6 mesačné dieťa a striedavá starostlivosť

konvalinka146
24. dec 2021

Ahojte chcem sa opýtať. Manžel od nás odišiel pár dní pred Vianocami, na Vianoce (dnes) mi napísal “do kedy akože chcem byť v dome (spoločnom) a ak tam aj naďalej zostanem tak chce zaplatiť pólku nájmu”. Máme 6 mesačné bábo, ktoré ho vôbec nezaujíma ale bude mi chcieť ublížiť cez neho. Bojím sa, že vymyslí niečo ako striedavá starostlivosť a to by som ako matka s takým malým bábom, ktoré je stále plne kojené neprežila. Neriešte prosím dôvody, nahádzal na mňa toľko špiny pred rodinami, že jeho strana ho bude podporovať a moja len krúti hlavou. Rovnako ako aj ja z bludov, ktoré povymýšlal aby ho ľudia lutovali. Rozviesť sa chcem … Chcem sa vás opýtať ak máte skúsenosti, s tým ako vám určil súd že bude výdavať také malé bábo? Ďalšia vec je, sťahujem sa k našim. Od neho budeme vzdialený dve hodiny. Dnes sú Vianoce. Malého nevidel dva dni, dnes mi okrem toho, že chce byt nepíše nič žeby chcel malého vidieť. Správy akp nás 24.12 vyhadzuje na ulicu a že jemu je jedno kam pôjdeme, on chce byt som si samozrejme odložila ….

konvalinka146
autor
24. dec 2021

@konvalinka146 len to chcem vedieť, či je reálna možnosť striedavej starostlivosti. Už jedno dieťa má. Výda ho každý druhý víkend. Neviem si ani predstabiť zeby malo polrocne - rocne babo chodit kazdy druhy vikend prec od mamy

pribinak
24. dec 2021

@konvalinka146 pri takomto maličkom dieťati sa striedavka dáva ultra extra výnimočne, v prípade takze toho by som sa nebála
A styk pri deťoch v uzlim veku sa zvyčajne určuje za prítomnosti matky

pribinak
24. dec 2021

@konvalinka146 ja byt tebou v pondelok si dávam neodkladne opatrenie styk, zverenie a výživné. Ty ako manželka máš nárok na výživné tiež, keďže nemôžeš chodiť do prace
Takze aby vedel že bude platiť na dieťa a aj na teba, lebo máš na to nárok

pribinak
24. dec 2021

Netelefinuj s ním, komunikuj výlučne písomne, mail, SMS, mesenger, …
Máš dôkaz ak by chcel tvrdiť opak. Ak by ti náhodou dával peniaze, tak určite neber do ruky, nech ti posle na účet, či sekom.

bosorka2302
24. dec 2021

No pocitaj s tym ze na Vianoce bude extra kruty, cize necitaj ani spravy od neho tieto 3 dni. Zbytocne stratis klud. A striedavka sa naozaj nedava s tak malym dietatom plne kojenym, len extra vynimocne ale na 90 percent nehrozi a to sa pohybujem v odbore. Takze klud, pohoda a spravy od neho ani necitaj. Precitas v stredu😀😀

elizabet173
24. dec 2021

@konvalinka146 je mi ľúto, čo prežívaš, musí to byť primitív najvyššieho kalibru, aj keby sa medzi vami čokoľvek stalo, inteligentný človek jedná inak, nie ako debil. Striedavú na 99,9% neschváli žiadny súd, dieťa je príliš maličké a ak je plne kojené, tak ani nehovorím, bude sa s ním tento "otec roka" môcť stretávať len v tvojej prítomnosti. Hovorí alebo píše ti to len preto, aby ti nahnal strach. Veľmi dobre ti radí @pribinak, komunikuj s ním výlučne písomnou formou, SMS, maily si archivuj a vybav si neodkladné opatrenie, výživné na seba aj na dieťa. Drž sa, túto ťažkú dobu prekonáš, máš kam ísť, máš podporu rodičov a bude lepšie.

liljana
24. dec 2021

Ked jedno dieta vida kazdy druhy vikend, co ta vedie k myslienke, ze druhe a este take malicke by chcel do striedavej? Ani by to nechcel, ani by mu to nepreslo. Mozno este tak od 3-4 rokov. Proste v tomto smere klud a ries ten zvysok neprijemnosti. Ze ako chcete fungovat s dietatom s byvanim 2 hodiny od seba.

konvalinka146
autor
24. dec 2021

@liljana pretoze mi to povedal ze chce maleho do striedavej starostlivosti. Potom to zmenil na to ze ako mu ho da sud tak za nim pride. Takze pre istotu zistujem ci by mu to preslo. Hovorim, ze on mi chce urobil zle, ublizit, pretoze ho neprosim o to aby s nami zostal… ja odist chcem. Uz toho bolo vela a toto je bodka na zaver. A nepotrebujem aby maleho vidal. Nevedel sa onho postarat ked sme boli rodina, toto uz absolutne nezvladne.

elizabet173
24. dec 2021

@konvalinka146 sama vidíš, že ti chce iba ublížiť, chce ťa zneistiť, nereaguj na to. Ale zase aby nevídal malého, to nie je dobrý nápad. Chápem, že ste teraz v stave, že by ste sa navzájom povraždili, ale to dieťa za to nemôže. On je jeho otec, tak, ako ty si matka. Otca si mu vybrala ty. Ja si myslím, že má len silné reči, keď o dieťa nemal záujem, kým ste boli spolu, možno bude zo začiatku nesmierne aktívny, čo sa týka stretania sa s dieťaťom, ale po čase to opadne, kto vie, či sa s s ním bude vôbec chcieť stretať. Ty mu ale v stretaní sa s dieťaťom nesmieš brániť.

liljana
24. dec 2021

@konvalinka146 Vies. Ak si chcela dieta, o ktote sa nechces delit (a nedostavat nan vyzivne), tak si si mala najst anonymneho darcu. Chodte od seba, vychladnite. Ked vase momentalne negativne emocie casom prejdu, zacnite sa bavit tak, aby to bolo v najlepsom zaujme dietata.. Aby malo oboch rodicov. Nerieste nic s horucou hlavou, cas vela veci vyriesi.
Nevhodny partner nemusi hned znamenat zly otec.

hipuska
24. dec 2021

A.preco odchádzas zo spoločného bytu? Nezvladas tam ostať?

zuzanka.zuzu
24. dec 2021

takyyych hrdinov uz bolo... viete co by som urobila? "suhlasila by som" a povedala ze na tom dokonca TRVAM lebo idem externe studovat a fakt potrebujem jeho pomoc... dosral by sa 🙈 mal by ho 1 vikend, este aj to by pomahala mamicka a vratil by ti ho so slovami ze on ti nebude robit sluhu a mas si tu skolu zariadit ako chces 😉 otec roka, neboj

erik9876
24. dec 2021

Pekny deň prajem mamicky poviem tolko ja som ani striedavu neziadal som hodinu od syna zacali sme sa sudit asi od 6 mesiaca sud skoncil ked mal 1 rok a 3 mesiace co bude aj tvoj pripad nemysli si ze sa to uzavrie hned a daly mi striedavu bez vyzivneho a som rad vsetke slovenske mamicky len brania styk a dieta maju ako pokladnicku chlapi sa uz aj deti boja robit strasne co sa s vami deje ps ani pravneho zastupcu som nemal doba ze len matky maju pravdu skoncila

kaia
24. dec 2021

Sud vzdy berie do uvahy zaujmy dietata za prvorade, cize za tychto okolnosti je podla mna tato obava zbytocna.
Hlavne mysli na to, ze pre rozvodove konanie je fajn mat nazbierane dokazy, ze ss o dieta nezaujima (ako uvadzas),… sms spravy alebo inu pisomnu komunikaciu si uloz.
Drzim palce 🍀

kate_cs
24. dec 2021

@konvalinka146 v tvoj prospech hrá to, že dieťa je plne dojčené. Neodlúčia ho od teba, neboj sa. Ako radili vyššie. Komunikuj len cez sms, maily, aby si to mala dokladované a výživné žiadaj na dieťa a aj na seba. Držím palce, cela síl. Neboj sa, dobre bude 💪🏻

konvalinka146
autor
24. dec 2021

@hipuska vyhadzuje nas. Vraj ak tu mienime zostat chce “najomne”

bosorka2302
24. dec 2021

@konvalinka146 nemoze vas vyhodit pokial ste v manzelstve. A v pripade rozvodu vam musi najst nahradne byvanie

1gabriela13
24. dec 2021

@konvalinka146 daj na súd zverenie dieťaťa do tvojej starostlivosti,poziadaj na seba príspevok do 2 rokov dieťaťa. A zvyšok nerieš,je to len emocionálna vojna,kto vydrží viac.

hipuska
25. dec 2021

@konvalinka146 ten byt je rovnako tvoj ako jeho, takže nič mu platiť nemusíš. Ak vydržis teda ten psychicky tlak. A ak by prišiel búchať na dvere, zavolala by som policiu, že je agresívny. Tebe to iba pomôže. Len nesmieš byť pred policajtmi hysterická. A môžeš si požiadať o predbežné zverenie dieťaťa do starostlivosti. Musíš ale uviesť, ako a kedy sa bude otec stretávať s dieťaťom-za tvojej prítomnosti. Vždy je lepšie, dať súdom schváliť mensi rozsah, ktory môžeš potom na základe dohody medzi vami. A tak ma napadlo.....to teraz, keď ty oddides a on tam bude bývať....ti bude tu 1/2 nájmu platiť on? Keď on vyžaduje od teba?

pribinak
25. dec 2021

@1gabriela13 v jej prípade je príspevok blbosť, ona ako manželka má totiž nárok na výživné

erik9876
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erik9876
25. dec 2021

vravim vam ze sud nepriebehne hned aj ked koji kym sa sud skonci mozno bude mat 2-3 roky a to uz nebude kojit a tiez vam poviem novinku znamemu sud napisal nasledovne zverena striedava starostlivost ale pokial matka koji bude s malolety s nou v podstate dneska ak otec ukaze ze ma zaujem starat sa ako matka sudy uz nato priklanaju ako v modernych spolocnostiach nikto nemoze dietatu odopriet druheho rodica ! podotykam ja som o striedavu neziadal a prisudily ju len v poradni som povedal ze mam zaujem skontrolovali podmienky ! A po dalsie je kopec rozhodnuti ze mozu byt 2 skolky 2 skoly a nie je s tym problem ! mozte sa pajedit kolko chcete uz ta vasa doba skoncila len ziadat vyzivne

paniduhancikovie
25. dec 2021

@erik9876 :D prídeš mi do toho nejako osobne zaangazovany...

konvalinka146
autor
25. dec 2021
cicuca
28. dec 2021

@konvalinka146 určite nie striedava starostlivosť s tak malým dieťaťom a kojenym. My sme sa s bývalým rozišli tesne pred pôrodom a keď malá dcéra 2 mesiace dala som na súd návrh. S dcérou sa stretáva 2x do týždňa na hodinu vždy za mojej prítomnosti a vonku. Do bytu som ho prestala púšťať, lebo robil scény a bol neprispôsobivy. Potom na súde treba uviesť, že o dieťa nejaví záujem

maminkadeticiek
28. dec 2021

@erik9876 Sviezi cerstvy profil-sta by nahodou... 😂 Takych pozname.Btw z toho ako pises uplne srsi ze u teba dieta nie je az take podstatne v celom pribehu.Dolezite je vyhrat nad tou matkou "co ma dieta ako pokladnicku".