s tehotenstvom a porodom, povedala by som ze tisic euro jednorazovo.

majkeel
11. jún 2020

Tazko povedat, kolko ma zivnostnik v cistom. Raz su zakazky, raz nie su. Cisty prijem sa dozvie sa to, az ked urobi danove a zaplati rocne dane a odvody.
Ziadat / dat 300 eur pri plate 3500 eur je tak akurat, rozumna suma. Ty to neprehanas a on si to moze dovolit. Plus sa mozte dohodnut na podielani sa na vacsich vydavkoch typu kocik, autosedacka, casom kruzky v skole, ... Jednorazovo by som nic neriesil, tam tusim prispieva stat pri porode, tym ho akurat mozno trocha nastves. Pre teba je lepsie dostavat dlhodobo a menej (okrem mesacnych 300 eur podiel na vacsich vydavkoch), ako raz a viac.
Slusnost je na oplatku umoznit otcovi kontakt k dietatu, (ak ma zaujem). Pri praci v Holandsku to asi az tak casto nebude.

mirola
11. jún 2020

@tommynika ja by som urcite ziadala viac ako 300 eur. Aspon 500. Kamoska, ktora ma dieta s muzom, ktory zarobi 2000 v hrubom dostala bez mihnutia oka 470 eur.

extempore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majkeel
11. jún 2020

@mirola Na vychove sa maju podielat dvaja. Ked ex posle 300 eur, tak zivi dieta vlastne sam. Staci to v pohode na zaplatenie najmu, stravu, aj oblecenie pre dieta do 6 rokov.
Ten chlap tiez nie je s prepacenim hoviadko, aby sam robil od nevidim do nevidim v zahranici na dieta, aby ho kvoli tej praci ani nevidel, zaroven stihol odlozil na horsie casy, ked po 50tke strati pracu, musi ratat s tym, ze pracovne a platovo smerom k starobe pojde nadol, plus dochodok.
Zmyslom vyzivneho je, aby dietatu nic nechybalo. Nie aby sa jeden z rodicov zodral, druhy v klidku posedaval doma, uzival si volny cas, aby dieta malo zlatu lyzicku v ustach a ked bude stary, dieta ho akurat opluje, lebo ho ani nebude poznat.
Aby to nedopadlo, ze chcela som ho poriadne vyzmykat a nakoniec mi dava nasr.ny iba minimum.

daganov
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirola
11. jún 2020

@majkeel ano to je pravda, ale tento muz, ktoreho spominam ja sa nepodielal nijak, ani sa nijak nepodiela na vychove dietata v podstate zena vsetko tahala sama odkedy otehotnela, do roka dietata mala nevidela otca a ona ani cent, byvanie a vela ineho jej hradil jej otec. Na zaklade toho asi aj dostala take vyzivne. Neviem

tommynika
autor
11. jún 2020

@majkeel prd viete, a netušíte ani aký mám ja príjem... Takže radšej za zdrzte mudrej odpovede

tommynika
autor
11. jún 2020

@daganov nepotrebujem múdre premudrele odpovede, nič neviete čo bolo a je. Takže radšej ticho

adriannasvk
11. jún 2020

Urcite by som pytala viac ako menej. Jeho prijem je nadstandardny,300€ je podla mna malo,dieta sa ma podielat na zivotnej urovni rodica,takze ked zaraba 3500,tak vyzivne by malo byt aspon 500€. Samozrejme ked usetris z toho bude to super,mozes dopriat dietatu napr dovolenku a po dalsie,ak sa stane,ze bude mat prijem neakor nizsi a bude ziadat znizenie,budes mat napr rezervu...ale dolezite je ci je to zdokladovane,ze ma naozaj taky prijem. Ak ma oficialny prijem mensi,vyzivne sa pocita z toho ak mu nevies dokazat kolko naozaj ma. Ale samozrejme posledne slovo ma sud,ale pytaj urcite viac

majkeel
11. jún 2020

@tommynika Prepacte, spytali ste sa na verejnom fore a nepacia sa vam komentare. Ale aspon uz viem ten prd, dovod preco (neprijemne reakcie) sa asi na vas uz druhy chlap vys... kaslal :D

tommynika
autor
11. jún 2020

@majkeel xixiixixi vidím že ste zjedli encyklopediu mudrosti , pekny deň mam natolko inteligenciu že na taketo nepodstatne reakcie nemienim ani len reagovať.

damtiporiti
11. jún 2020

@tommynika práve si zareagovala.
Toľko odo mňa k tej poznámke o inteligencii 😂

majkeel
11. jún 2020

@tommynika skoda, ze s takou inteligenciou ste si ani nevsimli, ze daganov vobec nereagovala na vas, ale na extempore, ale hned ste po nej vybehli. 🙂 Niekedy staci napocitat do 10, kym clovek nieco povie a kym clovelk dopocita, nakoniec si mozno aj celu odpoved rozmysli. 🙂 Podobne pekny den

extempore
11. jún 2020

@tommynika mas taku obrovsku inteligenciu, že si si za otca pre svoje dieťa vybrala človeka, s ktorym si nevydržala ani len do pôrodu... výborne, tlieskam. Ďalšie chudatko, čo bude vyrastať v neúplnej rodine 😢

extempore
11. jún 2020

@adriannasvk ano, nech pýta rovno dvojku mesačne... 🤮🤮🤮🤮

mirola
11. jún 2020

Boze zeny, vy viete byt niekedy na seba take zle. Nevieme nic o jej vztahu ani minulosti. Nesudme, neurazajme sa. Poznam zeny, ktore boli s muzom 10 rokov a ked sa im narodilo dieta boli do roka od seba. Zenu ktora bola vo vztahu 5 rokov a ked otehotnela chcene a planovane typek si to pred porodom rozmyslel a opustil ju.
Navyse niektore deti zijuce len s matkou su stastnejsie ako tie zijuce v nefunkcnej, toxickej kompletnej rodine.. nie su to ziadne chudatka ako bolo spomenute a nie je ich malo.
Dieta ma mat rovnaku zivotnu uroven ako rodic, ak jeho otec zarobi 3500 eur, nevidim dovod preco by mal prispievat 300, aj keby matka zarobila 2000.. !!!!
Ziadna nevieme v akej situacii sa kedy ocitneme, deti su najviac a kazda pre to svoje chceme najviac a len to najlepsie .

majkeel
11. jún 2020

@adriannasvk Ak muz vela zarobi, je to casto, ze pracuje 12-16 hodin denne. Nie kazdy je milionar bez namahy. O takuto kvalitu zivota (nonstop v praci) sa ale vacsinou nikto nechce delit, len o ten vysledny zarobok. V momente, ze by niekto zacal pytat ako premrstene vyzivne 20-40-50% z platu, mne sa neoplati pracovat. Davam vypoved, po rokoch driny si uzivam doma, casom si najdem pohodickovu pracu typu cvicena opica, poziadam o striedavu starostlivost a miesto prace do rana do noci, ktora sa neoplati, sa venujem svojmu dietatu.
Niekedy sa neoplati byt prilis chamtivy a nenazrany. Nikdy nesklb hus privelmi, lebo moze zdochnut ... alebo sa zacat branit a uleti.

surriana
11. jún 2020

@tommynika Toto je choré!!!Že prd viete a netušíte aký mám príjem......Tvoj príjem nikoho nezaujíma!!!To že máš skalkulované koľko potrebuješ je síce pekné ale prd platné.Tvoj ex nieje somárik tras sa!!!Ja potrebujem tak daj .....O dieťa sa máte finančne starať obaja. .....300€ na dieťa od neho a ty dáš mesačne tiež na to dieťa 300€????alebo má vaše dieťa financovať iba on?

tommynika
autor
11. jún 2020

@surriana choré sú vaše rady.

tommynika
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tommynika
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
surriana
11. jún 2020

@tommynika pre chorého každá rada chorá..... Že ja som hneď nenapísala pýtaj dievča rovno celý jeho plat .....😂

adriannasvk
11. jún 2020

@extempore ty uz zase neprehanaj🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️nie nech si nic nepyta chudak chlap,ma iba 3500v cistom mesacne,co ked mu neostane na 4 dovolenky rocne iba na dve🤦‍♀️matka JEHo dietata bude suchat nohami s 200€ mesacne a bude ratat kazde euro,spekulovat pri kazdej plienke,ci mlieku napr....vzdy sa dava vyssia ciastka pri ziadosti o vyzivne lebo sud to vzdy znizi. Realne by mohla dostat 400€.... male dieta stoji vela penazi,ci uz vybava,kocik,postielka,plienky,kremy na ritku atd...ty bud nemas deti alebo si chlap ked das takyto komentar🤦‍♀️nemala by este ona kupit tomu chlapovi darcek za to,ze jej spravil dieta a je vacsinu roka v zahranici??? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

stanulienkat
11. jún 2020

@adriannasvk Áno má nadštandardný príjem,ale na slovenské pomery, ak si si všimla, ten pán zije úplne niekde inde, kde sú úplne iné výdaje ale tebe v hlave len zablikala kontrolka 3500 eur