Vhodné oblečenie na krst

14. aug 2022

Ideme krstiť bábätko. V takomto letnom teplom období treba aby mal otec bábätka pri krste na sebe aj sako a kravatu? Alebo stačia nohavice oblekove a košeľa?

janinah
14. aug 2022

Krstili sme pred týždňom.slusne nohavice resp.od obleku a bielu resp.jednofarebnu košeľu mali chlapi väčšinou...viac detičiek sa krstilo

janinah
14. aug 2022

@janinah kravatu som nepostrehla.ze by niekto mal

autor
14. aug 2022

@janinah a musí byť biela košeľa? My sme kúpili s takym modrým väčším vzorom

dada0902
14. aug 2022

Kedy mate krst a kde mi teraz v sobotu muž si dá tiež asik len bielu košeľu ak bude horko a oblekove nohavice

miriam_s
14. aug 2022

No úprimne nie je to veľmi vhodné,ten väčší vzor a ešte modrá ... Biela košeľa je základ, tu by mal mať doma za každých okolnosti, nekúpila by som modrú vzorovanu ak nemám doma jednu slušnú bielu... Krst samotný jeho košeľa nijako neovplyvní, ľudia chodia poobliekaní kadejako ale teda zvlášť ako otec dieťatka by mal sa obliecť trošku na úrovni je to iné ako keď tak príde len niekto kto prišiel ku krstu pogratulovať

evkamotka
14. aug 2022

Mal by byt slusne, to je celé. Manzel mal v horúčavách pri krste syna oblekove nohavice a bielu koselu. Kravatu ani sako nebral, to by bolo na kolaps 🙂 farebne sa oblecte tak, aby ste so sebou boli ok, ze ste slusne. Ta biela by bola spolocensky lepsia, aj ked vas nevyhodia 🙂

patka06
14. aug 2022

Je to slávnostná príležitosť, patrí k tomu oblek aj kravata, minimálne do kostola, kde je väčšinou chladnejšie, Košeľa nemusí byť biela, ale podľa mňa by mala byť jednofarebá, aby odtieň, aby ladila s oblekom.

adri97
14. aug 2022

Ahoj, my sme krstili v júli. Ale teda môj muž si dal biele tričko🤣🤦🏽‍♀️ Nevedela som ho presvedčiť na košeľu. Ale mali sme to iba v rámci blízkej rodiny a boli sme sami v kostole. Chcem len povedať, že v konečnom dôsledku to ani nikto neriešil, každý sa pozeral na bábätko.

euka210
14. aug 2022

Uplne v pohode nohavice a kosela letna jemne vzorovana