Vynútená oslava

olusik112
6. nov 2023

Ahojte žienky. Asi sa chcem len opýtať na váš názor. Mala som okrúhle narodeniny 40 a môjmu mužovi aj rodine som oznámila že nebude oslava. Nech mi nič nekupujú . Môjmu mužovi som povedala aj dôvody prečo nechcem oslavovať, ostatným som to už na nos nevesala. Avšak rozhodli sa že mi urobia prekvapenie oslavu. Vybrali nóbl podnik, svetlo zorganizovali všetko malo byť tip top. No ja som sa cítila hrozne. Všetky ženy boli pekne upravene nachystané. Ja som vkĺzla do prvých šiat ktoré som v skrini našla vlasy do copu. Deti vychytať. Všetko rychlo lebo už všeci na nas čakajú. Spotila som sa aj za ušami zdalo sa mi že smrdím. v aute som si uvedomila že som si zabudla umyť zuby. Cele zle. Mužovi som v aute vynadala že vedel že oslavu nechcem aj tak si urobil po svojom. Že nikdy ma nerešpektuje. A vela vyčitiek. Jemu to prišlo luto že sa snažil a ja som sa nepotešila a tak bol celý večer smutny.

olusik112
autor
6. nov 2023

dnes mi postupne cela rodina vynadala že sa všeci snažili a tak to dopadlo. Som smutná z toho. Nemam chuť s nikým hovoriť . Zamkla som dvere vypla zvonenie. Zase som najhoršia ja. Ale fakt som sa zle cítila chcela som odtial utiecť. Muž smutny ja škaredá medzi upravenými krásnymi ženami.

reanda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
reanda
6. nov 2023

vsak si si teda mala stat za svojim a nejst tam.. a nie sa este ponahlat, aby vsetci necakali..
na druhej strane, neviem, ake si mala dovody, ze nechces oslavu, ale nebolo by ti to nakoniec aj luto, ze to vsetci vzali ako ok, nebudeme oslavovat jej 40tku a este by si sa citila, ze na tebe nikomu nezalezi? asi si si to mala dopredu viac premysliet, ako to moze skoncit, ked povies, ze oslavovat nechces..

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olusik112
autor
6. nov 2023

@reanda nechcela som to až takto hrotit ked všetko nachystali povedala som si že prežijem. Moje dôvody rozoberať nechcem.

taga
6. nov 2023

Tak ty im slusne vysvetlis, ze oslavu nechces, ale oni to nerespektuju, spravia si po svojom, ty si do toho dotlacena a potom si zla a nevdacna 🤣 ved im normalne povedz, ze keby respektovali tvoje povodne rozhodnutie, nebol by momentalne ziadny problem 🤷‍♀️ takze ak maju problem, ich problem,sami si ho vyrobili 🤣

reanda
6. nov 2023

@olusik112 nuz, prezila si, tak nerozoberaj..

dzulli1980
6. nov 2023

A kvôli čomu si na tú oslavu išla? ... pokiaľ si povedala, že nechceš a oni napriek tomu nerešpektovali Tvoje rozhodnutie, je to ich problém, či?

reanda
6. nov 2023

nerespektujes sama seba a hneva ta, ze ta nerespektuju ini..

lindous
6. nov 2023

Niekedy tú kočky píšu, že nemajú radi oslavy, lebo všetko chystať a upratovať a obskakovať a že ich to nebaví - vtedy by bolo takéto prekvapenie celkom milé, ale neutekala by som, nenáhlila by som sa, za to, že muž to zase až tak nedomyslel ... ak to bolo niečo vážnejšie, čo asi hej, keď to nechceš rozoberať a on to nerešpektoval, napriek tomu, že ten dôvod vedel, vtedy by ma to hnevalo... chápem aj teba, prečo sa ťa to dotklo, chápem, aj jeho, že ho to mrzí, lebo určite to myslel dobre... škaredá si určite nebola, ale rozumiem, necítila si sa dobre... to že ti rodina vynadala je nepríjemné a nie na mieste, ale každá senzácia trvá 3 dni, dobre si spravila, že si všetko vypla... žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí, to sa utrasie, vysvetlite si to s kľudom a teda riešila by som najmä to čo píšeš, že "nikdy ťa nerešpektuje", keďže mi z toho vyplýva, že toto nebola jediná situácia

mamamasama
6. nov 2023

Ja by som ich nechala čakať, kým si umyjem vlasy, urobim make up a pekne sa oblečiem. Respektíve, dorobim to, co som mala povodne v plane. Manzel nech za ten cas nachysta deti a sla by som si pekne pre darceky, najest sa a domov.

olusik112
autor
6. nov 2023

No presne tak mala som sa na to vykašľať. Nejak mi to nedalo tam neisť.

reanda
6. nov 2023

tazko to posudit, ked o dovodoch nechces hovorit, ale myslim, ze ked by boli tie dovody take vazne, tak by si tam vobec nesla.. a ked si sla iba preto, ze to 'nechces hrotit', nuz tak ako pisem, nerespektujes sa sama, tak co potom cakas od druhych
ale skor tie dovody boli nieco na sposob 'pocit obete', preto ich aj muz nechcel respektovat, lebo ta v tom nechcel podporovat a chcel ti ukazat, ze to tak nie je a asi dufal, ze nakoniec budes rada.. no, nevyslo.. asi by si mala zlepsit komunikaciu.. dufam, ze aj s manzelom nekomunikujes sposobom, ze o niecom 'nechces hovorit' .. to je potom tazko ta pochopit a respektovat

h2
6. nov 2023

Prepáč, ak pochádzaš z rodiny, kde sa zvykne takto oslavovať a aj teba ostatní vždy pozývajú na svoje oslavy, tak je tak trochu "povinnosťou" tú oslavu urobiť. Mohla si urobiť ústupok a urobiť si oslavu sama, kedy, kde a aká by tebe vyhovovala. Oslava, ako prekvapenie, je podľa mňa veľmi zlý nápad. Mohla si sa tomu vyhnúť. Neviem, aký si mala dôvod oslavu nerobiť, ale mohla si ju z toho dôvodu odložiť. Okrúhle narodeniny sa zvyknú oslavovať niekedy aj s väčším časovým odstupom. Teraz je už neskoro sa nad tým zamýšľať, tak sa tým netráp. 10 rokov máš teraz pokoj. 😉

zobaka
6. nov 2023

to je presne o tom, ked ostatni nerespektuju nase priania a hranice, snad na to coskoro zabudnes

minenkak
6. nov 2023

@olusik112 už to asi ďalej netreba hrotit,slušne len povedať nech ti to už nerobia a neriešiť ďalej a je mi to ľúto,ja neznášam oslavy ani gratulovanie

annninka
6. nov 2023

myslim si, ze mali respektovat, ze oslavu nechces. naco to bolo dobre? a este ti teraz robit vycitky. absolutne sa netrap. tvoj muz ak chcel byt tak skvely, mal ti skor povedat, ze sa nieco predsa len chysta. ziadna zena nechce byt seda myska medzi vyfintenymi zenami. a asi to nebolo velmi uprimne, ked teraz ti to vycitaju.
hlavu hore, nikomu nie si povinna uz viac nic vystvetlovat. mas 40, nie 16.

evkano1402
6. nov 2023

Moj nazor je, ze stalo sa to najlepsie, co sa malo a mohlo stat. V dobrom. Aj ked to momentalne pre teba tak nevyzera. Nesmut a vezmi si z toho to lepsie.
Od tejto 40tky uz ta nebude nikto nutit do vlastnych oslav, ani ziadnych inych. Neviem, mas problem aj s oslavami inych?
Su ludia, co si myslia, ze ti to bude a ma byt luto, ale napr. ja si myslim, ze ti to luto nikdy nebude, ani ked budes starsia. Proste, aby si vedela, vzdy sa najde niekto, kto tuto situaciu bude vidiet inac ako ty a bude ti tvrdit, ze napriklad to budes lutovat a pod.. Nevadi, nech si povie svoju mienku, ak musi, ty sama vies ako sa maju veci a preco je to tak.

olusik112
autor
6. nov 2023

Dakujem žienky za slova povzbudenia padnú dobre od človeka ktory to ma podobne. S oslavami ostatných nemam problem . Tento rok som chystala veľké oslavy syn 18 dcérka 1sv prijímanie. Akurat tuto som proste nechcela pre iste dôvody

dejka77
6. nov 2023

Mala si to urobit tak ako napisala mamamasama.
A len tak zo zvedavosti, to ti oznamil pol hodinu predtym, ze si sa nestihla pripravit? Ako chlap by uz mohol vediet, ze budes na to potrebovat nejaky cas.

olusik112
autor
6. nov 2023

@dejka77 povedal mi o 13 že o 16 bude oslava. Ked si odrátaní necelú hodinu na cestu tam tak som mala dve hodiny na nachystané sa. To už kaderníčku kozmetičku som ani neriešila. Dokonca som ani neriešila že nemam silonky išla som bez nich. Ako dve hodiny by mi ako tak stačili len na seba no nachystať všetkých? Požehliť košele osprchovať malych poobliekať. Fuj zle mi je ešte teraz. Ja pomaly tyžden pred oslavou všetko chystám perem zehlim.

dejka77
6. nov 2023

@olusik112 Nuz tak v takomto pripade trebalo byt trosku sebec. Ako fakt si sa mala pripravit sama a deti mal vychystat muz ked si to vymyslel 🙂. Pretoze casu na seba si mala dost, ale ak chystas aj deti, to sa proste neda.
A co robil muz, zatial co si ty chystala deti?

olusik112
autor
6. nov 2023

@dejka77 on ešte pracoval nebol doma. A to som sa od netere dozvedela že ona ho uprosila nech neblaznia nech mi to povedia aby som sa nachystala. V plane mal tak že nas zobere na večeru akože a až tam sa dozviem že oslava.

dejka77
6. nov 2023

@olusik112 Aha, no tak to nedomyslel.

reanda
6. nov 2023

@olusik112 tak to neter pokaslala 😀 mala si ist akoze len na veceru a nenahanala by si sa zehlenim kosiel pre celu rodinu 😝 .. ale vy tam mate asi viac problemov, ako len jednu oslavu.. takto sa chovat k sebe este v styridsiatke 🙄

olusik112
autor
6. nov 2023

@reanda kebyže idem oblečená ako na večeru len nohavice pulover tak ma už na čisto porazi. Ako tak som sa nahodila a cítila som sa šeredna . Asi by som odtial utiekla neviem. Ak by bola oslava na chate či garden párty budiš. Oni ale vybrali nobl reštauráciu.

reanda
6. nov 2023

@olusik112 nejak ti moc na tom zalezi, na to, ze si tam vobec nechcela ist 😀 na oslave s rodinou by mi asi zalezalo na inych veciach, ako ci som dost nobl 😝

olusik112
autor
6. nov 2023

@reanda škoda vysvetlovať to nepochopiš.

zuzinka888
6. nov 2023

Chapem ta. Ludia maju problem respektovat iny nazor. Jednoducho nechapu ze niekto to ma nastavene inak- nema rad prekvapenia. Rozhodnu za teba a este sa urazia ze si nevdacna lebo oni mali s tym starosti a pracu- aj ked si o to neziadala.

reanda
6. nov 2023

@olusik112 asi nie