V budúcnosti chcem dať iných krstných rodičov

anazuz20
9. jún 2022

Ahojte ženy mám syna 22mesacneho syna a môj brat je krstný a kamarátka krstná mama no moja mama ma sprdla zato že chcem v budúcnosti dať iných krstných rodičov (kamarátka s kamarátom) ? Je to hlúposť podľa Vás alebo nie ? Ďakujem za odpoveď a blbý komentáre si nechajte

veronikaszabova
9. jún 2022

@anazuz20 mam 2 deti a kazdy ma inych krstnych

0silvia0
9. jún 2022

@anazuz20 my sme 3 sestry a kazda sme mali inu krstnu mamu. Nebolo to dobre, jedna sa angazovala viac, ina menej, tretia zila v cechach a so svojim krstnatom nemala v podstate ziadny vztah.
Aj my ako deti sme to vnimali, ze toto je tvoja, toto zasa moja krstna mama, podla mna zbytocne komplikovane.

ichbinich
9. jún 2022

Tvoja mama je zjavne "stara skola", ked sa za krtsnych rodicov vyberala rodina 😉
Syn ma dobru manzelovu kamaratku ako krstnu, dcera ma mojho brata a druhu svagrinu (nie bratovu manzelku) ako krstnych.
Manzelov krstny je tiez priatel jeho rodicov. Moja krstna je teta - takze vsetko je mozne a okrem toho, aby mal krstny rodic vsetky sviatosti, nie je nic "predpisane" 😀

sofinka1301
9. jún 2022

Ahoj, mame dve deti, syn má krstných co na začiatku mali záujem o neho momentálne sú naše vzťahy na bode mrazu ( oslavy a podobne akcie bez krstných) a dcéra má iných krstných a tiež na začiatku nadšený ze sú krstný, návštevy, darčeky blbosti ( opýtali sa nás ci by nám vadilo keby sa chovali aj ku synovi ako keby boli jeho krstný) teraz dievka zostala tehotná a už nejaký čas o nich nevieme... ( už pred tehu sme o nich poriadne nevedeli)

matkahelka
9. jún 2022

@anazuz20 mam 2 dcery a kazda ma inych krstnych, pre doplnenie- so vsetkymi mame super vztahy. my sme to tak chceli.

renatabystrica
9. jún 2022

@anazuz20 ahoj Autorka, pokial nie ste spokojni s krstnymi svojho syna, vtedy by som chcela inych. Moj nazor je, radšej mat krstnych rodicov z rodiny ako kamarátov, kebyze sa do buducna pokazili vztahy, skor sa urovnaju v rodine ako u kamaratov, potom by na to len deti doplacali.

petko81
9. jún 2022

@anazuz20 ja mam 2 deti a krstny rodicia su kamosy

lilly16
9. jún 2022

Daj si koho chces..je to tvoja vec..hlúposť určite nie

guiseppinka
9. jún 2022

My so segrami mame 2 pary rozne pokombinovane, z toho 1 par je brat a jeho zena, druhy je kamoska s manzelom (teraz par rokov dozadu sa po 50tke rozviedla). Neries krstnych rodicov s nikym s rodiny a mas pokoj. Daj si koho chcete... My sme pri nasich detoch nedavali krstnych z rodiny, lebo sme sa chceli vyhnut preco ten a nie ja... Ale nikto u nas neriesi ziadne darceky, gratulacie ani nic. Zijeme od seba daleko, volavame si raz za cas kvoli kamaratstvu a nie kvoli krstnorodicovstvu... Ked sa da, tak sa stretneme.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janickacrazy
9. jún 2022

@anazuz20 je to na tebe, ja mám pre prvého syna iných krstných ako pre druhého a pre tretieho zase rovnakých ako pri prvom, proste som bola sklamaná trochu, že sa o druhého syna veľmi nezaujímali, hoci sľubovali hory-doly. Urob si ako uznáš za vhodné. Aj ked z mojej skúsenosti je lepšie dať niekoho z rodiny ako kamošov, hlavne ak spolu len chodia, možu sa rozísť a potom to býva všelijako, vačšinou sa nezaujímajú o dieťa.

janetinka27
9. jún 2022

@anazuz20 u nas mame vsetci rozdielnych krstnych. asi zavisi od zvyku.

guiseppinka
9. jún 2022

Inak ja stale nechapem tu funkciu krstnych, resp. ocakavania rodicov od krstnych... Mne by priam liezlo na nervy, keby mi vecne pchali darceky peniaze a neviem co... Ich uloha je duchovna, nie svetska...

danulicek
9. jún 2022

moje deti majú rovnakých krstných. ale tiež si myslím, že v dnešnej dobe už nie je "nepísaným pravidlom" dať krstného z rodiny a ešte k tomu obom deťom. pokojne aj kamarátov, ak to tak cítite s partnerom. čo si myslí mama, je jedno. vy ste rodičia 🙂