Zavolali by ste svokru k sebe na Štedrú večeru?

lenkaemka
17. dec 2016

Baby zavolali by ste svokru k sebe domov na štedru večeru? Je už sama a ani druhý syn nebude doma na vianoce. Vsťah mame celkom dobry. Len mi jej pride luto že by mala byť sama. Boli ste niekedy v takejto situacii?

obsadenemeno
17. dec 2016

@lenkaemka ja teda nechapem, ze sa vobec take nieco pytas. Samozrejme, ze ano. Nikto by nemal byt na Vianoce sam.

zuzka1.
17. dec 2016

@lenkaemka bez rozmyslania, to by malo byt samozrejme

lenkaemka
autor
17. dec 2016

@obsadenemeno nepytala som sa ešte ani jej a viac menej chcem pocuť skusenosti inych

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boneta
17. dec 2016

Ak mate dobre vztahy preco nie.Ja moju ani nahodou 🙂

obsadenemeno
17. dec 2016

@lenkaemka co ta po inych. Ako by si sa citila ty, keby si bola sama v starsom veku a vlastny syn by si veselo oslavoval Vianoce s rodinkou ale teba nezavolal? Aky ma na to nazor tvoj muz?

ludkka0407
17. dec 2016

Urcite ano☺a hlavne,pokial aj mate dobry vztah,tak nevidim problem.my tento rok zvazujeme pozvanie kamosa,rodicia mu zomreli,zenu nema a myslim si,ze nikto nema byt sam☺aj buducu svokru by sme volali,ale ma este dvoch synov okrem mojho nastavajuceho,takze oni spolu,my spolu a po veceri sa urcite stretneme ako rodina aspon na par chvil

katinka71
17. dec 2016

ja som svokru kym zila stale zavolala ku nam ona zaryta rakusanka a ja som chystala slovenske vianoce(kapustnica,opekance,oblatky s medom,salat ryba a rezen) ,zhodnotila z take dobre vianoce a jedlo este nikdy nezazila,aj mm brat cize jej 2 syn je stale s nami na vianoce ,uz ma nachystane nadoby na stedrovecerne jedlo aby si nabalil domov na ostatne dni to mi vcera povedal ze na vianoce vdaka slovenskym zvykom sa tesi kazdy rok

lenkaemka
autor
17. dec 2016

@obsadenemeno kluuud. Ja ju zavolam ..v pondelok by mala prisť ku nam tak ju pozvem a ak odmietne tak je to jej vec

maminkynafazulka
17. dec 2016

Ak je dobrý vzťah áno.. pri horšom by som už premýšľala 😂

sidma
17. dec 2016

Kazdy rok je svokra s nami.....🙂 aj svagor, ktory nema rodinu....

lenkaemka
autor
17. dec 2016

@obsadenemeno on o tom ešte nevie. Spyram sa ho

peneloppe
17. dec 2016

Ked mate dobry vztah, tak urcite ano, nenechaj ju samu. Ja som nemala dobry vztah so svokrou, uz sa to zlepsilo sice ale vianoce sme spolu este nestravili a myslim ze uz ani nestravime.

zabina27
17. dec 2016

my sice nemame nejake srdecne vztahy, ale na vianoce by som ju pozvala, keby ostala sama. teda neviem, ci by som ju hned rovno pozyvala, ale muzovi by som to navrhla a zavolali by sme ju spolu. ono ja tak nejako ocakavam, ze taketo situacie nastanu tym kolobehom zivota, mozno to bude za vela rokov, mozno sa ani nenazdame... a tiez ocakavam, ze pokial take nieco nastane aj z mojej strany rodiny, tak muz nebude mat nic proti.
ale zase ktovie, nie kazdy sa chce teperit k niekomu na vianoce, mozno niekto by radsej uprednostnil stredry vecer v spomienkach (alebo ako to nazvat) a navstevy na dalsie dni, ako veceru a hajde naspat domov

sibalka21
17. dec 2016

@lenkaemka urcite ano 🙂 Na Vianoce predsa nema byt nikto sam, ak mate v pohode vztah, tak nevidim problem 🙂 A ako je mozne ze ju muz este nepozval??

lenkaemka
autor
17. dec 2016

@maminkynafazulka vsťah mame fain až na to jej večne komentovanie všetkeho 😀 a toho sa bojim ...vianoce mam vždy krasne nachystane od jedla po vyzdobu, atmosferu...ale čo ak?

lenkaemka
autor
17. dec 2016

@sibalka21 jeho to nenapadne narozdiel odo mňa. Byva 30km od nas ale neni problem zaplatiť taxik sem a aby tu prespala do druheho dňa

kaja73
17. dec 2016

@lenkaemka my budeme travit uz 19 rok spolu so svokrou aj mojimi rodicmi..u nas. Muz aj ja sme jedinacikovia, takze nie je o com.... ani by nas nenapadlo nepozvat ich.

lenkaemka
autor
17. dec 2016

@kaja73 ste zvyknuti to je ine

kaja73
17. dec 2016

@lenkaemka ale tiez to bolo raz prvy krat..a to druhy krat bolo aj 3m cvrckom...

zabina27
17. dec 2016

@lenkaemka ved toto je to, ze ty mas podla seba vsetko spravene, vacsinou kazda "gazdina" ma atmosku, jedlo aj vyzdobu podla svojho vkusu a potom ma prist ina "gazdina", a to rovno svokra, a uz je tu to "co ak", co ak nieco skritizuje, zneprijemni... ja by som asi len potichu dufala, ze sa take nestane, ale ak by sa stalo, tak by sa mi to zrovna na vianoce nepacilo ☹ moja tiez musi vsetko komentovat a riadit, tak neviem, ako by to u nas dopadlo 😀

lenkaemka
autor
17. dec 2016

@zabina27 toto si presne napisala za mňa ...hadam aspoň na vianoce bude ticho 😀

dagaz
17. dec 2016

@lenkaemka ja moju urcite nie😂😂😂ale ak mate dobry vztah preco nie? My sme 2 roky po sebe pozvali kamarata. Bol sam bez rodiny bez manzelky a bolo nam super😊

stanulienkat
17. dec 2016

Na takuto samozrejmu vec sa musis pytat cudzich ludi????? Zvlast ak mate dobre vztahy??? Ved aj ty raz budes svokra.

lenkaemka
autor
17. dec 2016

@stanulienkat ad 1 keby to bolo take tak sa nepýtam ad 2 ja budem super svokra 😀😀😝

ludkka0407
17. dec 2016

@zabina27 jojo,zalezi aj od svokry,ci bude chciet pomoct a podobne,alebo kritizovat.xix,ja som posledne Vianoce travila u babky s rodinou mojho brata (nekritizovala som ani nic,len sme spolu stravili cas) a na prvy sviatok vianocny sme sa stretli s obomi bratmi,manzelkami a detmi u mna doma a dali si obed a bavili sa dalej☺a tento rok to bude divoke,pride brasko s detmi a aj moj buduci muz a este mozno aj kamos zavita,konecne nas bude ako hadov😁

lenkaemka
autor
17. dec 2016

😀 milujete sa hej?

zabina27
17. dec 2016

@ludkka0407 od mojej svokry by som napr. nechcela pomahat, neznasam, ked sa mi rype do domacnosti, ona robi vsetko inak ako ja... moja predstava by bola, nech pride na hotove, naje sa, pochvali jedlo aj vyzdobu, pohra sa s detmi, vypije liker, kukneme rozpravku a moze sa ist spat 😀

ludkka0407
17. dec 2016

@zabina27 skodaaa,ze to takto nefunguje,ze?😁hej,kazda sme sama sebe panou a vsetky mame svoje ritualy a ja tiez nerada,ked sa mi niekto mota po kuchyni,ked som tam ja.a mozno treba svokre narovinu povedat,mozte prist,ale za takychto podmienok😁😂😃

janinah
17. dec 2016

svokor nežil už ked sme sa brali,svokra žila sama v dome,každý rok sme sa trepali s deťmi a milion vecami k nej,lebo ona k nám do paneláku by neprišla...bola raz,ked som mala 3týž. dieťa a bola to katastrofa...samozrejme by som si radšej robila vianoce doma a len s mojou rodinou,ale človek musí robiť kompromisy a správať sa ľudsky...možno aj ja raz budem tá svokra sama v dome...