Vybavovanie krstu pred narodením dieťaťa

22. apr 2022

je to divné ked sa vybavuje krst ešte skôr ako sa dieťa narodí?
Ide o to, že budúca krstná mama žije v zahraničí a nemá možnosť sem prísť hocikedy ale teraz vieme presný termín kedy najbližšie príde, to bude cca 2 mesiace po narodení synčeka a vychádza to na leto tak rozmýšlam, že by sme to vybavili vopred aj posedenie po krste a tak nech nemusíme riešiť reštauráciu a pod po narodení ked budeme chcieť mať kľud ...
vybavovali ste tak niektorá?

nyusika
22. apr 2022

Reštauráciu si objednať určite môžete.
Ale k vybaveniu krstu potrebujete rodný list, nie ?

janka_266
22. apr 2022

Ja by som si radšej pockala na narodenie dieťaťa, nech je všetko v poriadku, zas objednať jeden obed v restike nie je take časovo náročné.

anulka1944
22. apr 2022

Ahoj, tak ja by som tak nikdy nevybavovala.... Predsa Bože chráň ale nikdy človek nevie co a ako, nemáte sa kam ponáhľať ved keď sa narodí a o 2 mesiace ma prísť krstná mate čas vybaviť a v dnešnej dome je to cele vybavovanie iba po telefóne. Je to iba môj názor rozhodnutie iba na vás

koniarova
22. apr 2022

Nevybavovala by som. Do dvoch mesiacov po narodení ľahko vybavíš.

autor
22. apr 2022

@anulka1944 no ved práve že ja si tiež hovorím že čo ked dačo ...aj ked samozrejme dúfam že všetko bude v najlepšom poriadku ....len stále niekto z rodiny do nás rýpe že kedy teda bude krst aby sme povedali dátum ....tak som premýšlala že by sme to teraz vybavili ...

veronika_pb
22. apr 2022

s ohladom na krstnu mamu a jej moznosti by som sa s nou dohodla ze teda nech sa zariadi ze vtedy pride a ak vsetko dopadne dobre, tak vtedy bude krst .. ale nic by som nezajednavala, neobjednavala .. jedine ze by ste chceli nejaku speci restiku kde maju vybookovane pol roka dopredu .. ale restauraciu, kolace a aj samotny krst zajednas za 15min cez telefon aj z porodnice a za dalsich 5min napises ludom smsku ze vtedy a vtedy tam a tam .. ale nechapem rodina co riesi krst ked este nemaju koho krstit? chapem krstnu mamu ze sa musi zariadit, ale zvysok rodiny? .. bezne sa krstia mesacne babetka takze nie je problem zajednat aj kostol aj restauraciu aj pohostenie .. a bez urazky, ale kar tiez nikto neorganizuje vopred a vzdy sa da najst miesto na par hodinove posedenie

jednoduchazena1
22. apr 2022

Zdravím, krstnú mamu môžete uviesť aj keď nebude prítomná pri krste, postačí Vám zastupujúci človek

lenuska9999
22. apr 2022

My sme to tiež takto robili. Vedela som už skôr kedy sa malý približne narodí, keďže som mala plánovanú sekciu. A na nášho farára mam telefónne číslo, keďže nám bol aj svätiť byt. Dátum krstu a sálu som si teda dohodla asi 2 mesiace vopred.

pininka1
22. apr 2022

Starsi syn mal mat prve svate prijimanie a kedze ja som isla na sekciu vybavili sme pri tom aj krst. Mala dva tyzdne ked sme to absolvovali a vsetko bolo ok.

anulka1944
22. apr 2022

Nech všetko dobre dopadne ☺️

majkabambulik
22. apr 2022

@jednoduchazena1 tak to urcite nie! Nikto nepokrsti s virtualnym krstnym rodicom, ktory nebude pri krste pritomny. Pri krste predsa krstny rodic drzi dietatko a musi byt fyzicky pritomny, pretoze pred Bohom slubuje, to zaco bude raz aj Panom Bohom po smrti sudeny. Krst je sviatost a nie nejaky zdrap papiera. Zastupujuci clovek je niekto uplne iny, je to svedok krstu ale nie je to krstny rodic!

julka188
22. apr 2022

@majkabambulik moj otec zastupoval (fyzicky bol pri krste) mojho brata, ktory bol v zahranici. Zapisany ako krstny je brat. Navrhol to cele knaz, takze to mozne je. Hovorim o rimokatolickom vierovyznani.

kacena4
22. apr 2022

kludne byvav na fare vopred aj ja som tak riesila je to pohodlnejsie ako s dietatom, da vam terminy kedy krsti vyberiete si, tiez terminy kedy je priprava a ked si vyberiete datum absolvujete pripravu rovno vas zapise do knihy a zvysok sa dorobi priamo po krste

petulda333
22. apr 2022

@julka188 aj moj muz tak bol. Krstny bol niekto ony ale nemohol prist,zapisany je ale na krste bol moj muz ako zastupja som riesila 2t pred narodenim. Ale len terminy,kedy je volne v kostole a zladit s restikou

lenuska9999
22. apr 2022

@majkabambulik aj u nás krstného rodiča zastupoval švagor, keďže krstný rodič sa nemohol z vážnych dôvodov dostaviť a v krstnom liste je zapísaný normálne ako krstný. Takže možné to je

martinka13
23. apr 2022

Ja by som to pred narodením neriešila.

evkamotka
23. apr 2022

Ano ja som to vybavila vopred a neprislo mi to cudne.
Rodny list ti netreba.
Zasla som za fararom, vobec mu to nevadilo, bol velmi mily. Zasli sme na to stretnutie, vypisali udaje. Nechali sme volny datum narodenia a krstne meno, ze to dopiseme dodatocne.
Ak chces konkretnu restiku a bojis sa, ze by nemali volno, pokojne objednaj vopred. Ved ak by si to aj mala zrusit, budes volat do restiky 2 mesiace vopred.
Podla mna rozmyslas prakticky. A mimochodom, kym este nie je babo na svete, lahsie sa vám zajde na faru na nauku, nez to po narodeni kombinovat kto postrazi babo, ako ho nakojis, nahodou budes po sekcii atd.

autor
23. apr 2022

dakujem všetkým za rady