Svadba spojená s krstinami

mia3011
1. apr 2023

Ahojte. Prosím vás, je tu niekto kto mal spojenú svadbu s krstinami v kostole? Resp. niekto ako hosť, kto zažil takúto svadbu? Zaujíma ma, ako to prebiehalo, či urobili klasickú svadobnú hostinu alebo ako to pohostenie vyzeralo? Máme v pláne spojiť jedno s druhým ale nechcem to ako klasickú svadobnú hostinu (žiadne rodičovské tance či redovy) Ďakujem za rady k téme 🙂

janka1011
1. apr 2023

@mia3011 no to si už každý spraví podľa seba. Musís vedieť, či chceš po obrade len obed s rodinou a odchod domov alebo zábavu do rána.

birika
1. apr 2023

bola som na takej, sobas, krst, hostina normalne svadobna

mia3011
autor
1. apr 2023

@janka1011 preto sa na to pýtam ľudí, kt. na takejto svadbe boli aby som sa mala čím inšpirovať. Ak by som už bola rozhodnutá, tak diskusiu ani nezačnem 🙂

nikoleta1234
1. apr 2023

@mia3011 ahoj, my sme tak mali svadba, krstiny a naše dvojičky mali vtedy aj 1 rok. Takže 3v1 🙂 my sme mali len obed a večeru v reštaurácii. Žiadna tancovacka, len také nevinne rodinné posedenie 🙂

janinah
1. apr 2023

Ideme v máji na taku svadbu.zenich Angličan dve tretiny hostí z UK.svadba na sk.takze komplet redovy atď.mame podrobný program svadby.preto to viem.Cize len sobáš v kostole bude spojený s obradom krstu.dieta bude mať 10 mes.

mia3011
autor
1. apr 2023

@birika mali klasickú svadobnú hostinu so všetkými tancami do rána? Rozmýšľam či to bude ok s takým malým bábom 🙂 Či sa to bude vôbec dať 🙂 preto som chcela ustúpiť od tých tancov a hlavne redovy 🙂

mia3011
autor
1. apr 2023

@nikoleta1234 najprv sme chceli aj my taku “malú”, no podľa počtu ľudí to asi nebude možné a preto rozmýšľam ako to zorganizovať s tak malým bábatkom 🙂

mia3011
autor
1. apr 2023

@janinah tak aj 10m bábo je ešte dosť malinké 🙂) takže hodtina bude normálne klasická so všetkým ako má byť áno? Predsa s menším bábom čo väčšinu dňa prespinká by sa to malo dať zvládnuť či? 🙈

janka1011
1. apr 2023

@mia3011 a preto ti aj píšem, že ty musíš vedieť, ako to chceš alebo aj na čo máš, darmo ti napíšem, ako som to mala ja 😉 Je to 50:50, niekto len obed s rodinou, niekto sa svadbí do rána. Pri tej druhej možnosti musíš mať zabezpečenú osobu k dieťaťu na celú noc.

hylary
1. apr 2023

@mia3011 my sme tak mali. Dieťa malo 3 mesiace a my sme mali najprv uzavretie manželstva v kostole a potom kňaz pokrstil dieťa. Potom sme šli do reštaurácie, mali sme 30 hostí, aj DJ-a. O 22:00 sme to uzavreli. Bolo super 🙂 žiadne zbytočne ceremónie, ako sú nezmyselné zvyky a tradície, žiadne odoberanie od rodičov, obliekanie do kroja, nič, zbytocne bludy. Takže ja odporúčam 🙂

mia3011
autor
1. apr 2023

@hylary presne takéto komentáre potrebujem 🙈 aj my sme to plánovali takto, no nezmestíme sa do takého počtu ľudí 😁 preto budeme nútení urobiť to v nejakej sále kde sa zmestí viac ľudí. Ale tiež som mala takú predstavu, že hostina bude klasická (teda jedlo- predjedlo,polievka, hlavné jedlo+ švédske stoly a samozrejme zákusky) +len DJ aby sa aj hostia zabavili už keď sa tak tešili na “svadbu” 😄 ale bez tých všetkých ceremónií 🙂))

nikoleta1234
1. apr 2023

@mia3011 my sme mali tak do 20 ľudí. Naozaj len ta najbližšia rodina. Otcovia a mamky, staré mamky, súrodenci a ich partneri a ich deti a naši krstni rodičia. Žiadne sesternice a tety a neviem...

birika
1. apr 2023

@mia3011 mali z rodiny slecnu, ktora bola s babatkom a chodila ho dat kojit...zabava a tanec bol, ale ziadne zvyky

hylary
1. apr 2023

@mia3011 a dieťatko bude mať koľko mesiacov vtedy?

ivik4
1. apr 2023

Nijak zvlastne . Mali sme obrad a za nim bol krst. Hostina bola bez tych tradicnych blbosti, bolo to volne a vecer sme si spravili disco. Krst sme nijak neriesili, len bola jedna torta ku krstinam

mia3011
autor
1. apr 2023

@hylary mesiac-dva. Este sa rozhodujeme ci dame po mesiaci alebo po dvoch. Este bude malinky 🙂

mia3011
autor
1. apr 2023

@ivik4 presne tak by som si to predstavovala aby sa ludia zabavili. Kazdy z rodiny a priatelov sa tesi na svadbu no mne sa nechce vsetko okolo toho vybavovat po porode. Tesilo by ma ak by sme urobili taku klasicku hostinu a disko. Volnu zabavu 🙂 Saty ste mali normalne svadobne alebo nejaku klasiku?

andrea78
1. apr 2023

@mia3011 ja som bola. Svatba bola spojena s krstom. Svadobny obrad, podpisanie dokomentov a nasledne potom pokrstenie dietata. Nevesta mala normalne svadobne saty. Dieta malo 6 tyzdnov, vzala som si ho na cely den od rana na starost ja, aby mala cas na seba. Po kostole do restauracie, neskory obed, potom hudba, tance - volna zabava. Neskorsia vecera ( kedze ,,obed,, bol po 16tej), tancovanie, okolo polnoci sme skoncili. Dieta malo mlieko odstate, zohriala som v restauracii, nikam nebolo treba odchadzat. Navyse oproti iba svadobnej hostine boli este plus torty ku krstinam dietata. Nevesta aj dieta to bez problemov zvladli. Chcela to spojene, ked sa cela rodina stretne, nech to urobia pri jednej prilezitosti. Bolo to fajn, neboj sa toho vobec, da sa to. Oslov niekoho, kto Ti pomoze, ak sa nikto automaticky sam neponukne, mozno to nikomu ( sestra, svagrina, sesternica, dobra kamoska, ktoru beztak pozyvas ) len tak sameho od seba nenapadne. Odobierka ani nic z tych tradicii sa nekonalo, nechceli to.

mia3011
autor
1. apr 2023

@andrea78 wau super! A z pohladu hosti to bolo ok? Nebolo to take “suche”? Zabavili sa v pohode aj tak? 🙂

lesanka845
1. apr 2023

Divná to doba,keď všetky zvyky a tradície sú pre Vás nezmysel a zbytocne

andrea78
1. apr 2023

@mia3011 ano , bolo. Spokojny odchadzal kazdy.

mia3011
autor
1. apr 2023

@andrea78 veľmi pekne ďakujem za koment. Určite to pomože pri rozhodovaní 🙂

mia3011
autor
1. apr 2023

@lesanka845 Ak viete čítať s porozumením, nekomentujte nikomu príspevky, v ktorých idete mimo toho o čo autor príspevku žiada 🙂 Ďakujem

zuzliq
1. apr 2023

@mia3011 boli sme na takej svadbe. Mali zanjednané dievča na opatrovanie bábätka. Mali sobáš a potom normálne hostinu, okolo polnoci sme šli domov.
Nerozmýšľali ste zobrať sa na úrade ešte pred pôrodom (ušetrí ti to papierovačky) a po pôrode absolvovať sviatostný sobáš a krst?

mia3011
autor
1. apr 2023

@zuzliq presne na úrade už sme práve kôli papierovačkam a vybavovačkam 🙂 ale tak chceme aj v kostole ako píšete 🙂

zuzliq
1. apr 2023

@mia3011 manžel bol aj na takej svadbe, že po sobáši šli na chatu a mali opekačku a grilovačku. Mladomanželia nemali radi ceremónie.
Tak možno zvážte niečo netradičné...

mirkabed
1. apr 2023

My sme mali svadbu s krstom, v tom case mala dcera 9 mesiacov. Obrad o 12tej, nasledne slavnostny obed v restike, cca na 3 hodky. S manzelom nie sme vobec tie typy zeby sme si uzili klasicku svadbu, ja tancujem o dost horsie ako on, takze my sme sa mohli vyhovorit na dieta a zorganizovali takuto. Mali sme cca 50 hosti, takemr vylucne len rodina. Potom bola este after party, ktoru organizovala svokra, kde sme isli navecer aj my (dcera chvilu pospala v aute, zvysok potom doma po celom dni). Za mna super alternativa, niektori si dokonca pochvalovali ako sa dobre porozpravali ked im nehucala hudba 🤭

gvenduska
1. apr 2023

Oficiálnu svadbu sme mali na úrade
Pre pokoj v rodine sme mali druhu v kostole spojenú s krstinami
Hostina bola len ako krstiny
Žiadne slaná polievka nevesta nepobozkana ani nič podobne
Mali sme klasicky obed polievka hlavne jedlo torta bola len pre malého zakusky
Najedli sme sa chvíľu posedeli a išli domov keď maly bol ešte maly