Svadba v kostole

natalymindo
26. dec 2023

Ahojte mamičky. Je reálna svadba v kostole ak som sa vydávala na matrike a som rozvedená? 🙂 ďakujem

ukulela
26. dec 2023

@natalymindo máš nejaké sviatosti?

natalymindo
autor
26. dec 2023

@ukulela mam svate primanie krst

martul
26. dec 2023

@natalymindo rozvedená nie, jedine že by sa ti podarilo anulovať manželstvo, ale na to treba dôvod a trvá to roky.

anita6666
26. dec 2023

Nie

dskjhfdlkdjhl
26. dec 2023

Pokial viem, tak ak si nemala sobas v kostole, tak svadba je realna.

natalymindo
autor
26. dec 2023

@dskjhfdlkdjhl nemala som v kostole ale na matrike

terina25
26. dec 2023

@natalymindo ak si bola vydata len na matrike a nie v kostole,tak v kostole sa vydat mozes

klarissa25
26. dec 2023

Jasne ze áno..

elanor
26. dec 2023

@martul ona ale prvy sobas nemala v kostole, iba na matrike, taky sobas cirkev nepovazuje za uzavrety pred bohom, cize z pohladu cirkvi zili v hriechu. Tak isto je rozvedena civilne.
V podstate cirkevnemu obradu nic nebrani.
Zjednodusene - nejaka ta spoved, olutovanie hriechov. A je to...

lukbe
26. dec 2023

@natalymindo myslím, že nie. Ale treba sa spýtať na fare.

ukulela
26. dec 2023

@natalymindo civilný sobáš a rozvod by nemal byť problém. Musíš ale mať všetky sviatosti, chýba ti ešte birmovka. Treba ísť za kňazom.

dskjhfdlkdjhl
26. dec 2023

@natalymindo ved ja viem, len to tam zdoraznujem, ze to je ta podmienka.

klarissa25
26. dec 2023

Inak ani všetky sviatosti netreba na svadbu v kostole...resp stačí ze ma jeden z páru...ale všetko záleží od kňaza

13uzivatelka11
26. dec 2023

@ukulela napríklad evanjelici nemusia mať birmovku. Ja tiež nemám a svadbu v kostole som mala

deti95060810
26. dec 2023

@martul anulovať manž. ktoré nebolo v kostole ale na úrade?
si to nejak mýliš a píšeš nepravdy...

deti95060810
26. dec 2023

@13uzivatelka11 evanj. birmovku? prosím ťa, si to poriadne mýliš... evanj. majú krst a konfirmáciu.. a tú musia mať ak chcú mať svadbu v kostole...

sunflower87
26. dec 2023

@natalymindo keďže si mala svadbu na matrike, nič ti nebráni mať svadbu v kostole. Zo sviatostí potrebuješ: krst, sv.zmierenia, sv.prijimanie...birmovka nie je potrebná ku uzavretiu manželstva.

ukulela
26. dec 2023

@13uzivatelka11 ale evanjelici nemajú sväté prijímanie, ale konfirmaciu. Nie? Preto myslím, že je katolícka.

elanor
26. dec 2023

@ukulela birmovku na sobas mat nemusi.
Tu by potrebovala, ak by ju niekto chcel za krsnu mat pri krste.

13uzivatelka11
26. dec 2023

@deti95060810 tak ja neviem a je mi jedno kde sa to ako vola, ale ja teda nemám ani birmovku ani konfirmaciu, "oficiálne" som katolícka, muž je evanjelik a svadbu sme mali v evanjelickom kostole s farárom...

ukulela
26. dec 2023

@elanor vďaka za info.

zuzulka558
26. dec 2023

Ako ktorý farár, ja som rozvedená nebola ale som sa rozišla pred svadbou z bývalým a aj s tým mal farár problém ze dopočul sa ze som svadbu mala mat už raz tak nevie ci nás zosobáši v kostole 🤣🤣 nakoniec zosobášil lebo som povedala ak bude treba pôjdem si to zistiť aj do Vatikánu ci ma na to právo 🤣🤣

13uzivatelka11
26. dec 2023

@ukulela je to možné, ale aj ako katolícka môže mať svadbu evanjelicku svadbu ak by bol muž evanjelik a vtedy nepotrebuje birmovku, tak som to myslela 😀

deti95060810
26. dec 2023

@13uzivatelka11 keď ti je to jedno tak načo píšeš... ide o to že píšeš nepravdy - keď už, tak napíš aspoň pravdu tak ako to v skutočnosti je...

44janica44
26. dec 2023

No zalezi s kým si svadbu mala....ja som si brala evanjelika v katolíckom kostole a farár sa ho asi 3x pýtal ci nemal svadbu na úrade- lebo v tom prípade by to považovali za prvú pravoplatnu svadbu ( svadbu nekatolika na úrade berú za pravoplatnu) a svadbu v kostole by sme mať nemohli.... otázka je ako bude brat tvoju svadbu... treba sa spýtať kňaza

deti95060810
26. dec 2023

@13uzivatelka11 áno môže mať v ev. kostole svadbu aj katolík, ak je manžel evanj. a má konfirmáciu...
sú to zmiešané manž. a takých je na sk ako maku...
záleží len ako sa dohodnú snúbenci ...

mima172
26. dec 2023

Vidím tu rôznorodé "informácie". Reálne najlepšie informácie dostaneš, keď sa pôjdeš porozprávať s kňazom. Nám kňaz povedal, že aspoň jeden z nás musí mať birmovku, čo sme splnili (muž, žiaľ, nemá). Pred Bohom si vydatá nikdy nebola, keďže si nebola vydatá v kostole, čiže tam by prekážka v uzatvorení sviatosti manželstva byť nemala. Ale ako píšem, najlepšie je, keď sa porozprávaš priamo s kňazom.

ajusa12
26. dec 2023

No pokiaľ tvoj bývalý manžel neni katolík, svadba na úrade platná bola a svadbu v kostole už mať nemôžeš.
Ak ste katolíci obaja, svadba bola pred Cirkvou neplatná a svadbu mat v kostole mozes.

kamatopo
26. dec 2023

Chod za kňazom povec mu informácie ohľadom tvojej požiadavky a on ti najlepšie odpovie. Tu už máš toľko odpovedí,že si si moc nepomohla😉🤣🤣🤣

nevenka
26. dec 2023

Civilny sobas a nasledny rozvod nie je z pohladu Cirkvi prekazka uzavretia manzelstva v kostole. Len ten druhykrat, ked sa ides vydavat, tak si dobre rozmysli, koho si ides brat, prosim...