Zvažujem,kde mať svadbu

18. júl 2021

Ahojte chcela by som váš názor do čoho by ste skôr išli. Mám dve miesta kde by som chcela mať svadbu prvá možnosť je kultúry dom v dedine. Do slova hneď pod nosom ale není tam klimatizácia, síce hala je prerobená a je pekná. Ale tu by som musela zháňať catering, výzdobu a na ďalší deň upravovať. Ďalej cena za prenájom je o dosť nižšia. Moja druhá možnosť je v hoteli v meste tak 10km od miesta kde bývam. Cena na osobu tam je 30€ (zahŕňa prípitok 4 chodové menu plus bufet) vedia aj vyzdobiť podľa požiadaviek. Cena za prenájom je 250€ a kapacita je cca tak isto do 150 ľudí. Mne sa viac páči ten hotel. Aké máte skúsenosti? Keby že máte mať znovu svadbu išli by ste do hotela alebo kultúrny dom? Plusy mínusy? Ďakujem

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thereisabear
18. júl 2021

Vybrala by som si hotel

nika_m
18. júl 2021

My sme mali uz pred 5 rokmi svadbu ale v hoteli a nelutujem, mali sme izbu rovno tam, ziadne upratovanie a starosti...len zvysok kolacov, bufetu a kvety sme si zobrali na druhy den a isli sme...ja by som isla este aj 10x do hotela, cenu za stravu mate inak luxusnu, my sme platili uz vtedy skoro 40€ za osobu

ab727
18. júl 2021

Určite by som vybrala hotel...my sme mali len obed a posedenie 11 ľudí v reštike,ale určite by sa mi nechcelo to potom upratovať po svadbe😃 a riešiť výzdobu atď

pribinak
18. júl 2021

Hotel. Jednoznačne. Nevidím žiadnu výhodu kulturáku

engynka
18. júl 2021

Kulturak bez klimy by som vibec nerieisla, vsetci budu vonku postavat a furt ich bude musiet niekto hnat do vnitra kvoli programu, aktivitam. Navyse upratovat na druhy den tiez neni vyhra. 30€ na osobu je inak uplne nizka cena. Priemer je skor 50€ a viac.ved si zober ked ides len sama do restiky das si nealko, polievku, halvne jedlo a kavu a hned to je 25-30€

mata1001
18. júl 2021

Hotel....nad kulturakom ani neuvažuj...

elizabet173
18. júl 2021

jednoznačne hotel

pseudomonas87
18. júl 2021

Hotel a budeš mať vybavené, nie ešte zháňať jedlo, a upratovať.

autor
18. júl 2021

Veď to že tak by som ešte catering musela zháňať plus výzdobu. A ďalšia vec čo má odrádza aj keď možno smiešna strašne stoličky sú v kultúrnom dome. Sú široké a vôbec sa mi nepáčia. A taktiež po svadbe vôbec nechce sa mi ísť upratovať. Len jednu výhodu vidím že je to hneď pod nosom ale to je asi tak všetko. Neviem ako ceny sa cca pohybujú na osobu. Ale tiez 30€ sa mi zdalo super cena

mistymay33
18. júl 2021

Neviem si predstavit, ze by som po svadobnom dni, ked si hore do rana, mala ist este upratovat kulturák.

kitycat
18. júl 2021

A kde by spali vasi hostia? V kulturaku v spacakoch? U vas v dome?

A co sa hotela tyka, bude to uzavrete? Viete si uzivt hudbu a tanec bez toho, aby vam tam chodili ini hostia?

Ja by som volila hotel, zabookovala tam izbu pre vas, rodicom tvojim a manzela a zistovala obsadenost pre dalsich cezpolnych hosti. O bejakom kulturnom dome by som neuvazovala

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
18. júl 2021

@kitycat boli sme na svadbe - hotel, bez klímy by sme asi podochli, vonku 36 stupňov, hostí vyše 100, perfektný servis, chladiace boxy na torty a zákusky, mali sme aj izby na prespanie, s raňajkami do 12,00, mladým dali apartmán grátis a celkovo im urobili dobrú cenu, keď si zarezervovali toľko izieb. O jedle ani nehovorím, toto v kultúrnom dome je nemožné zabezpečiť. Svadba je drahá záležitosť, ale keď už sa rozhodnem pre takúto, radšej pôjdem po dve tri letá na dovolenku na chatu, ale nech tá svadba už nejako vyzerá.

s_a
18. júl 2021

My sme mali v kultúrnom, ale teda to bolo spojené s restikou, takže zabezpečili všetko od krásnej výzdoby, jedlo a aj upratovanie. Išla by som do toho ešte raz.. ale ak ty takéto služby nemáš, tak by som si vybrala miesto, kde vedia toho čo najviac zabezpečiť aj samozrejme financie dovolia

s_a
18. júl 2021

@kitycat a prečo by mali spať ľudia v kulturaku? My sme mali tiež v kultúrnom dome, ale sme mali zabezpečene ubytovanie pre tých, čo bývali ďaleko a pre všetkých bol až do rána prítomný sofer, ktorý ľudí odviezol domov alebo na penzión.

autor
18. júl 2021

@kitycat áno ked daný hotel má svadbu tak hotel je uzavretý pre verejnosť

evkamotka
27. júl 2021

Ja som mala v hoteli a bolo to velmi pohodlne vzhladom ku komplet sluzbam pre nas aj pre hosti. Lebo mnohi hostia zdaleka prisli vopred, ubytovali sa, este sa stihli osprchovat, namalovat, obliect a potom uz hotovi zbehli na obrad. Pocas svadby si odbehli do izby po suchu koselu, ine topanky. Ti s detmi pustili vysielavky a vedeli ešte zostat na svadbe. Nevidim v kulturaku jedinu vyhodu. Vzdialenost 10km absolutne neries. Ved raz sa vsetci presuniete a uz budete do druheho dna len tam. Kazdy uz ma auto a kto nema, nie je magor, ved si zavola taxík