Svadba v katolíckom kostole

patinqaa
13. nov 2021

Ahojte baby, som katolicka a priatel evanjelik. Budeme sa brat v katolickom kostole s tym, ze priatel ostava nadalej evanjelikom (deti budu katolikmi). Knaz nam nakazal vypytat krstne listy.
No a tu nastava problem, ja svoj krstny mam od knaza, ale priatelovi nechceli vydat, vraj to nikdy nerobia (nik to nechcel). A ze ak to katolicky knaz potrebuje nech poda ziadost. Je to pravda ? Preco by mal katolicky knaz zanho ziadat jeho krstny list… nerozumiem tomu
Prosim poradte mi 🙏

patinqaa
autor
13. nov 2021

Moze evanjlicky knaz nevydat krstny list ? Ďakujem pekne

evkamotka
13. nov 2021

O to standardne ziadaju ludia, nie knazi navzajom. To nie je citliva zdravotna dokumentacia 🙂 ocividne sa ev knaz jeduje, lebo sa ide zenit do druheho timu.
Potom este na upresnenie, o nasich krstoch je zaznam v knihe krstov a ked sa ideme brat, ziadame o odpis z knihy krstov. Nikto nema vyslovene A4 listinu o krste, ktora sa da prefotit. Ide o knihu a tam co riadok, to iny pokrsteny clovek. To len pre predstavu/zaujímavost

janinah
13. nov 2021

Dokumentácia sa týka dotyčného človeka a kňaz ju musí vydať.povedala by som mu.ci sa v tejto veci mám obrátiť na jeho nadriadeného alebo na súd.Je to presne tak ako píše niekto hore.knaz je naštvaný.ze si berie katolícky a trochu mu to chce " spríjemniť".trápne.ale čo už...

mina17
13. nov 2021

my sme išli krstiť syna a krstný je evanielik mi grego a normálne mu vydali sice len také ako vypis kedy bol krsteny kedy toto kedy tamto že to nevyzeralo jak normálny krstný list ale stačilo to

simsalabim
13. nov 2021

@patinqaa ja som evanjelicka, aj jedna dcera a normalne mame krstny list... akoze mu nechcu vydat?

patinqaa
autor
13. nov 2021

@simsalabim nechcu, povedal ze nikto nikdy od neho nepytal. A ze ak tak velmi potrebujeme ma dat ziadost katolicky knaz. Uplne od veci toto !!!!
Mate pravdu bude to kvoli tomu ze sa mu nepaci ze sa bude zenit v katolickom kostole. Ale on neprechadza na inu vieru ..

simsalabim
13. nov 2021

@patinqaa no to som este nepocula, ze by evanjelicka cirkev robila prekazky. Byva to naopak. Tak buduci manzel nech povie, ze sa obrati na vyssiu instanciu - na patricny distrikt cirkvy. Ak to nepomoze, nech to aj urobi.

patinqaa
autor
13. nov 2021

@simsalabim Ano nemam rada taketo neprijemnosti :/. Presne tak aj ja som pocula ze katolicka cirkev zvykne robit problemy. No uvidime. Dakujem za radu ❤️💍 Drzte nam palce 🙂