Svadba v októbri a malé dieťa

19. sep 2020

Dobry den, moj brat ma mat v oktobri svadbu, moja mala bude mat vtedy rok, ale zhodou okolnosti bude v termine svadby niekolko dni po ockovani a mam starch, aby sa nenakazila.
Je to moj brat a chcem ist na jeho svadbu, maju pozvanych iba 40 hosti, no s tymi ludmi, co budu na svadbe sa takmer vobec pravidelne nestretame, tak mam obavy z nakazy.

Nejde mi o to, aby ste poradili, co robit, len som to potrebovala dostat von.

pribinak
19. sep 2020

Tak prelož očkovanie.

Aj keď nechápem akú spojitosť má očkovanie a svadba.

autor
19. sep 2020

@pribinak ockovanie ma spojitost s oslavebou imunitou a moznou nakazou. Pokial viem, je dobre dodrziavat isty interval medzi povinnymi ockovaniami..

qwert87
19. sep 2020

@pribinak z očkovania majú niektoré deti zle reakcie (vysoké teploty, vysyp, nekľudny spánok....) tak asi preto.
Tiež by som preložila očkovanie po svadbe. Týždeň hore dole. Keď sú deti choré čaká sa na vhodný termin očkovania aj pol roka. Neboj, nič sa nestane keď očkovanie o pár dní odložíš

pribinak
19. sep 2020

Keď sa očkovacie interval posunie o pár dni, nič sa nestane. Veď ho nebudeš posúvať o 3 mesiace.

pribinak
19. sep 2020

@qwert87 veď som napísala, nech posunie očkovanie

autor
19. sep 2020

A ked ochorie a ockovanie, ktore sa posunulo o par dni sa posunie o par tyzdnov?

pribinak
19. sep 2020

To očkovanie sa môže posunúť aj o pol roka.

robin30
19. sep 2020

Tak zaockuj a nechod na svadbu ked sa ti nepaci posunut ockovanie ako ti radia baby ani čihi ani heta naco zakladas potom diskusiu?🤦‍♀️

autor
19. sep 2020

@robin30 nevedela som, ze ockovanie sa da posunut aj o pol roka. Ospravedlnujem sa, ze som si pred napisanim na MK nevygooglila info o ockovaniach.

0silvia0
19. sep 2020

Skus sa na to pozriet racionalne ako pise
@robin30

catherinah
19. sep 2020

@0silvia0 moze sa aj o rok aj o dva roky

robin30
19. sep 2020

Ockovat nemusis vobec ked sa tak rozhodnes a inak sa divim ze v case "pandemie" sa ockuje.Ved korona aky strasiak a lekari ockuju?
@0silvia0 🤗

0silvia0
19. sep 2020

@catherinah a preco to pises mne? Ja nie som autorka.

fiafia
19. sep 2020

Ja osobne by som preložila ockovanie o minimálne tri týždne. Dosť času aby človek vedel ,že sa Na ňu nič nenalepilo tým nemyslím koronu. Ja som očkovanie posúvala pre krst a potom každé jedno pre chorobu a dokonca aj opakovane. Moja mala vždy NU teploty takže by nehrozilo ísť po očkovaní.

lenuliatko84
19. sep 2020

Jednoducho preloz ockovanie po svadbe

elanor
19. sep 2020

ockovanie mozes odlozit aj o 2 roky, a nic sa nestane. Len nato samozrejme musi byt padny dovod.
Tyzden hore dole v tvojom pripade nehra ziadnu rolu. Proste zavolas dr., ze na ockovanie pridete o tyzden neskor, alebo kludne o mesiac. Hotovo, vybavene.

tramtada31
19. sep 2020

dobre, ale uz nie su povolene ani svadby nad 30 ludi, nie? Podla mna do toho oktobra ich aj tak obmedzia, takze tvoja dilema bude vyriesena.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gelifil
20. sep 2020

alebo neočkuj vobec...

777januska777
20. sep 2020

Záleží od toho koľko dní je to po očkovaní. Ja si myslím, že je oveľa lepší nápad očkovať pred svadbou ako po svadbe. Keďže aj vírus má nejakú inkubačnú dobu.

prettiness
20. sep 2020

@tramtada31 do 100 ludi su svadby aj budu

normalne preloz ockovanie o 3tyzdne - mesiac a ked budete v pohode daj zaockovat 🙂

tramtada31
20. sep 2020

@prettiness Bratislava uz pred tyzdnom mala takto a aj ine okresy. Dalsi tyzden idu zase sprisnovat.
Vo všetkých okresoch Bratislavy a tiež v okresoch Pezinok, Malacky a Senec je zakázané športové, kultúrne a spoločenské podujatie v čase od 23:00 do 6:00. „Výnimku z tohto zákazu majú svadby s celkovým počtom účastníkov do 30 osôb,“uvádza RÚVZ BA. Obmedzenia sa však nevzťahujú na zasadnutia štátnych orgánov a orgánov samosprávy.

prettiness
21. sep 2020

@tramtada31 nie od 18.9 je to aktualizovane, ved to Matovic zrusil ale s tym ze chodia policajti na kontrolu kontolovat ruska a prevadzkovatelovi hrozi vysoka pokuta ak to nedodrzuju..