Tip na darčeky - drobnosti pre rodinu

29. okt 2021

Zdravím, čo by ste kúpili rodičom, sestrám, partnerovi keby ste momentálne bez príjmu a dieťa je na ceste? Len nejakú drobnosť každému. Mne napadlo napríklad nejakú ozdobnú šálku, ale zase toho ma väčšinou každý plne skrinky, kozmetických balíčkov tiež každý podostava niekoľko.. je mi ľúto im nedať nič, na druhu stranu naozaj nemám peniaze na veľké dary. Tiež tip na nejakú drobnosť pre skoro 4 ročného chlapca.

pribinak
29. okt 2021

Chlapcovi lego a dospelým mozno značkovú čokoládu. Čakáte rodinku, pochopia

nafka0483
29. okt 2021

Napr. rukavice, alebo sal - ak si zrucna, tak vies uhackovat/upliest aj sama.
Alebo fajny caj, kavu, oriesky... pripadne vonnu sviecku (ale to nema kazdy rad).

Alebo kup pekne dozy a urob domaci vanilkovy cukor, alebo nasyp suche suroviny na kolac a pridaj stitok s receptom - napr. Pridaj dve vajicka, 1dl mlieka a upec.
Alebo nazbieraj sipky a vysus, ine bylinky a urob zmes domaceho caju, alebo peceny caj.

jumama
29. okt 2021

Pekny kalendar, na temu co maju radi. Napr. moja svokra si vzdy kupuje lunarny kalendar, svokor je rybar, aj take sa daju najst... A do kalendara mozes pripnut odkaz, kedy ocakavate babo, alebo zakruzkovat meno, ktore sa mu chystate dat... alebo tam trebars len nejaku nalepku, take tie lepiace blocky na odkazy, co su - dat vtipnu poznamku alebo kratku basnicku, ku vsetkym rodinnym sviatkom. Je to nieco, co vylepsi hodnotu toho kalendara, lebo je to osobne a nic ta to nestoji, len cas na vyrobenie. Moze v tom byt vela spomienkok, citu 🙂

danina09
29. okt 2021

u nas si davame take malickosti, bude nejaku dobru cokoladu, mandle v cokolade, take specialitky, napriklad svokrovci ti maju radi stiplave, tak tym take tie omacky kupime a minuly rok som skusala aj mydla robit, tak to tiez bolo take fajn 🙂 je v tom taka vacsia emocia 🙂

lenik223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzki1
29. okt 2021

Medovníčky upec a nejako pekne zabal a k tomu vianočný čaj. A pre chlapčeka lego 4+ majú aj do 10eur . Alebo ak ma rad Labkova patrola postavicky , alebo nejakú peknú knižku , tam je vyber veľmi široký a kúpiš peknú aj za pár EUR

didi2102
29. okt 2021

Rodine/páru vianočnú lotériu los, deťom drobnosť šálky a podobne blbiny by som nekupoval,potom skôr napr med,lekvár domáci a tak

misinka0611
31. okt 2021

Skúsila by som niečo vyrobiť. Ozdoby zo studeného porcelánu napríklad. Potrebuješ na to len vodu, sódu bikarbónu a škrob. Môžu si to zavesiť na stromček potom 🙂 Urobiť pečený čaj, počkať na akciu na karamelové salko, rum a spraviť domáci baylies. Pre Vianocami bývajú salká v akcii. Potom kúpiť nejaký košík alebo debničku v Pepco za smiešny peniaz, vložiť tieto veci doňho, dozdoiť a pekný darček na svete. Celkovo po rozrátaní vsetkych surovín ta to veľa nevýjde 🙂 Nejaké stuhy atď. mas aj doma určite 🙂

eva233
31. okt 2021

My sa vždy zo súrodencami dohodneme ze my si darčeky nekupujeme... Iba deťom... A mamám sa vždy poskladame na niečo co potrebuju.... Ale teda ak predsa len niečo chceš tak mne sa páčia drevene ozdoby na stromček s vlastným nápisom... Jedny rodičia ich vyrábajú kus stojí tuším 3-4€ a kúpou prispejes na liečenie ich chorej dcéry... A môžeš si vybrať co napíšeš napríklad aj priezvisko alebo každému so svojím menom a podobne.... A chlapcovi teraz sa dajú nájsť aj nie drahé hračky knižky puzzle aj lidl bude mať do Vianoc dobrý výber

misinka0611
31. okt 2021

A pre 4 ročného chlapca puzzle, v Pepcu za 5€ zoženieš.

janka1011
31. okt 2021

Partnerovi nič, my si tiež nekupujeme na vianoce darčeky, ak tak niečo potrebné do bytu
Chlapcovi sa v pohode dá kúpiť za pár eur hračka - autíčko, skladačka, kniha,...to je najmenší problém
Rodičom a to teda fakt odporúčam, vyrob cez internet kalendár s vašimi rodinnými fotkami, to zaručene poteší a teba to nezruinuje

basska_b
31. okt 2021

To sú dobré tipy, žienky. Ja som objavila také hipsterske voňavé sviečky (jasné, sviečka nesedí každému), ale švagrovci nás celkom potešili balíkom regionálnych produktov. Lacno môže vyjsť niečo, čo človek vyrobí sam, ja na to moc nemám bunky. Žiaľ, väčšinou na darčeky človek minie oveľa viac ako by chcel a aj všetko podraželo.

chudadka
31. okt 2021

Ja by som skúsila pepco, tsm určite nájdete drobnosť pre každého...Alebo potom tie perníčky, koláčiky v ozdobnej krabičke, to je taký milý darček.

luckynat
31. okt 2021

Tiez myslim, ze by som na tvojom mieste vykupila pepco- salky, sviecky atd…chlapcovi tiez pepco, dake auto odtial. Hotovo 🙂

jana_eyre_2
31. okt 2021

Ja robievam súrodencom tak - ich deťom dávame darčeky, ale súrodencom mojím a muzovym sestrám dávame len také maličkosti..

Napr. Napečené koláče pekne zabalené, pečený čaj, med, raz som robila domácu čokoládu na spôsob nutely čo robievala naša mama..

minulý rok som mojím súrodencom okopirovala cely zošit z detstva čo naši nám písali ako denník zo vsednych dni a zabalila spolu s fotkami.. pridám vždy nejaku drevenú ozdobu k baleniu..

Jedna sestra vždy dá krásne zabalené svoje koláče (keďže robí podľa maminych receptov, tomu sa poteším asi najviac zo všetkého lebo sa to dosť podoba) druhá dala napr.pekne zabalenú fotku našej mamy.. proste dávame si také osobné maličkosti čo má vždy zahreju pri srdci.. tento rok zomrel už aj náš otec, takže vymýšľam niečo čo sa bude týkať oboch rodičov..

desertroses
31. okt 2021

Najlepšie niečo čo spotrebujú, nič čo im bude zavadzat. Neviem aký máš rozpočet na každého. Napríklad som videla slovenský med malá fľaštička 2,6€ k tomu nejaký čaj dobrý, oriešky, či čokoláda alebo upec medovníčky a sprav im také balíčky. Pripadne niekomu poukazku na knihy 10€.

weeronik
31. okt 2021

ja sa snazim kazdy rok vacsinu darcekov podarovat takych handmade- bud vyrobim ja alebo kupim od sikovnych zienok.... suche suroviny na nejaky recept, ci uz kolac alebo biele ozdoby na stromcek zo sodabikkarbony... babke sme dali urobit dosticku s peknym napisom o vnucatach a pravnucatach a zavesili za kazde dieta srdiecko s menom a datumom narodenia... kalendare s fotkami... hackovane satky, deky, ozdoby nastromcek, zalozky do knihy... my tiez cakame o mesiac prirastok takze tiez som takto vymyslala , aby uz jednak darceky boli doma alebo aspon na ceste.. a aby ma nestali celu poslednu vyplatu

saxalendra
31. okt 2021

Chňapku/utierky s motívom Vianoc pre ženu, pre muža napr. aj lestidlo/vosk na auto s utierkou. Obom med, korenie na varené víno, foto v rámčeku napr. ich vnúčika, osuška s nápisom napr. Naj dedko/babka, prázdny fotoalbum na fotky. Pre chlapca lego, drevené auto, ktoré sa šrubuje, drevené puzzle, dobble junior spoločenská hra od 4 rokov, kniha z edície stonožka - Rok v našej škôlke, Rok v lese, Rok v krajine rozprávok.

simca1106
31. okt 2021

My zvykneme darovat ponozky s vianocnym motyvom 😊
Pripadne nieco co ma kto rad, cokoladu alebo caj pre zeny, klobasky a take dobrotky pre chlapov 😃

annale
31. okt 2021

sviečku z včelieho vosku, kilo medu domáceho, levanduľovu sviečku, rukavice, šál,

bayuska
31. okt 2021

My sme tak zvykli kazde vianoce nieco vyrabat… napr domace cestoviny, peceny caj a podobne, neskor pridam foto ak najdem 🙂

lufedko
31. okt 2021

Ja si každý rok vyhliadnem na zlavomate vouchery na kalendáre, teraz ma vyjde jeden A3 cca 6e+posta, dám tam fotky mojich deti na každý mesiac, každý mesiac označí kto ma v daný deň nejaký sviatok, všetci vedia čo dostanú, no tešia sa lebo každý rok sú iné fotky a keď skončí kalendár, svokor sú fotky vystrihne a si ich doma ramuje,

janadidiova
1. nov 2021

Vyrob poukazy na nejakú službu 🙂 masáž, prechádzka, umytie okna, dobrý obed, zloženie básničky, pre malého daka parádna knižka?

eva233
1. nov 2021

Inak keď tu bola spomenutá poukážka na službu... Neviem v akom štádiu tehotenstva si a ci ti dovoľuje zdravotný stav... Ale teda rodičom toho 4rocného chlapca a v podstate aj jemu by som darovala jeho stráženie na 2-3hodky ... Rodicia si oddýchnu môžu ísť na rande keď to bude aj obed napríklad... A malého by som zobrala niekde von možno do obchodu/knihkupectva nech si sám vyberie hracku/knizku samozrejme dám mu limit ze mame iba toľkoto peňazí a teda nemôžeme kúpiť všetko a tým ho učíš aj hodnote peňazí hoci je Maly... Alebo ho zobrať do kina(niektoré to zvládajú aj v 4r) /múzea áut/ výstavu lega/ proste niekde kde ho to baví alebo mu na Vianoce s poukážkou pre rodičov darovať nejaké auto/ bager a povedať mu ze keď ho budeš strážiť budete sa hrať s tým autom od Ježiška.... Pozriete si doma rozprávku s pukancami zahráte s autom a je.... Veľakrát je čas strávený s druhými ten najlepší darček 😉

miamie
1. nov 2021

mna zaujalo taketo lego https://www.brendon.sk/lego-classic-creative-bl... , da sa zohnat aj na inych strankach ( asi ho rovno aj objednam nasej malej - bude mat v decembri meniny 🙂 inak tato tema zaujima aj mna, my mame december velmi financne narocny, co sa tyka na darcok, starsia ma narodky, potom mikulas, potom mladsia meniny a potom Vianoce 🙂

dadka_bb
1. nov 2021

Na tehotensku davku nemas narok? Pracovala si uz?

chouette0157
2. nov 2021

4-ročnému kúp niečo tu na bázári, sú aj zabalené a nové veci a vyjde to lacnejšie, dospelým niečo zo sashe.sk - sójovú sviečku, ručne robené mydlo alebo tiež tu knihu z bazáru...