Vianočné darčeky pre krstniatka

angu14
13. okt 2021

Baby mám takú otázku. Čo dávate na Vianoce vašim krsniatkam a v akej sume a či vôbec. Totiž ja mám 1 z mojej strany a manžel má 4 vo veku od 2 do 8 rokov a ja uz neviem čo im kúpiť. Ďakujem

mabenn
13. okt 2021

@angu14 puzzle, knihy (kludne s vianocnou tematikou), drobne hracky som zvykla kupovat alebo nieco vyslovene vianocne na potesenie ako snezitka, sietiace tyce, nie uplne drahe veci - to maju od rodicov a od starkych, ale na potesenie, pripadne pyzama ak vies velkosti nejake zaujimave (svietiace v tme, vianocne)

jaskolka
13. okt 2021

Tak bud sa opýtaj rodičov, či niečo konkrétne nepotrebujú, alebo daj podľa svojho výberu. Cenová relácia je veľmi široká, skutočne tu ti každý môže napísať inak, lebo niekto dáva symbolicky darček v hodnote maximálne 10 eur a iný kúpi niečo za 300.
Záleží aj to, ako poznáš tie deti, čo ich baví. Ako darček môže byť čokoľvek, od povedzme plienok po mobil. 😁(knihy, maľovanky, skladačky, bábika, autíčko, nočné detské lampy)

lenka2710
13. okt 2021

@angu14 nič nekupujeme, každý rodic kúpi pre svoje deti a tým to hasne, ved by som musela zobrať uver 😂

evica17
13. okt 2021

@lenka2710 suhlasim. Aj nam ako detom niknekupoval darceky, ziadny krstni, babka dedko, teta, ujo. Iba rodicia a neublizilo nam to. Mne sa nepaci ze v dnesnej dobe si kazdy s kazdym v roidne kupuju darceky a potom to straca to.caro, lebo deti maju tych darcekov kvantum a stracaju radost z toho.

@angu14 radsej by som.ich ja osobne zobrala.na vylet niekde, sankovat sa alebo.tak.

janka1011
13. okt 2021

@angu14 záleží od sumy, akú si ochotná investovať. Keďže ich máte celkom dosť, kúpila by som po 1 hračke, príp.podľa záujmov ak nejaké majú - lopta, kresliaca sada, puzzle, kniha, bábika,... alebo pre súrodencov spoločný darček - spoločenská hra, lego, stavebnica, hra na xbox (ak majú)... oblečením ich v tomto veku moc nenadchneš. Každopádne, takýmto malým sa ešte dobre kupuje, s puberťákmi je to ooooveľa ťažšie...

katulienkax
13. okt 2021

Je to des my so sestrou Vianoce neslavime spolu takze ani darčeky deťom nekupujeme . Jedine my rodičia a starí rodičia ale aj to len 1 vec a oblecko ako uznajú za vhodne. Ja už začínam nenávidieť svoj byt za toľko haraburd sama hračka kde pozriem. Idem to pomaly hádzať do kosa - škoda penazi

katulienkax
13. okt 2021

@evica17 presne tak keď decko dostane 5 hračiek naraz s kolkymi sa reálne aj hra

evica17
13. okt 2021

@katulienkax s ani jednou poriadne, iba sa pri kazdej 5 minut zastavi a potom sa uz nudi.
Ja vzdy schovam hracky do krabice a pivnice, hraju sa len s par hrackami a postupne obmienam. Lebo tolko veci v izbe je nanic, vsade bordel iba.

gvenduska
13. okt 2021

Ja mám jedno
Pokial bol maly tak sa darček odvíjal od toho čo mla rad
Ak dovŕšil vek keď už vedel rozprávať tak si vždy darček vybral čo si prosí od jeziska tak isto to bolo aj s narodeninami od 3 rokov si povedal čo si prosí
Ale vzdy to bola hračka kniha a oblečenie ked bol menšie tak aj papanije a sladkosti

dajna8
14. okt 2021

Maličkosti nejaké, každému po jednom darčeku, kým deti boli malé sme sa pýtali, čo im treba a dnes už sa ich pýtame, čo by chceli 🙂

maryon1
14. okt 2021

Opýtaj sa rodičov detí, čo by potrebovali/alebo väčšie deti už chceli.

Závisí aj od tvojich finančných možností, koľko si ochotná/schopná investovať - či len nejaká maličkosť, knižka, malá hračka, alebo si môžeš dovoliť kúpiť drahšie hračky, oblečenie....

a vy s mužom máte už deti? ak áno - kupujú im ich krstní rodičia darčeky?

ked sme my mali len jedno dieťa, a bolo to prvé dieťa v rodine, kupovali mu darčeky všetci pod stromček, moji súrodenci, mm súrodenci, starí rodičia z oboch strán... všetci mali radosť, ked mal radosť syn, ale bolo toho zbytočne priveľa, synátor sa so všetkými tými hračkami ani nevyhral, bolo to len o behaní od jedného stromčeka ku druhému a rozbalovaní darčekov. hračiek sa nám doma nazberalooooo..... no potom prišli dalšie a dalšie deti, rodinky súrodencov sa rozrástli, a časom sme usúdili, že to nemá zmysel, kupovanie všetci všetkým, ved už človek nevedel, čo kúpi svojím trom deťom, nieto ešte dalším siedmym... a tak naše deti už majú darček len u nás, prípadne ešte drobnosť u jedných/druhých starkých, aj to sa s nimi vždy dohodneme, že čo by bolo fajn. niekedy je fajn nastaviť si v kupovaní darčekov pravidlá, lebo to rozhodovanie čo kúpiť všetkým deťom z rodiny je z roka na rok ťažšie.

paulinam99
13. dec 2021

@angu14 Vzdelanie je základ, takže mladšiemu knižky a staršiemu snáď aj školskú tašku.