Svadba v roku 2022/2023

pauli_s
20. jún 2022

Ahojte.

Baby, chcela by som Vás, ktoré ste teraz v tomto roku mali svadbu alebo svadbu plánujete v nasledujúcich 2 rokoch a už máte ako taký rozpočet pomohli sa zorientovať vo výdavkoch, v rozpočte. Chceme mať 80 - 90 hostí. Svadbu by sme chceli tu: http://www.svadbanahaciende.sk/ alebo na mieste im podobnom. Páči sa mi aj https://www.hotelkastiel.sk/ alebo https://www.podgastankou.sk/ Ak by ste mali úplne konkrétne skúsenosť odtiaľto, bola by to špica, ale kľudne ponúknite aj nejakú peknú alternatívu.

Svadobné oznámenia - ?
Svadobné šaty požičanie - 500€ (Adekvátna suma? Nemám šajnu ako sa pohybujú ceny.)
Kúpa obleku - 500€
Obrúčky - 1300€ (Už máme vybraté.)
Svadobná kytica - ?
Svadobná torta - ?
Sobášiaci (svadbu chceme mať vonku.) - ?
Kaderník a líčenie (nevesta plus cca. 6 ďalších žien) - ?
Kompletná výzdoba svadobných interiérov a exteriéru - ?
Starejší - ?
Jedlo (ideálne formou bufetu) - ?
Alkohol + nealko (chceme na výber aj lepšie značky alkoholu) - ?
Koláče - ?
Výslužka (chceli by sme asi flašku vínka + nejaké tie koláčiky) - ?
Ubytovanie pre hostí - ?
DJ - ?
Preprava hostí - ?
Fotograf - ? (Kameramana nechceme.)

Rátame s rozpočtom 10 až 15 tisíc eur, je to veľa alebo málo, alebo je to reálne?

kvetinka75
20. jún 2022

fúha, 10tis za svadbu? Radšej by som to investovala do dovolenky a bývania. Ale vaša vec. Len som prekvapená, koľko sú ľudia ochotní investovať do jedného dňa.

rusalinka
20. jún 2022

Ešte by som do zoznamu doplnila hudbu aj na samotný obrad... síce, toto môže aj nemusí byť...

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nyusika
20. jún 2022

@kvetinka75 tak to je snad rozhodnutie konkretneho paru.
a nezabudajme, ze pri vyssom pocte hosti sa naklady na svadbu vacsinou vratia (penazne dary), nie malo ludi presne kvoli tomuto robi velke hostiny.

cim nechcem napisast, ze je to konkretne tento pripad.

nyusika
20. jún 2022

@raja95 normalne som si klikla na profil, ze odkial si 🙂
ked davas tak nizke ceny

kormino
20. jún 2022

Moja dcera sa vydavala v roku2019,cca 70hostí,hotel v malom meste,bez kameramana a starejšieho bez ubytovania aj s oblečením svadobných rodičov cca10-12000.Nebol to žiadny nejaký luxus len lepší štandard.

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika3110
20. jún 2022

veru ja som tiež mala svadbu 2019, a to som si sama vyrábala oznámenia, pierka, výzdobu atd... a vyšlo nás to cca 10 000 a to sme tiež nemali žiaden luxus...
šaty som mala ušité na mieru a vyšli ma 480€ (v poprade) ... bežne taká suma nie je ani len za požičanie, takže skús nájsť aj salón, kde budeš mať pekné šaty, kludne aj vysnívané za nie až tak veľký peniaz... sú to predsa len šaty na pár hodín.. oblek muž využije stále, takže ten sa oplatí kúpiť lepší..

pauli_s
autor
20. jún 2022

@kvetinka75 Chceme krásnu svadbu, nemáme problém peniaze zarobiť pri našich prácach. Chceme mať ten deň veľmi krásny. Na dovolenku chodíme každý rok aj dva krát, pred pár dňami sme sa vrátili z Bali a vlastné bývanie máme. Samozrejme dúfam, že sa nám aspoň tretina peňazí vráti na daroch (radšej nemám veľké oči.)

pauli_s
autor
20. jún 2022

@raja95 Chcem zaplatiť líčenie mojej mame, dvom sestrám a jeho mame a jeho sestre. Predstavujem si to, že budeme všetky spolu v svadobnej izbe sa fintiť a vychutnávať si atmosféru. 🙂

kikussaa
20. jún 2022

ja som mala svadbu s 90 ludmi blizko BA pred 3 rokmi a teda nezmestila som sa do 10tis., aj ked bol taky plan.. napriek tomu ze sme robili svojpomocne vsetko co sa dalo, bez kameramana, obrucky z nasich starych sperkov cize sme neplatili zlato, oznamka som robila sama a tlacila v praci, pierka sama, vyzdoba sama, makeup a vlasy iba sebe, alko aj nealko za nakupne ceny vdaka znamosti, obrad v kostole cize ziadny sobasiaci ani hudba k obradu.. nebola to ziadna rozpravkova svadba, zlata stredna cesta podla mna, a napriek tomu sa to pri tolkych ludoch naratalo.. ale je pravda ze sa ti pri tom pocte velka cast investicie (ak nie aj viac) vrati na daroch 🙂 no ale, medzitym isli ceny velmi hore, kamaratky ktore mali napr tento rok rovnaku fotografku uz zaplatili o 250e viac ako ja. neviem ako hacienda atd, ale napr pod gastankou je novo otvoreny priestor a je trochu financne narocnejsi z toho co som pocula (co chapem, maju to tam fakt krasne a nove), pre nas bola polovica rozpoctu iba priestor a to sme narazili na ozaj lacne priestory a neuctovali poplatky takmer za nic, co si inde bezne uctuju - cenovych ponuk som vtedy popytala ozaj vela.. +premysli si to malovanie 6 ludi z casoveho hladiska hlavne, teda neviem na kolku by ste planovali obrad ale 6 zien malovat a cesat je dost casovo narocne, ja som max zazila ze jedna baba cesala a malovala nevestu+3 druzicky a no..skoro sme nestihli fotenie a obrad, niektore sa potom licili navzajom lebo uz sa to fakt nestihalo 🙂

evelynmozagalega
20. jún 2022

@kvetinka75 my mame len 10 ludi a sme na sume 4500 a to nemame kameramana, DJ, ziadne zvyky, vysluzky, atd. Saty (top a svadobna sukna) usite za rozumnu cenu, ale zase mame lepsie jedlo v kastieli, drahsie obrucky, atd. Snazime sa vylucit vsetko nepotrebne a zbytocne. Bohuzial, realita je taka, ze oproti minulym rokom je vsetko 3x drahsie. Mala som v plane sa zmestit do 2000-2500 a teraz mi je to az smiesne. No a to neratam letenky a ubytovanie pre svokrovcov. Takze svadba pre 80-90 ludi za 10tis. nie je vela, skor sa obavam, ze je to malo a nebude sa dat do toho zmestit.

dencagee
20. jún 2022

Ahoj ja môžem povedať za seba ceny, ak ti to pomôže. Sme zo stredného Slovenska a máme do 20 hostí 🙂
Oznamenia 40ks - 150€
Šaty 850€ požičanie so závojom
Torta pre 20 ľudí 110€
Kvety rátam cca 400€ (Budem robiť výzdobu sama aj kyticu)
Inventár do 300€
Priestory na prenájom s ubytovaním pre všetkých hostí a s jedlom okolo 2000€ cca
Do 500€ bude alko a nealko
Koláče budú okolo 250€ (Nedávame výslužky nikomu a ani nič pred kostol)
Kadernička po známosti tipujem do 50€, chcem jednoduchý účes
Fotografka iba na portery a obrad 350€
Živá hudba na 2 hodiny 350€
Starejsieho nemáme, líčim sa sama, obrad v kostole (netuším poplatok aký budú chcieť), kameru tiež nechceme.
Záleží od lokality a nárokov, my rátame do 5-6000 eur pre necelých 20 hostí zatiaľ.

vilma7
20. jún 2022

@pauli_s som sa pobavila na vete, že fintit a vychutnávať si atmosféru.
Ja som mala svadbu (2015) v penzióne v hore pri BB, tiež mi prišla kaderníčka, kozmetička na miesto,striedali sme sa tam ako na bežiacom páse a nebolo nás ani 6, len chcela všetky stihnúť.
Tiež som mala sobáš na mieste, aj fotenie, žiadne rozvozy hostí atď
Hostí som mala 60. Od piatku do nedele s raňajkami sme platili okolo 3500 ale bolo nás asi len 40 ubytovaných. V cene už bolo aj ozdobená sála, dvor.
Ťažko je rozpočet rátať teraz,o rok budú ceny určite vyššie.
Kameru sme.nemali ani my, fotograf a starejši nás stáli okolo 300. Starejšieho atď by som hľadala podľa odporúčania známych, nám vlastne majiteľ ubytovania odporučil fotografa a ten zas bral kamaráta DJ a starejšieho, takže boli zohratí.
Ja som napríklad od mami dostala 5000 eur na svadbu, od svokry sme 2000 a tým sme pokryli všetky výdavky, plus sme ostali nakoniec aj v pluse.
Výslužka sa dávala z koláčov čo sme mali na svadbe. Plus sme darovali každému fľašku vína s našou etiketou.
Ja.som organizáciu svadby zbuchala asi za 3 mesiace popri práci na plný úväzok, prípade na štátnice na Mgr...dnes sa dá všetko cez net a telefón vybaviť ako nič. Len sálu sme boli pozrieť osobne, raz stretnutie fotograf, starejši a šaty sme vyberali osobné. Ostatné všetko cez net.

katulienocka999
20. jún 2022

@pauli_s nas vysla svadba na východe v pred 4 rokmi okolo 10tisic zo všetkým - 100 hostí ale nemali sme starejsiho, na východe čosi take neexistuje 😅 nemali sme zive kvety v sale, neplatila som líčenie v rodine - to ta tiež nieco vyjde, rataj aj okolo 100e na osobou ci nie viac a hlavne sme neplatili ubytko.. Takze reálne? 10t je malo, rataj tak do 20t so všetkým vsudy pri takom počte osob pri takých cenách ake su teraz s tym všetkým co chceš co si pisala zoznam 😊 keďže napr zakusky isli velmi hore, potraviny tiez, ubytovanie tiez, no proste všetko 😕

pauli_s
autor
20. jún 2022

@vilma7
@kikussaa To mi inak baby nenapadlo, že ozaj, však to jedna baba bude robiť, že tam nebude celý tím kozmetičiek a kaderníčok :D Tak to si asi len pre seba budem riešiť, to máte pravdu. :D
@evelynmozagalega Veď som napísala, že od 10 do 15 tisíc. 🙂 Práve preto sem píšem, či nemám nejaké uletene nízke predstavy s tou cenou. Inak rátame to asi tak, že skôr tá horná hranica bude jemne prekročená.

nyusika
20. jún 2022

@pauli_s premysli si to malovanie, napriklad...naozaj nie kazda musi zdierlast tvje nadsenie zo svadby, pre mna osobne by to bol zabity cas, kebyze sa musim v tomto prisposobovat neveste.
jasne, ze by som to spravila, ale teda zazitok by to pre mna nebol.
a kolko vizazistiek teda chces platit ? ;ebo jedna sest mejkapov a ucesov proste neda

sabinka022
20. jún 2022
sabinka022
20. jún 2022

Ahoj. Nasa svadba bola 10/2021 v Bojniciach,asi 80 hosti. Prispevok vyssie nejake foto.
Saty 850e,oblek 600e, popolnocne saty 150e, prstene 1400e, vyzdoba komplet 1200e, jedlo+nealko 79e/osoba, alko 1200e, kolace a torty komplet 1500e, kostol huslistka 300e, kapela sala 700e, oznamenia robil manzel,platili sme len tlac a specialny papier, pozicania aut ani kamera a foto nepamatam, starejsi bol bratranec-neplatila som, drobne darceky pre hosti na redovy 400e, licenie a uces 150e, hostom sme platili ubytko 1500e, doprava 1000e(z Prahy a vychod SR), Cele nas to vyslo okolo 16 000e.

radkaradix
20. jún 2022

nas stala minuly rok 50 hosti - 10 000 eur

mimi3008
20. jún 2022

@pauli_s Kaderník a líčenie (nevesta plus cca. 6 ďalších žien) - ? Tomu nerozumiem, preco to chces platit 6 dalsim zenam?

sim_simonka
20. jún 2022

Ja k tým šatám. Ja som si dala šiť, lebo som proste nikde nezohnala take tie ,,moje”…a svadobný salón Anelli ti usije akekolvek, aj podľa obrázku alebo tvojich predstáv. Nacenenie majú zadarmo. Majú aj svoje kolekcie, vieš si vybrať aj tam alebo rôzne nakombinovať viac šiat a ušijú. Taktiež šiju popolnocne, pre svadobné mamy, atd.
Mna moje vyšli 450€

pauli_s
autor
21. jún 2022

@mimi3008 Prečítaj si komentáre vyššie, je to tam rozobraté.

pauli_s
autor
21. jún 2022

@sabinka022 Ďakujem, mali ste veľmi peknú svadbu, ako tak pozerám 🙂

mimi3008
21. jún 2022

@pauli_s ok, precitam, musim priznat, ze som ich preskocila🤭

dombia
21. jún 2022

@pauli_s Pripnem sa pre inšpiráciu…Hľadáme priestor s ubytovaním na svadbu v roku 2023 cca pre 60 ľudí a zatiaľ neúspešne… Vždy je tam nejaký zádrhel :(
Zatiaľ čo mi posielali predbežné kalkulácie kde som sa informovala, tak full svadba by vyšla na 10-15tisíc eur

pauli_s
autor
22. jún 2022

@dombia A aký zádrhel vždy máte?

dombia
22. jún 2022

@pauli_s S ubytovaním hostí - buď nemajú také kapacity, alebo tam nesmú psy. Potom nám nevedia vyhovieť s dátumom (chceme mať priestory piatok-sobota-nedeľa) a oni nám navrhnú že sa v piatok skončí jedna svadba a my môžeme mať od soboty. No ja potrebujem ubytovať hostí už v piatok. A ďalší problém je cenová ponuka - už 2 svadobné miesta nám nie sú schopné dať cenovú ponuku na rok 2023 (vraj to všetko zdražie o 20-30 percent a ceny upravia podľa situácie) No ak si to vezmeme pri takej sume tak je to dosť nevedieť načom budeme

matko22705
7. sep 2022

@pauli_s
Ahoj,
My budeme mat svadbu v Gastanke a poviem ti rovno ze do 15 tisic sa asi nezmestis. My budeme mat 60 ludi a uz teraz co sme predbezne ratali s realnymi cenami tak sme na 14 000.
Prenajom sam o sebe je drahy( to asi vies) + v cene nie je prenajom stolov a stoliciek, to je dalsich 600 eur navyse pre nas. Jedlo je najvacsia polozka, vyzdoba podla toho co chces, my ratame cca 500 eur, dj 600 eur( to je jeden z tych lacnejsich, niektori mi poslali cenove ponuky 1000 eur a viac) kamera 900 eur (moderny video zostrih), fotograf tiez tak nejak, saty ja pocitam 800 eur podla aktualnych cien v salonoch v Bratislave a Trnave, Nitre. Makeup plus uces cca 70 eur. Ostatne ako vino, zakusky, je velmi individualne, zalezi kto ti to pecie atd.

ribezlik
11. okt 2022

@dombia neviem odkiaľ ste ale Chata Patúch v Lietavskej svinnej možno?