Zrušenie pozvania na svadbu

4. sep 2021

Ahojte baby. Budúcu sobotu (11.9.) sme mali ísť na svadbu mm kolegyne, ktorá mu dala pozvánku ešte v júni v práci, ale boli na obálke obe naše mená a sama sa vyjadrila že sa teší ako obaja prídeme. My sme si obaja vybavili v práci voľno a ja som si kupovala nové šaty, pripravili sme obálku s darom a vybavili odvoz a dnes mu kolegyňa zavolala, že bohužiaľ im to finančne nevychádza a musí moje pozvanie zrušiť lebo vlastne nie sme kamarátky a nepotrebuje ma tam mať, muž nech príde normálne na celú svadbu aj s hostinou a ja ak chcem tak nech prídem po 22. Neprišlo by vám to čudné keďže počet menu museli mať nahlásený už dopredu a taktiež miesta pri stole, menovky atd? Muž sa vyjadril že ak ma to urazilo tak on nepôjde a len zagratuluje pred kostolom a podá obálku, ale ja som možno ješitná, ale nahnevalo ma to lebo my sme s tým už mali výdavky a vybavovačky a myslím si že s takýmto prístupom k hosťom si tie peniaze ani nezaslúžia, ale samozrejme zakazovať mu to nebudem.

maximilie
4. sep 2021

Muž nech ide do kostola s jedným kvietkom a hotovo. Co im nevychádza? Veď každý hosť dá za seba do obalky toľko, že minimálne na tu stravu sa im vráti. Úplne hlúpa a trápna výhovorka.
Na jej mieste sa hanbím ako pes, take nieco urobiť pozvanym hosťom...
Dúfam, že tvoj muz ani neuvažoval, aby išiel bez teba.

zuzubb007
4. sep 2021

Dost cudne to je kolegyna tvojho muza? Preco zrazu zmenila spravanie? Neodohralo sa nieco medzi Vami alebo nim? Hadam by muz nesiel sam toto je vrchol podla mna na poslednu chvilu takto, trapnejsia vyhovorka ani nemohla byt, vsak na svadbe sa vyzbiera tolko, ze este budu vo vysokom pluse

0silvia0
4. sep 2021

mas moznost teraz ukazat svoju velkorysost a nadhlad. Alebo mas moznost ukazat svoju jesitnost a urazene ego. Vybrat si musis ty😍, vela stastia

miirka123
4. sep 2021

Fu podľa mna z jej strany troska trapas a neseriózne a navyše na svadbu sa podľa mna majú pozývať aj manžel alebo manželka 😄

sofiia87
4. sep 2021

Podla mna je hodne sproste zrusit takto na poslednu chvilu pozvanie na svadbu a taktiez mi pride netaktne pozyvat len jeho ak vas uz pozvali oboch. Ja by som poslala chlapa zagratulovat do kostola a spravili by sme si nejaky iny program🤷‍♀️

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
4. sep 2021

úprimne by ma to naštvalo keby v takejto situácii išiel muž bezo mňa....to nie je firemná párty a ak je taký kamarát, mala pozvať aj jeho ženu....možno inak by som sa k tomu stavala ak by išlo o jeho kamaráta a volá si na svadbu kamošov bez manželiek, ale ide o kolegyňu, tam to už bude divné....pozýva aj iných kolegov bez partnerov? za mňa by som nechcela aby tam išiel sám....nech ide zagratulovať a vy dvaja choďte do divadla alebo niekam na večeru🙂

nezabudka3391
4. sep 2021

akoze tyzden pred svadbou uz maju mat vsetko zariadene aj vediet ci im to vychadza financne alebo nie....ak to ide o kolegynu tak mala pozvat iba manzela bez teba, ale ak pozvala vas oboch to fakt trapne a neseriozne to zrusit tyzden pred svadbou ked uz sa v podstate doladuju iba detaily podla mna uz mudeli vediet ci im to vychadza alebo nie....ja by som tiez isla len zagratulovat s jednym kvietkom a dovidenia a nedala ani len obalku ked vas tak osrala

janinah
4. sep 2021

Je to neslusnost najvyššieho stupňa a dala by som jej to pocítiť.Manzel zagratulovať po obrade pri kostole s kvietkom a bez obálky a vybavené.

mamamasama
4. sep 2021

@0silvia0 vyberam si jesitnost a ego 😅

bluemoon24
4. sep 2021

Fuha, tak to já by jsem chlapa ani neposlala do kostela a zagratulovat. To je tak sprosté, že až. Týden před svatbou zavolat a říct, že může přijít jenom manžel na celou hostinu a ty po 22h, je fakt sprosté. Není to o tvoje egu, já by jsem byla fakt naštvaná. Když už někoho pozveš (a nějak velmi se nepohádáte před tím), tak bych si nikdy nedovolila takto sprostě někomu zavolat, že nemá chodit. Hanbou bych se propadla

0silvia0
4. sep 2021

@mamamasama myslim, ze vacsina by si od jedu vybrala jesitnost a ego... sudiac podla nasratych reakcii😂🤪😂
Ale je to kazdopadne hanba a trapas nevesty🤷‍♀️

surama
4. sep 2021

Totalne ubohe...az mi je trapne, ked to citam. Tyzden pred svadbou povie, ze nemas chodit, ze ani nie ste kamosky, tak ta tam nepotrebuje? Na vasom mieste by som vobec nesla. Majte hrdost. A s takym pristupom by ani dar nedostala. Len pozdrav, ze gratulujeme. Ved to je ake ponizujuce, ze ty prid, ale tvoju zenu tu nechcem...jedine az na koniec, nech ju tu ani nevidim a nemam vydavky...A ty keby si prisla o tej 22:00, tak kde by si si sadla? Ved tym padom by pre teba miesto nechystala. Co budes muzovi sediet na kolene? A ked by si si daco dala zo svedskych stolov, tak na teba bude krivo pozerat? Ci ani nebudes mat pravo si nieco dat? Tak, ako pisu ostatne baby, ze predsa by dostala peniaze, takze by ste si to zaplatili.

andrea_prestastna
4. sep 2021

Nieco mi tu nesedi, neudialo sa medzi nimi nieco? Je to trapne aby to takto oznamila aj ked by ta nepozvala vzdy si jeden clovek donese do paru niekoho ci to je manzelka alebo priatelka alebo kamoska, ja by som jej napisala na mieste tvojho muza ze nevychadza mi to ale nieco mi dotoho doslo, tak isto sproste ako od nej a hotovo, a mimochodom musi ratat s obalkami ze dostane pomaly za kazdu osobnu omnoho viac naspat ako za nu zaplati, trapna kolegyna mne by to vrtalo v hlave

veronice
4. sep 2021

@0silvia0 myslim ze jesitnost ukazala hlavne nevesta 😉 rusit pozvanie jednemu z manzelskeho paru tyzden pred svadbou je akoze co? 😁

autor
4. sep 2021

Pracujú spolu cca 5 mesiacov, ja som ju videla iba raz keď nám kývala v obchode, manžel je v podstate jej šéf, takže by si ani nedovolila mať s ním nejaký konflikt, dokonca bol k nej ústretový tieto týždne pred svadbou a počas pracovnej doby jej dovolil vyplatiť fotografa a objednať kyticu, svadbu budú mať v oravskom štýle s 200 ľuďmi, takže podľa mňa jedna osoba ich nijako nezruinuje, ale nasilu sa tam tlačiť nebudem.

klip0
4. sep 2021

Rozpočet sa rieši predtym ako sa rozdajú pozvánky. To je na hlavu týždeň pred zrušiť pozvanie, samozrejme že už ľudia majú kúpené šaty (nie každý má doma vhodné na svadbu), vybratý dar atď. Keď majú obmedzený rozpočet alebo miesto alebo čokoľvek tak to mali riešiť predtým ako vám dali pozvanky. Úplný trapas toto keď spraví nevesta.
Podľa mňa vôbec nieje vhodné aby tam išiel muž, maximálne ku kostolu s jedným kvietkom ale ani to nemusí, môže jej ruku podať aj v práci

larisa
4. sep 2021

Je to dosť neslušné od nevesty. Slušnosť káže pozvať manželský pár a nie takto sa ako zachovala pani nevesta. Nech sa hanbí. Nech tvoj manžel jej povie ...bez manzelky nejdem na tvoju svadbu. A tym by ste to uzavreli. A nech nejde na svadbu ani svadobný dar nedajte.
Hanba neveste.

babajaga
4. sep 2021

sefovej manzelke zrusit pozvanku na svadbu?no fuuuu ha teda

veronice
4. sep 2021

Tak tvoj muz je este aj jej sef? No vyborne 🤣 tak to by som si na jej mieste uz vobec nedovolila nieco taketo spravit 🤦‍♀️

andrea78
4. sep 2021

A manzel co na to hovori, aky ma nazor, aky postoj zaujal on?

surama
4. sep 2021

Este tvoj manzel je jej sef a ona sefovu zenu zrusi? To je aky brutaaaal...pozvat 200 ludi a tebe povedat, ze im to financne nevychadza? Ci to viac ludi takto zrusila?

loginexistuje
4. sep 2021

je manzel jej nadriadeny ? a poznaju sa len pat mesiacov ? mna by skor prekvapilo vobec pozvanie na tu svadbu ako toto
povhopila by som to ak by to bolo kvoli miestu je taka blba korona doba ale peniaze ? asi by sme nesli vobec resp prn mz gratulovat s kvetom po obrade a setria viac

zuzubb007
4. sep 2021

No neviem mne to skor zavana dacim podozrivym, si si ista, ze nic medzi nimi nikdy nic nebolo?

loginexistuje
4. sep 2021

a ste teda manzelia ?

luxus10
4. sep 2021

ak sa poznaju kratko, na keru mariu ste tam vobec chceli ist? mne by to uz z principu bolo cudne, ved nech sa svadbi ak chce...a este vam urobi toto...preboha, co je to za cloveka vobec, nuz a manzel nech sa zamysli, ci bude s takymto clovekom pracovat...

a nevyjela medzitym po nom? lebo toto smrdi od hlavy po paty....ludia su vselijaki...

elementissa
4. sep 2021

Akože na jednej strane chápem nevestu- s bývalým som bola raz na svadbe jeho kolegu a vlastne som tam poznala iba svojho bývalého a ženícha z pár videní pred svadbou. To bolo zvláštne. Potom sme boli aj na svadbe jeho známej, našťastie iba na obrade, bolo to celkom trápne triasť paprckou s hollywoodskym úsmevom číslo 5 úplne neznámym ľuďom, lebo ani nevestu ani ženícha som nikdy nevidela. Teraz sme boli s manželom na svadbe mojej blízkej kamarátky a mali tam aj kolegov z práce, ale nikto si tam nedoniesol partnera. Veď by tam tí partneri boli ako piate kolo u voza. Nepoznajú zvyšok tých kolegov a nepoznajú ani svadobný pár ani ich známych a príbuzných. My sme na našu svadbu pozývali našich kamošov tiez bez partnerov, lebo oni sa všetci poznajú navzájom (chodili sme spolu do ročníka na VŠ),ale ich partneri nepoznajú ani tých zvyšných spolužiakov si nás... Takže na svadby by mali chodiť takí ľudia, čo sa poznajú so svadobným párom. Iné sú rodinné svadby, keď ideš bratrancovi na svadbu, tak polku saly nepoznáš, ale sú tam aj iní ľudia z rodiny, ktorých poznáš a ktorých pozná aj tvoj prizeneny manžel. Ale kolegovia? Ak vyslovene nerobíte teambuildingy aj s partnermi a nepoznáte sa celé osadenstvo, tak prísť na svadbu ako partnerka nevestinho alebo zenichovho KOLEGU je blbosť, taká zvláštna pozícia. Nijako sa ťa tá svadba netýka, nemáš z toho žiadnu emočnú odozvu, iba výdavky na jednej aj druhej strane. Za mňa zbytočne a ja už by som na takú svadbu nešla. Ale ty si teraz jesitna, lebo ti zrušila pozvanie. Nuž, tak hnevať sa môžeš koľko chceš, ale nijako si nepomozes

larisa
4. sep 2021

Tvoj muž je jej sefom a pozna nevestu iba 5 mesiacov . Tak to mu stačí len v práci pogratulovať k sobasu bez svadobneho daru od vás.

nexuska
4. sep 2021

Mate obidvaja vybavene volno, usetrene peniaze za dar, nove saty, tak sup sup niekde na wellness

autor
4. sep 2021

Je od neho o 10 rokov staršia a má so svojím budúcim manželom 7 ročné dieťa, že vraj svadbu odkladali aby si našetrili na svoju svadbu snov a aby ich dieťa z toho malo zážitok, ona je že vraj veľký extrovert a v práci hovorila každému o prípravách a pozvala všetkých kolegov, na to že je tam tak krátko. Úprimne som tiež zostala úplne zaskočená a všeličo mi napadlo, ale môj manžel sa práveže odo mňa ani nepohne a nechce chodiť na svadby a oslavy sám lebo nepozná zvyky a nevie tancovať😅. Možnosti, ktoré mne napadli boli že si myslí že sa manžel pri mne nezabaví (čo je práveže naopak, lebo takto bude sám medzi cudzími celý stŕpnutý) alebo že sa im na poslednú chvíľu nanominoval nejaký hosť a potrebuje pre neho miesto tak ma škrtla. Inak nechápem tie čo na mňa útočíte ako keby som ja sama za ňou prišla že pozvi ma na svadbu, ona nás pozvala dobrovoľne z vlastnej vôle a my sme slušne prijali pozvanie, neslušné je zrušiť pozvanie týždeň pred svadbou jednému z páru.