Logopéd od 2 rokov - Rožňava

22. nov 2022

Dobrý deň, poznáte dobrého logopeda v Rv, ktorý vyšetrí aj mladšie deti od 2 rokov? Ďakujem

katkaseiner
22. nov 2022

nieze nepoznam v Roznave, ale nepoznam nikde. Realne deti este v 2 rokoch ani nehovoria... vacsie % ledva povie par zrozumitelnych slov vo veku 3 rokov, cize vyznam nevidim. Ale mozno ak povies dovod, tak ti tu niekto poradi....

nwnw
22. nov 2022

@katkaseiner to ze Ty nepoznas a nevidis dovod neznamena, ze to mozno dieta nepotrebuje. Pre Tvoju info riesi logoped aj cca od 1r.

nwnw
22. nov 2022

@autorka nepoznam v Roznave, ale hladaj klinickych logopedov v okoli. Je ich malo a este menej maju kapacit. Drzim palce.😉
Ked mas pocit, ze to dieta potrebuje hladaj a nenechaj sa odbit ani pediatrom.

zuzinabila
22. nov 2022

@katkaseiner ano,suhlasim, bezne sa v tomto roku logoped neriesi.

lusianda
22. nov 2022

V Rožňave nie sú klinicky logopedi, takže to 3 rokoch nevysetria, ale treba hľadať inde. My sme chodili do Inštitútu detskej reči, dajú sa aj on line konzultácie vybaviť, potom Mgr.Oříškova, v DFN alebo Mgr. Renčková. Určite treba riešiť, ak vidíte nejaký problem. Čím skôr, tým lepšie. Ak dieťatko je zdravotne v poriadku, tak možno stačí len nakopnúť. Ale ak je tam nejaky vážnejší problém, určite čím skôr sa začne s dieťatkom pracovat, tým lepšie. A nepočúvajte také rády, že do troch rokov má čas. Áno sú detičky, čo sa rozhovoria až neskôr, ale bohužiaľ v dnešnej dobe je aj veľa detičiek s rôznymi neurovyvinovymi poruchami, ktoré nemusia byť na prvý pohľad viditeľné a takým treba pomôcť, čím skôr....

katkaseiner
22. nov 2022

@nwnw nemyslím to v zlom, tak by ma teda zaujímalo čo logoped rieši od 1 roka

nwnw
22. nov 2022

@katkaseiner problem s prehltanim, neschopnost jest tuhu stravu, ...

katkaseiner
22. nov 2022

@nwnw waw, tak toto som fakt netušila.

marzuz89
22. nov 2022

@katkaseiner realne deti v 2 rokoch ani nehovoria? A co robia? Stekaju? Prepac. Ak dieta nema nks, ci iny problem, tak v 2r uz v pohode rozprava, ak ma vhodne podnety a stimuly. V 3r prve slova je sialene neskoro. Ale je takych deti coraz viac, to uznavam. Pretoze im casto rodicia necitaju, nerozpravaju sa s nimi spravne, deti pasivne konzumuju obrazovky od babatiek (!) a dobu do mobilov, co im teda rec nerozvinie. Logoped riesi aj rocne deti - lebo nemoznost jest inu ako mixovanu potravu priamo vplyva na rozvoj reci resp jej NErozvoj. U 2r ti velmi rad logoped ukaze spravne techniky podpory reci, a ked rodic tieto rady nasleduje, dieta sa rozhovori doslova raketovo.. Autorka urcite dovod ma, inak by neriesila otazku. A cakacie doby su take, ze mozno prvy termin dostane den pred 3 narodeninami. Ja ju chvalim za to, ze riesi. Ale konkretne meno poradit bihuzial neviem

katkaseiner
22. nov 2022

@marzuz89 moj pripad to nie je, obe deti zacali rozpravat v 1.5 roku, dcera od zaciatku velmi cisto, syn mal sice problem s l a r ale napriek tomu tiez velmi cisto. Ale poznam ludi ktorych deti v 2 rokoch nepovedali okrem mama a baba nic, ale ze totalne nic.. a nie neislo o rodicov ktory nestimulovali dieta, nevenovali sa mu... proste sa im jazyk rozviazal v case ked isli do skolky.

dada13288
22. nov 2022

@marzuz89 nepovedala by som, ze je to doba mobilov, tabletov atd. Ja mojmu od narodenia citam, kazdy jeden den pozrieme povinne par knih (ma ich uz vyse 40). Skusam snim rozpravat tak, onako a neviem ako, telka, tablet a esteze mobil u nas neexistuje a bohuzial z neho nevytiahnem len asi 10 slov. Co logoped to nas odmietol lebo co budu riesit, oslovila som asi 3 a vdaka tomuto prispevku viem o dalsej moznosti. Najviac ma hnevaju mamicky, ktore vsak daj mu tablet moja od roku a pol vie rozpravat ... Ach ... A ja sa tak snazim a nic.

marzuz89
22. nov 2022

@dada13288 verim, ze logoped by ta nasmeroval, ako citat spravne. A ako spravne komunikovat. 1,5r dieta totiz ani omylom nepotrebuje 40knih a uz vobec nie niekolko denne. Stacia mu 2, 3 celkovo, ale citat spravne. 40 ma moj 3,5r a denne citame 2 ci 3, uz plne textove. 1,5r dokonca nepotrebuje text, ale jedno dve tri slova, pouzivat pri tom gesta, ruky. Co citas a ako citas? Ako s nim komunikujes? Totiz pises, ze slova tahas.. To tiez nie je spravne, kopu mamiciek nuti dieta, aby opakovalo. Dieta nema opakovat. Dieta ma komunikovat a my mu musime nechat priestor. Nema opakovat. Ale drviva vacsina mamiciek robi - povedz auto, povedz mama, povedz neviemco. Pozri si na IG profil napriklad logopedka jednoducho, logomamka ci krajina citatelov. Darmo mas 40knih,ked ich nevyuzivas spravne. Neber to prosim v zlom. Ale treba inak ❤️

Doplnim - seria Kubko sa uci rozpravat je top, pozri si ak nemate.

marzuz89
22. nov 2022

@dada13288 a to, ze mobil ani telka u vas neexistuje, je to najuzasnejsie co pre doeta v tomto veku mozes urobit. Udrz si to ❤️ ak 1,5r vie vdaka tabletu rozpravat, tak za A by som sa ako rodic hanbila toto otvorene povedat, a za druhe, to ze dieta opakuje frazy z hry ci rozpravky neznamnea, ze vie zmysluplne komunikovat. Zazila som 2,5r dievcatko, ktore podla rodicov rozprava vo vetach vdaka telke. Ano, opakovala frazy vo vhodnych situaciach, ale reagovat na jednoduche otazky nevedela.

pincsike
24. nov 2022

Denisa Bödöková, neviem síce od akého veku berie deti, ale možno poradí.
https://vlavici.sk/lektor/1527

zuzanockamt
24. nov 2022

@katkaseiner Sú deti, ktoré bývajú v starostlivosti logopéda od narodenia. Syn navštevuje logopedičku od 2 rokov a 3 mesiacov, diagnóza OVR. Úplne bežné, že tam chodia aj takéto mini deti.