Aká je šanca, že otec dostane dcéru do osbnej starostlivosti?

6. apr 2022

aka je sanca ze otec dostane dceru do osobnej starostlivosti? Je vyhoda ak mam vyssi plat, vacsie byvanie a lepsi vztah s dcerou ako matka?

dievcacitajucelist
6. apr 2022

Pokiaľ mama dieťa netyra, nie je alkoholičká, narkomanka, riadne sa stará o dieťa nechodí po nociach....nevidim dôvod, prečo by nemal súd zveriť dieťa mame....

pribinak
6. apr 2022

Ak má otec dobre podmienky pre dieťa, dieťa nie je v útlom veku, tak je mozne že súd schváli striedavku

dievcacitajucelist
6. apr 2022

@pribinak Môj subjektívny názor...( takže len tak na margo striedavej) striedava vo väčšine prípadov je nevhodná...jediní, kto so striedavou su stotožnení su rodičia (otcovia) nie deti....

autor
6. apr 2022

praveže žena sa o malu nestará, stale len sedi za pocitacom. byvaju v 1izbovom byte a ma nizky plat.
Dcera jje dava najavo ze ma ma radsej, ja nesuhlasim aby bola zverene matke, pretoze u mna ma lepsie podmienky na zivot

pribinak
6. apr 2022

@dievcacitajucelist dovolím si nesúhlasiť.

mamina0078
6. apr 2022

Ano je šanca nie jeden taky prípad v okoli poznam ze deti boli u otca ale nebola to nejaká rychlovka... Predchadzala tomu aj sociálna ktorá overila podmienky a psychologicka ktorá sa s dieťaťom porozpravala celkovo to trvalo niekoľko mesiacov

pribinak
6. apr 2022

Koľko má dieťa rokov?

sense
6. apr 2022

To ze býva s dcérou len v jednoizbovom byte a ma malý plat nie je dôvodom na odobratie dieťaťa matke.
Ako vieš ze je nonstop za počítačom A o dieťa sa nestará?
Koľko má dieťa rokov?

dievcacitajucelist
6. apr 2022

@pribinak naozaj ? Máš s tým skúsenosť?

pribinak
6. apr 2022
dievcacitajucelist
6. apr 2022

@pribinak Predpokladám, že pozitívnu....ja som po pravde sklamaná zo striedavej tiež som zo začiatku bola zo striedavej nadšená teraz to vidim už "triezvo"

pribinak
6. apr 2022

@dievcacitajucelist každý má inú skúsenosť, ale ak mam ja napr zlu, tak predsa nemôžem tvrdiť, že je to celé zle, ale subjektívne povedať, že u nás to nebolo dobre

Deti potrebuju oboch rodičov, vzor ženy a aj muža. Netvarme sa, že 1 rodič dokáže zastúpiť oboch, príroda to zariadila tak, že dieťa má 2 rodičov.

Ak si rodičia vybavujú účty cez dieťa, tak to je tragédia a nie výchova a starostlivosť.

dievcacitajucelist
6. apr 2022

@pribinak Prave, že to nie je len moja skúsenosť...ale tak ano suhlasim, že dieťa potrebuje mamu aj otca....len keby nebolo vybavovanie účtov cez dieťa....

dievcacitajucelist
6. apr 2022

@pribinak a inak ano jeden rodič dokáže suplovať mamu alebo otca ak je treba...

pribinak
6. apr 2022

@dievcacitajucelist ak je treba, ale prirodzene má dieťa 2 rodičov
(nebudem tu rozoberať či matka alebo otec ktorého opustil partner, či zomrel mu partner dokáže plnohodnotne vychovať dieťa, to je totiž čosi úplne iné)

autor
6. apr 2022

@sense viem to pretoze to bola moja manzelka 12 rokov, to bol aj jeden z dovodov na rozvod l. Nestarala sa o deti a je neporiadna…uz som to nezvladal, socialka uz na navsteve u mna bola a pacilo sa im ako by to tu mala zariadene je to len plus

dievcacitajucelist
6. apr 2022

@pribinak To je jasné...len ja som si myslela, že striedava je dobrý koncept výchovy práve preto, lebo dieťa je v kontakte s mamou aj otcom...ale nemyslím si, že je to pre dieťa vhodne ak su rodičia "neodosobneni" a riešia veci cez dieťa....mám kamošky, ktoré boli celé nadšene, že maju "podelenu" starostlivosť a po určitom čase menia názor.... taký je život

pribinak
6. apr 2022

Ak je dieťa už väčšie môže vypovedat a povedať svoj názor

jakubrianka
6. apr 2022

Len chudák zoberie/nahuckà dieťa matke. Jeden taký bol, syn si zobral život lebo nezvládol veľkú lásku, kedže o tú maminu v živote musel prísť. Fakt nechápem túto dobu...

pribinak
6. apr 2022

@dievcacitajucelist ja si myslím že je to dobrý koncept.
Dieťa je s oboma rodičmi, obaja majú aj povinnosti s dieťaťom, nielen pekne vikendy. Dieťa vidí vzor aj matky a aj otca. Má šancu zachovať si funkčný vzťah s oboma rodičmi

To že niektorí ľudia si riešia problemy cez deti je otras.

sense
6. apr 2022

Koľko maju deti rokov? Píšeš o dcére a teraz že sa nestarala o deti. V určitom veku sa prihliada aj na to co chce dieťa...

dievcacitajucelist
6. apr 2022

@pribinak môj muž ma v striedavej chlapca...považujem svojho manžela za dobrého a starostliveho otca...(ano som zaujatá je to môj muž) preto som jeho synovi, keď sa ma spýtal čo ma spraviť či ma byť s tatom aj s mamu na striedanie...povedala, že určite by to mal skúsiť a bude s tatom (aj s nami...oveľa dlhšie) máme ho uz skoro dva roky a čo oni dvaja "vystrájaju" (mama a otec) je brrrr....ja som už rezignovala nemá to zmysel...

jakubrianka
6. apr 2022

Dieťa by malo mať jednu izbičku a nie kufor na cestách a pendlovanie medzi dvoma domácnosťami a nakoniec pocit straty akéhokoľvek pocitu domova. Víkendy, sviatky, prázdniny môže byť s otcom, ale na noc domov do svojej postieľky. To už by musela byť fakt zlá matka aby muž chcel dieťa k sebe. Striedavkou dieťa trpí a je to novodobá záležitosť manipulatívnych otcov, ktorí idú cez mŕtvoly svojich detí (lebo dieťa sa dá ukecať na peniaze, ale v konečnom dôsledku tým trpí). Odporúčam pozrieť názory odborníkov na striedavú starostlivosť.

pribinak
6. apr 2022

@dievcacitajucelist ale to je vaša skúsenosť, ini ľudia majú dobre skúsenosti
A u vás nehapruje striedavka ako taka, ale to že tvoj muž a jeho ex si robia zle

dievcacitajucelist
6. apr 2022

@pribinak A ty poznáš koľko prípadov, kde je pozitívna odozva na striedavu, teda okrem tvojej vlastnej?

pribinak
6. apr 2022

@dievcacitajucelist nie je to Moja vlastná, ale v rodine a u priateľov. Ja som našťastie šťastne vydatá

Ale tu sú našťastie ľudia, ktorí dokazu normálne fungovať a neriešia si problemy cez deti.

andreafa
6. apr 2022

Ziadna sanca

jakubrianka
6. apr 2022

@pribinak oni možno "normálne fungujú" ale to dieťa striedavou starostlivosťou trpí. Základná potreba istoty a bezpečnosti nejde v súlade so striedavou statostlivosťou či si to rodičia chcú či nechcú priznať a akokoľvek sa snažia "spolupracovať" . Psychika dieťaťa je krehká. Treba si to naštudovať a potom vyjadrovať domienky a predostierať ich ako fakty.

pribinak
6. apr 2022

@jakubrianka áno? Ty si kto? Šéfka komory psychologov? Alebo odborný radca na ministerstve?

Ale áno, naštuduj si a potom sa vyjadruj.

Pekný večer a ani mi neodpisuj, Nebudem na teba reagovať

dievcacitajucelist
6. apr 2022

@pribinak Ja som tiež šťastne vydatá 😉 ľudia niesú dokonalí..chyby robí každý z nás...aj ty naj-charakternejší ľudia...zakopnu...a to čo niekto povie aj keď je to známy / rodina by som brala s rezervou....nie všetko je vždy pravda čo sa povie.....pekny večer