Aká je najvyššia výška výživného?

11. aug 2021

Prosím vás aká je najvyššia výška výživného? Môže byt aj 250€? Môžem si aj toľko žiadať na 1,5 rocne dieťa?

patka06
11. aug 2021

žiadať môže, súd zhodnotí príjem, výdavky a podľa toho určí výšku
prípadne sa môžu rodičia rovno dohodnúť na výške a súd len odsúhlasí

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
11. aug 2021

Nič také ako maximálna výška výživného neexistuje. A 250€ - no to by boli poniektorí oteckovia radi, keby to bolo maximum 😂

sisa_s
11. aug 2021

A 1.5r dieta ma naklady 500e na mesiac?

pribinak
11. aug 2021

Nie je žiadny strop výšky výživného, avsak je tu viacero faktorov, ktoré ovplyvňujú vysku výživného, napr príjem rodičov a ich nevyhnutne vydavky, ďalšie vyzivovacie povinnosti, reálne náklady na dieťa, jeho vek a zdravotný stav, …

Obaja rodičia by ste sa mali približne rovnako podieľať, čiže si schopná vydokladovať 500 EUR mesačne na dieťa?

Mizes navrhnúť napr sporenie pre dieťa, aby druhy rodič prispieval dieťaťu na sporenie.

cacianka
12. aug 2021

@sisa_s to nesuvisu iba s nákladmi dieťaťa. Ale aj od príjmu rodiča. Ak má prijem vysoký, zvyknutí sú na vysoky standard (aj luxus), dieta ma nárok aj po rozvode rodičov. Časť mize byt urcena napr.na situaci účet

jaskolka
12. aug 2021

Neexistuje najvyššia výška všeobecne. Závisí od príjmu rodiča. Zároveň ak rodič nejako "zatajuje" výšky príjmu,ale má bočné príjmy, a žije v nadstandardnych podmienkach, dieťa má nárok na podobný nadstandard.

nafka0483
12. aug 2021

@sisa_s
@pribinak
Ako bolo spomenute, nie je potrebne vydokladovat na dieta 500eur mesacne. Ak ma otec ovela vyssiu zivotnu uroven, cize aj prijmy, tak aj ked matka na dieta neminie taku sumu, tak ma dieta pravo podielat s ana zivotnej urovni otca. Cize ked vie zabezpecit luxus sebe, tak ma na neho narok aj dieta.

desore
15. aug 2021

@sisa_s Preco by nemohlo? Moze zit s matkou v zahranici, kde je vsetko ovela drahsie.
Moze byt chore a potrebuje platenu zdravotnu starostlivost.
Matka povazuje za vhodne, kupovat mu dizajnerske oblecenie.
Atd.

matkahelka
15. aug 2021

nic take ako najvyssia vyska vyzivneho neexistuje. a urcite to nie je 250€. ak otec dietata ma vydokladovany prijem 2000-3000-5000€, tak urcite matka nebude poberat 250€ vyzivne. dieta ma narok na rovnaky zivotny standard ako rodic. ak otec je lososa a hovadziu svieckovu, tak dieta nebude jest parky a liptovsku salamu.
alfou a omegou je prijem otca - oficialny, ak chces ziadat 250€ vyzivne, otec musi mat aspon 800€ netto plat bez vyzivovacej povinnosti na ine deti.