Svadobné pozvánky

2. dec 2023

Ahojte. Budúci rok cez leto máme svadbu a pomaly chystáme pozvánky len ma zaujíma jedna vec a neviem ako ju napísať... Chceli by sme dať vedieť pozvaným že nechceme žiadne hmotné dary (taniere, príbory , gýčové veci, žreby atď)... Nedávno sme kúpili a nakomplet zariadili a zveľadili novostavbu ,všetkého máme teda dosť a nechceme skladovať zbytočne takéto veci ktoré by len zavadzali a "špatili" , hlavne keďže sa jedná o väčšiu svadbu čiže by boli toho kvantá... Trápi ma ako to dať pozvaným slušne vedieť že keď tak nech len hotovosť alebo radšej nič nenosia ako hlúposti. Napísať to nejako na pozvánku alebo každému dať osobitne vedieť dopredu cez FB/email/sms atď ? Ako by ste to podali vy?

jj298
2. dec 2023

Nepisala by som to na pozvanku ale ked by som jednotlivych hosti pozyvala, poprosila by som kazdeho aby nekupoval ziadne vecne dary, kedze nic nepotrebujete, nechcete. Myslim ze vela hosti sa ta opyta co chces ako dar a tak na rovinu by som povedala ze peniaze

banalu
2. dec 2023

Notmalne do pozvanky, videla som to uz xy krat - najdes vhodnu formulku na googli, vyberies co sa ti najviac bude pacit. My sme nic nikomu nedavali vediet o darovh a dostali sme obalku a niekedy aj hmotny dar k obalke, ale skor take symbolicke veci - proste babka vidi tu mydlovu kyticu na tehu a kupi ti ju, lebo sa jej paci a proste ju kupi, nech uz jej sto krat vysvetlis, ze to hodis do kosa 😂 ja som vsetky gycoviny vyhadzala bez milosti 😂

nikha2809
2. dec 2023
nikha2809
2. dec 2023
nikha2809
2. dec 2023

A vyhodí ti ich veľa daj do Google pozvánka nechceme dary 😃

lenkakravcova
2. dec 2023

Môžeš napísať zozadu a pozvánku ku svadobnemu stolu niečo v štýle "a darčekmi si nerobte starosti. Máme všetko čo k životu potrebujeme. Ak by ste ale tak či tak chceli niečo darovať, z čoho budeme mať radosť, môžete nám pomôcť zaplatiť..(dopln podľa seba: napr svadobnú cestu)"

petamich
2. dec 2023

my sme mali basnicku sucastou pozvanky, ze nechceme dary ani kvety ale radsej peniaze, najdes na googli inspiraciu, je to dnes relativne bezne by som povedala 🙂

my sme mali toto: Hostia naši milí, dovoľte nám prosbičku, radšej ako vecné dary, naplňte nám kasičku. Miesto kvetov stačí los, chceme zotrieť, vyhrať a ísť na Barbados.

januska12323
2. dec 2023

Takéto veci by sa mali riešiť osobne. Básničky v štýle "dary nechceme peniaze dajte" sú podľa mňa ešte trápnejšie ako slušne oznámiť.

daniela2202
2. dec 2023

Jednoducho napíš.... stop darčekom, prachy sú prachy 😂

vanilkovazmrzka
2. dec 2023

Paci sa mi ta vyzva na prispevok na svadobnu cestu 🙂

vkatush
2. dec 2023

My sme osobne povedali, keď sme dávali oznámenie. Že žiadne kvety, torty a darčeky.
Chcela som tiež na oznámenie dať, ale viem, že nie všetci zo staršej generácie by to pochopili v dobrom.

zmrzlinka2021
2. dec 2023

Dobre a alternatíva pre ľudí, čo nezvyknú stroho dávať peniaze? Fakt nič nepotrebujete? Alebo niečo zážitkové?

milanemila
2. dec 2023

No nic napiste nieco v zmysle, ze s darom si nerobte starosti, nic hmotne nam nechyba/nepotrebujeme, ale potesil by nas prispevok na svadobnu cestu alebo teda nieco lubovolne take vacsie a aby bolo jasne, ze chcete peniaze bez toho aby to bolo explicitne napisane 🤷🏼‍♀️

diankamf
2. dec 2023

Ja som mala svadbu minuly rok a vsetci co prisli nam dali len peniaze. Mne pridu tie hmotne dary uz ako prezitok.

autor
2. dec 2023

@zmrzlinka2021 máme vlastné podnikanie , darí sa nám dobre, takže máme naozaj všetko čo chceme... chodíme niekoľkokrát do roka na dovolenky , máme sa finančne nadštandartne a kúpime si viac menej všetko čo chceme a kedy chceme... Preto nechceme aby hostia míňali na hlúposti (naše rodiny niesú bohatý ani priatelia) o ktoré nestojíme a nevyužijeme. Nám by ani nevadilo keby ani korunu nikto nedal, nepotrebujeme to , skôr len nechceme kamión blbostí...

autor
2. dec 2023

@diankamf áno presne, my chceme len aby boli s nami pri našom veľkom dni, aj keby prišli s prázdnymi rukami, nepotrebujeme k tomu kamión blbostí

autor
2. dec 2023

@vkatush len jedná sa o svadbu kde bude cez 100-120 ľudí možno nakoniec ešte viacej ...(ešte pracujeme na zozname hostí) , neviem ako osobne to dať každému vedieť preto by bolo jednoduchšie to dáko k pozvánkam napísať a len najbližšej rodine keď tak osobne vysvetliť

autor
2. dec 2023

@januska12323 budeme mať svadbu okolo 100-120 osôb + osobne teda asi jedine najbližšej rodine ...

hendikep
2. dec 2023

podla mna napiste len basnicku o tom ze nechcete dary, ale nespominajte hotovost … ak ju nepotrebujete … ja som mlada a predsa mi pride trapne takto hosti smerovat nech davaju peniaze …tiez som nechcela / ani nechcem dostavat tieto blbosti … kto sa pytal co chcem dala som konkretny tip - ale to bol jeden clovek a hluposti mi dali z 80 ludi len mozno 2max traja. A tie som z vacsej casti vyhodila …

cacianka
2. dec 2023

Veď vás rodina blízka aj ďaleká pozná, vedia už z 👄👅podania že sa vám darí, že nemáte núdzu o €, že ste kúpili dom aj komplet zariadili, tak použi niektorý z hore spomenutých textov. Do obálky pôjde svadobné oznámenie a kartička ako pozvánka na hostinu - z druhej strany s tým textom.
Ostatným ,koho nepozyvate , pošleš iba oznámenie.

vkatush
3. dec 2023

My sme mali tuším 110 hostí na hostinu, do kostola prišlo skoro 200 ľudí. Dá sa to v pohode aj pri väčšom počte 🙂

lydion20
3. dec 2023

Ja som to mala na pozvánke k svadobnemu stolu , pod napísané že znenie aby nám nekupovali žehličky atď to bola rymovačka, ale miesto toho kúpili žreby a dali peniaze a ani jeden dar sme nedostali 🤣

culienka
3. dec 2023

U nás je zvykom dávať peniaze, takže darov me dostali našťastie malo a tie čo sme dostali sú teda dodnes nepoužité 🤣

michelle567
3. dec 2023

Pre mňa by bolo trápne tam niečo také písať 😃 my sme nič také nepísali a aj tak väčšina nám dala peniaze

madeincssr
3. dec 2023

A keby si nejakú tú rýmovačku (povedzme na samostatnom vkladanom lístku) zdôvodnila práve veľkosťou svadby, veľkým počtom pozvaných? To by zdôvodnilo nielen dary, ale aj kvety (ďalší dôvod eko) a torty.