Svadba v októbri

48domka
28. jan 2021

Ahojte dievcata , planujeme svadbu v oktobri tohto roku . Myslite ze už vsetko bude povolene ? Zacinam sa toho obavat ale ked viem ze september uz velmi neni su ani terminy volne co sa tyka keteringu tak sme si dali datum na 9teho oktobra čo mali aj volny termin. Čo vy nato ? Hosti nebudeme mat vela len do tych 70 🙂

vamajka
28. jan 2021

@48domka Myslim, ze to ti nepovie ani najlepsia vestica na svete🙂

vamajka
28. jan 2021

@vamajka Aj syn sa ma neustale pyta: Budu v juli tabory? A to mame odkial vediet?

vamajka
28. jan 2021

@48domka Prepac ta druha odpoved bola pisana tiez tebe

laila18
28. jan 2021

Svadby pochybujem, bežná mladá zdravá populácia sa dostane na očkovanie v najlepšom scenári na konci septembra, aj to je veľmi otázne, takže si nemyslím, že v októbri to bude povolené. Jedine skorej v lete ak sa vám dá ešte niečo zohnať 🤷 alebo odložiť ešte o rok

hettinka
28. jan 2021

@48domka myslím, že to môže byt už zasa zatvorené. Svadbu by som plánovala na leto, júl-august.
A aj vo verzii “vezmeme sa o 2 svedkoch”.

lilyianka
28. jan 2021

@48domka mňa pobavil a tvoja posledná veta, že ľudí nebudete mať veľa, len do 70 hostí 🤣 prepáč to nemalo byť nič v zlom,len ak bude situácia aká je,budeš rada aj za svadbu iba so svedkami

48domka
autor
28. jan 2021

@lilyianka ja viem :D len niektori maju cez 100 hosti premna to uz je velka svadba a 70 taky priemer preto som to napisala ... ;)

48domka
autor
28. jan 2021

Dakujem za kazdu jednu radu 🙂 porozmyslame ešte ci ano alebo to odlozime

mogaa
28. jan 2021

@48domka no Covid už nezmizne....pokiaľ v oktobri nebude zaočkovaných dostatok ľudí aby vznikla kolektívna imunita, tak obmedzenia stále budú....v akom rozsahu, to nevie nikto....lebo medzi neočkovanými sa vírus bude šíriť ďalej, rovnako účinnosť žiadnej vakcíny nie je na 100%....čiže ohniská kde budú pozitívny s Covidom budú stále a s tým aj ťažké prípady, jediné pozitívum je že nemocnice by to už mali zvládať a aj zdravotníci budú mať akú takú imunitu vďaka očkovaniu....či budú v oktobri povolené svadby s takým počtom ľudí to ti nepovie nikto...

kittykat22
28. jan 2021

@48domka ja by som svadbu odlozila o rok. Ak sa situacia nezmeni, tak vlastne o nic neprides. Ruska a vsetko bude. Ale keby to tento rok nevyslo tak ti nevratia zalohu, vsetky vytlacene veci ako datum a lalalala ti bude k nicomu. Aby sedeli za 1 a 3/4 saty keby to zrusili. Ja by som pockala. Je to velka akcia, vela penazi, vela planovania. Stres aj bez toho aby si mal obavy ci to vobec dopadne.

emmi101
28. jan 2021

To ti nikto nepovie. Akože ja som bola optimista a na základe toho, že už máme očkovanie som si myslela, že už v lete by to mohlo byť ako tak v pohode, že bude už dosť ľudí zaočkovaných a podobne ale rýchlo som vytriezvela. Vyzerá to tak, že tento rok sa budeme ešte dosť trápiť a teda nemyslím, že je reálne mať v októbri svadbu o 70 ľuďoch. Akože áno nikto nevie aké budú dovtedy podmienky, možno niečo zase povolia alebo jbude treba mať spravené testy pred svadbou a podobne ale to ti nevie nikto zaručiť

48domka
autor
28. jan 2021

@emmi101 no ved to ze nikto nevie ... v lete kazdy ma svadbu vsetko plne uvidime este ten september ci by siel .. dakujem aj ta za kazdu odpoved oto viac premyslame bud alebo ... viem ze znama ma svadbu tyzden pred nami 2.10 . Tazko sa rozhodovat preto som chcela taku radu objektivnu od Vas

48domka
autor
28. jan 2021

@kittykat22 tave veci ako datum sme sa rozhodli koli tomu nedavat ani na vysluzkove vino nikde aby sme neprisli o peniazky .. a saty mam ist skusat uz v februari neviem ci sa plati zaloha ak si nejake vyberiem a nahodou sa to zmeni uz teraz nespavam :D ale zacinam sa radsej modlit a byt optimistka ze vsetko dobre dopadne

kittykat22
28. jan 2021

@48domka a nebudes musiet platit zalohu za prenajom miestnosti a cateringu? Ak si to vybavis tak, ze o nic neprides, tak v pohode 🙂 Ale za vsetko sa platia nevratne zalohy - vratane satov :-/

petamich
28. jan 2021

@48domka my ked sme si minuly rok v juli planovali svadbu na marec 2021 prisli nam to, ze to uz isto bude vsetko okej 🙂 no a nebude, chceli sme tiez max. 70 hosti, kazdopadne my presuvat nebudeme, vezmeme sa na urade so svedkami a ked bude situacia priazniva oslavime dodatocne, nehceme teraz rok a pol cakat, aby bola hostina 🤪 a to uz mame vlastne vsetko zajednane, nejake zalohy asi aj prepadnu, co narobime 🤷‍♀️

evinqua
28. jan 2021

Ak si pozries covid automat tam je aj pri uz najlepsom stupni - cize ruska len v interieri, skoly bez obmedzeni atd tak tam su v najlepsom propade oslavy svadby do 50 osob..kedze ockovanie pre vacsinu bude dostupne az niekedy na jesen zrejme, bud by som planovala naozaj minisvadbu do 10 ludi alebo potom v lete

48domka
autor
28. jan 2021

@evinqua ano to viem ze svadby momentalne povolene do 50 osob hadam sa to zmeni 🙂

petamich
28. jan 2021

@48domka momentalne je povolenych 6 ludi a restauracie su vlastne aj tak zatvorene, tych 50 ludi bude az ked buda "zelena" v tom ich automate 🙂 co pride ktovie kedy 🙈

nikiki29
28. jan 2021

@48domka treba len čakať a zmieriť sa s plánom A aj s plánom B aj C... máme svadbu v máji, tiež proste len čakám čo bude

elementissa
1. sep 2021

@48domka no čo, bude tá svadba? My sme mali tiež svadbu v októbri (niekoľko rokov dozadu) a bolo to najlepšie rozhodnutie, príjemné počasie, žiadny výpek, krásne fotky pri západe slnka. Držím palce, nech vám vyjde podľa vašich snov

48domka
autor
9. sep 2021

@elementissa uvidime zatial ano 🙂 cakame jak sa menit farby budu 👍