Výslužky na svadbu

lenna255
17. aug 2024

Dievčatá, ktoré ste mali alebo chystáte svadbu. Komu všetkému dávate vysluzky ? Resp.ked mi príde odcepcovania skupina 7 ľudí tak kazdemu jednému mám dať vysluzku alebo staci jedna väčšia krabica ? Tak isto aj na odobierka máme muzikantov, tiež to treba deliť ?

zmrzlinka2021
17. aug 2024

@lenna255 toto u nás riešila svokra

lenna255
autor
17. aug 2024

@zmrzlinka2021 to mi moc nepomohlo tato rada 😂

85miska
17. aug 2024

@lenna255 my chodíme čepit nevesty máme už čo to svadby pochodene a nikdy nám nedávali každej jednej zvlášť. Chodíme 5 niekedy 6 a dostaneme jednu krabičku. Väčšinou už v aute ich zjeme sa podelíme. Nemyslím si ze treba každému zvlášť dávat. Kňazovi,kantorke a potom už neviem fotograf kameraman a hudobná skupina ak sú ze 4 tak muzikantovi každému zvlášť. Ale keď prídu robiť program len tak jedna krabička zákuskov a jedna fľaša pre skupinu tak to ozaj stačí.

lenna255
autor
17. aug 2024

@85miska jezis ďakujem ti strašne moc za radu veľmi si mi pomohla ☺️ lebo ja som už bola zúfalá a nechcela som aby nastala niekde niaka trápna situacia

tramtada31
17. aug 2024

My sme dávali do domacnosti jednu krabicku zákuskov a vino a dávala som len hostom. Fotograf, kameraman si vypýtali take sumy, plus sa im platila strava, takze tým som nedavala nič. A kňazovi sme dali tortu a vino, ale ten bol fakt dobrý.

januska12323
17. aug 2024

Jedna krabica stačí rodine tak bude stačiť aj ostatným.

85miska
17. aug 2024

@lenna255 nie ozaj to nie je trápne. Myslím ze aj za cepcenie platíte nejakú sumu takže určite jedna krabička pre partiu stačí. 😉

natalis1998
17. aug 2024

@lenna255 my sme im dávali ako skupine. A rodine do domácnosti nie každému jednotlivo.

isis234
17. aug 2024

@lenna255 ako písala @85miska. a každej rodine krabičku zákuskov a fľašu vína

katie253
17. aug 2024

@lenna255 dávali sme po jednej krabičke, čepčeniu aj hudbe, fotografovi, kňazovi, spevokolu v kostole, osobe, ktorá robila rozvoz

lenuska9999
17. aug 2024

@lenna255 my sme dávali do rodiny jednu krabičku koláčov a fľašu medoviny. Skupine na čepčenie jednu veľkú krabičku a DJ jednu, fotografovi jednu. Tak isto farárovi jednu. Ale medovinu sme dávali len hosťom

simona1306
17. aug 2024

@tramtada31 a mozem sa opytat ake sumy si vypytali ?

michaela329
17. aug 2024

Muzikanti a skupiny jedna väčšia+fľaška. Potom 1krabica do každej rodiny+fľaška, u nás to bolo tvrdé, ale už neviem čo. Tiež Dj, fotograf a u nás aj farár a speváčky - tam išla opäť 1 na skupinu a bez fľaše.

tramtada31
17. aug 2024

@simona1306 uz si to nepamatam presne, lebo to bolo 7 rokov dozadu, ale tuším fotograf okolo 650 eur a tak nejak aj kameraman a ešte odisli aj skôr, ako sme boli dohodnuti (isli domov niečo po polnoci) a mali byt do konca

katkakuch1
17. aug 2024

My sme mali 6 ľudí na odčepčenie, tak sme dali každému malú krabičku a alkohol. Ale sú to moji známi, tak mi to nerobilo problém. Rovnako na tom bol aj DJ tka dostal tiež pár zákuskov a fotografke sme nabalili tiež. Ešte aj do kuchyne, ktoré zabezpečovala catering som dala výslužku a rovnako aj na úrade a ja som dala ešte aj kozmetičke..😁ale ak nedáš, nič sa nestane . Veď peniaze dostanú..

ukulela
17. aug 2024

@lenna255 ak im nič neplatia a prídu cepcit, tak by som dala výslužku každej. Ak im platíš, tak spoločnú krabičku.