Svadba trochu v inom štýle

ona12
27. feb 2019

Ahojte 🙂 5.7 mame svadbu a ak bude všetko dobre, tak budem v 5 mesiaci tehotenstva.
Píšem pretože by som chcela vedieť názor na našu svadbu. Dokopy nás bude 33 ľudí. Obrad bude v kostole bez omše... Potom sa ide do reštaurácie na obed (polievka + grilované prasa)
Potom sa ide k nám domov na záhradu a tam.budu obložené mise, alkohol, torta...papierové taniere... Nebude to nevhodné? Aj to prasa?

tyrkysova_kobyla
27. feb 2019

@ona12 nazor? K comu akoze?

ona12
autor
27. feb 2019

@tyrkysova_kobyla treba si prečítať 🙂

tyrkysova_kobyla
27. feb 2019

@ona12 pointa svadby je, aby si to snubenci zariadili tak, ako chcu, svadba nema presnu sablonu

trinneo
27. feb 2019

Brat mal tento rok podobnu svadbu, v restauracii obed a potom chata a party tam...Mne osobne sa to nepáčilo, takto to robit, ale dôležité je ako to chcete Vy a preto ak to chcete z roznych dovodov takto, tak preco nie... Ale napr. kombinacia grilovane prasa v restike, to by som skor uz dala na tu zahradu, aby to neposobilo zvlastne, ale to len moj nazor

ona12
autor
27. feb 2019

Alebo by bolo lepšie normálne sa najesť v reštaurácii a to prasiatko zobrať až na záhradu?

anve
27. feb 2019

@ona12 podľa mňa normálny obed v reštike a prasa sa hodí až na záhradu...

tt247
27. feb 2019

@ona12 mňa by prasa nenadchlo vôbec (skôr zhnusilo), ale je to vaša svadba. Každý ma iné zvyky, iné preferencie, iné chute, iný vkus. Riaď sa podľa seba a svojho snúbenca. Tak aby ste boli vy spokojní.

dzulli1980
27. feb 2019

Urob tak, ako sa páči Tebe a Tvojej polovičke, je to deň o vás dvoch (troch 🙂 )... mne by teda grilované prasiatko na svadobnom stole nevadilo 🙂
@ona12

hettinka
27. feb 2019

Mne sa zdá, že ste degradovali svadbu na nejakú grilovačku. Ako hosť by som sa necítila dobre, vlastne by som sa na takúto kombináciu obrad v kostole -reštaurácia - grilovačka na záhrade nevedela obliecť. Za mna prasa tiež nie, keď už, nejaká overená klasika v restike - polievka a druhé. A grilovačku by som nerobila. Čo ak bude pršať? A prepáč, papierové taniere na svadbe? Vydávať sa planujes predsa iba raz...
Ale je zo vás deň, urobte ako myslíte.

lucka12399
27. feb 2019

@ona12 je to vasa svadba, to co sa paci vam to tam dajte. To ze sa to druhym pacit nebude to uz vas trapit nemusi ...

6myska
27. feb 2019

@ona12 podľa môjho názoru to môžete mať tak, ako plánujete, len to prasa by som presunula na grilovačku a na obed dala riadne servírované jedlo...inak by som chcela mať takú svadbu, záhradnú, bez strojeností, grilparty 🙂 len pri našom počte ľudí, čo sme mali, by sme sa nedoplatili :D

diewcatqoo
27. feb 2019

@ona12 Ahoj, tiez sa mi tam to prasa v restike moc nehodi. Ja by som to spravila tak, ze po sobasi v restike normalne obed, polievka + hlavne jedlo, pripadne este kava a zakusok. A to prasiatko si nechala na dalsi den na grilovacku v zahrade.
Ale dolezite je, ako to chcete vy davaja. Svadba je o vas dvoch, aby ste si spravili vy podla svojho gusta. Aj keby si sa rozkrajala, vzdy sa najde niekto na tej svadbe, kto bude pindat 🙂

nessmikulova
27. feb 2019

@ona12 áno

nessmikulova
27. feb 2019

A keď je to teda svadba tak by som si dala aj predjedlo a dezert 🙂

mata1001
27. feb 2019

Ja by som dala v restike predjedlo,polievka,hl.jedlo,dezert a kava...potom na zahradnej party by mohlo byt prasa ,ale papierove taniere nie...

nessmikulova
27. feb 2019

@mata1001 tiež si myslím že papierové taniere nie 🙂

klaudia_kaja
27. feb 2019

Úplne super naplánované podobne to chceme aj mi, len mi ostaneme v reštaurácii všetko bude normálne prípitok zametanie prenesenie cez prach obed a potom zábava a domov do tej 10-11 úplne jednoduchá svadba aj teda s odcepcovanim svadobné šaty budú ..a prečo lebo som tehotná unavená takže toto postačí 😉😉😉

mirka585
27. feb 2019

@ona12 podľa mňa je to super nápad. No a čo, keď prasa a papierové taniere... Je to netradičné a aj keby si mala švédske stoly, vždy sa nájdu ľudia, ktorí to ofrflu. Nikomu na 100 percent nevyhovies. Hlavne, nech vy ste spokojní. A zábava vonku? Super, keby som sa mala druhýkrát vydávať, tak tiež spravím mecheche na dvore 😉. Len nech Vám krásne počasie vyjde. 😊

3petka
27. feb 2019

@ona12 podla mna sa tým netráp na svadbe ide o to aby ste sa vzali a o nic iné. My sme mali 17 ľudí svadbu na úrade a šli sme tiež len na "olovrant" a potom sme si zábavu urobili doma. Nebola som síce tehotná a ešte sme nemali dostavaný domček. Keby bol tak nejdeme nikam ani jesť len k nám a tam sa griluje a pod.

evaachesa
27. feb 2019

@ona12 zisti si ci su ludia s prasatom ok..nie vsetci ho oblubuju..aby potom neostali len na polievke, to by bolo blbe. Urcite by som dala normalne posedenie s predjedlom, polievkou a hlavnym, pripadne este kolac a kavu a potom grill party na zahrade, bud len grilovat maso, klobasky rebra , zeleninka, huby a zabezpecit prilohu k tomu, pripadne to prasko. My sme skoro zabudli ze mame vegetariana a menu sme mu objednavali az den pred svadbou 😂 to by bol riadny trapas.

1natasa1
27. feb 2019

Prečo by to malo byť akože nevhodné? Proste ľudia si robia svadby všeliako, no hlavne podľa toho ako sa im to páči. Ak budete mať dobré zloženie hostí, tak si myslím, že ani takáto svadba by pre nich nemal byť žiadny problém

svettii
27. feb 2019

Svadba má byť taká aby sa páčila vám 🙂

katyd
27. feb 2019

@ona12 myslím si, že z toho prasaťa vám zostane aj na záhradu, asi ho nezjete celé v reštaurácii 🙂 a inak je všetko vhodné, čo je úprimné a zo srdca, tradície vytvorili ľudia a nevieš akí boli 🙂, väčšinou pokrytci vytvárali nejaké tradície, zásady a najviac moralizovali 🙂

juliet86
27. feb 2019

urob to tak aby to vam dvom vyhovovalo. tiez si myslim ze v restike skor klasicky obed .5.7 je mozne ze bude 30stupnov na obed v teple by sa mi nechcelo tlacit prasa. otazne je ze ako to budete mat vyzdobene kto bude obsluhovat pomahat ako to bude naaranzovane aka zabava atd... zalezi vsetko od vas a od ludi. moze to byt aj prenadherne a carovne a moze to byt aj o nicom. ide o to aby ste vy dvaja a vasi hostia mali pohodlie a pohodu. skus sa poradit o zahradnych svadbach skor na mojasvadba.sk drzim palce

janickadusicka
27. feb 2019

@ona12 my tiez budeme mat malu svadbu, max 20 ludi. Bude to v maji a budem vtedy v 5 mesiaci. Planujeme obrad a obed v restike. Po obede pojdeme k nam domov a tam bude male pohostenie.
Obed bude slavnostny so vsetkym, co k tomu patri. Posedenie u nas bude neformalne, chlebicky, pagace, kolace.
Suhlasim s tym, co napisali nado mnou, ze prasa na svadobny obed je trochu nedostojne 🙂 ale zalezi to hlavne od vas a od vasich hosti.

kvetinka75
27. feb 2019

ak to vám vyhovuje, prečo nie? Prečo potrebuješ počuť názory iných? Je to vaša svadba. Každý má iné finančné možnosti, iné predstavy, tak sa podľa vašich zariaďte. Ale ja osobne prasa nemusím a hodí sa mi skôr na iné oslavy ako svadbu. Ale je to na vás.

jatva
27. feb 2019

Ja by som kludne aj tu restiku vynechala, prasiatko nechala doviezt na zahradu, plus dake salaty, ovocie, kolace, pitie. V lete som bola na niecom podobnom a bolo to super.

ona12
autor
27. feb 2019

Tu nejde o financie ale mame smútok v rodine.

beky1813
27. feb 2019

To prasa je divne. Normalny obed nemozte mat?

pajinka91
27. feb 2019

Ja nechapem tu nevolu voci prasatu. Co je kurca dostojnejsie? Hlavne s ananasom a ryzou s hranolkami na polku 😃

Vyborne grilovane prasa som mala na zlatej svadbe, doteraz nan spominam. Najskor omsa v kostole, potom oslava v zahrade a nikto sa nestazoval, vsetci chvalili (okolo 100 ludi). Zaplatili si profesionalov, ktori prasa grilovali od rana a potom rozporcovali.