Svadba s dvomi svedkami

6. apr 2024

Ahojte. S priatelom sme sa rozhodli pre svadbu o dvoch svedkoch. Nechceme ziadny ceremonial.. a ano koli financiam, aj koli deťom..a vlastne v tom obdobi budeme mat aj polročné dieťatko.. co vlastne po obrade? Stačí ak urobím nejakú oslavu iba doma ? Nechceme platit za ziadne saly, ziadna hudba nič.. lebo moja rodina (mama, tato ... asi iba pravdepodobne su z dialky 100km + a nechcela by som ich hned posielat preč... ale kedy stihnúť fotenie ? Ako to vobec vsetko zvladnut ? Mate nejake rady ? Ďakujem

zooeynka
6. apr 2024

My se tak mali. Po obrade(asi 7 minut) sme isli do restauracie na obed. Fotili sme sa pred, pocas aj po. Bez profi fotografa. Potom len pohostenie doma, ale kedze sme boli len 4 tak fakt komorne.

januska12323
6. apr 2024

Sprav tak ako vám bude vyhovovať. Fotograf, sála ani nič nie je povinné.

autor
6. apr 2024

@zooeynka vidis to ma nenapadlo 😊 ešte na obed by sme ich veru mohli zavolať a doma len dat nejaku tortu alebo zakusok , to si robim vsetko sama

thoughtfulweirdo
6. apr 2024

My sme sa po obrade asi 15 minút pofotili, fotograf bola moja svedkyňa 🙂 a potom sme šli k nám s najbližšími príbuznými na tortu a kávu.

miskakyska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zeldia
6. apr 2024

Ak chces mať fotky na pamiatku tak si objednaj fototermín nemusíte sa fotit v den sobáša. Daj sa ucesat namaľovať pofotite sa dvaja u profi fotografa. Svadobný obrad - prídeš podpíšete čo treba a pôjdete kde chcete: najest sa, na kavu, k rodičom, domov koli bábätku… potom si pôjdeš vybaviť občiansky atd. Fotky môžeš poslať blízkym osobám spolu s oznámením že ste mali svadbu.

kubkovan
7. apr 2024

My sme mali tak, ako ano mne prišli aj kamaráti/ky na obrad a širšia rodina, ale na oslavu domov sme išli iba najbližší a to svedkovia s rodinou (surodenci) a rodičia. Doma sme mali nachystany obed, zakusky, tortu, alkohol. U nás sa to tak riešilo, lebo som bola akurat PN. Co sa týka fotenia to sme stihli tiež v pohode, je pravda že ja som si líčenie a účes robila sama a musela sme to stihnúť cez vychádzky. Čiže o 6 budík - líčenie, česanie a partner mi pomahal do svadobných šiat, od 8-10 planovane fotenie, prichod domov dovarenie, dochystanie obývačky na oslavu, trocha veget a potom znova učesanie, obliekanie a fotenie o 14tej, ale to uz len pred úradom no mi tam máme pekny park o 15:00 obrad, fotenie po obrade a konečne domov. V pohodičke sa všetko postihalo a určite aj ušetrilo 😀

autor
7. apr 2024

@kubkovan no nejak tak to chceme aj my a co si varila ? Ak môžem vediet ?

kubkovan
7. apr 2024

Jasné. Tak deň predtým som spravila zemiakovy šalát aj slepačiu polievku. A v ten deň po prvom fotení sa dali len stehna nachystali na plech, okorenili a keď sme prišli z obradu tak sa zapli a aj polievka sa dala hriať. My sme ešte robili zemiaky pečené po prvom fotení, ale tie sa dávali potom do režóna a lososa sme dali do marinády, ak by chcel niekto, ale ten sa zapinal tiez az po obrade v zapekacej mise. Ale popravde asi každý uprednostnil zemiakový šalát a stehná pečené, lososa a zemiaky si dali až neskôr že na skúšku 🙂

autor
7. apr 2024

@kubkovan tak super napad 🙂 dakujem pekne za radu ... a ak sa mozem opytat, nikdy si netuzila po velkej svadbe ? Vcera mi bolo povedane ze to budem ľutovať, ale chceme sa v tomto uskromnit koli nasim deťom, a teda netuzime obaja po tom, sme obaja uz rozvedený tazke sme si obaja ceremonialom presli

majka36912
7. apr 2024

Moji rodicia tiez mali takuto mensiu svadbu, ze len na matrike, pohostenie bolo u starych rodicov, najblizsia rodina a znamy, tak max. 10 ci 12 ludi, otec vtedy este len koncil medicinu, tak peniaze nazvys neboli. Navarili gulas (to je take, ze nikoho neurazi, vydrzi dlhsie a len sa zohreje, takze minimum starosti), nachystali sa chlebicky, nejake kolace, alko a nealko, pripadne nejake soletky a pod.
Tiez by som chcela mensiu svadbu, len symbolicku, najblizsia rodina, mozno obed ci vecera v restike a koniec. Jednak mame hypo na krku, takze vazne nie su peniaze nazvys, ale ja ani nie som typ, ze by som sa chcela stat stredobod pozornosti, ta predstava mi nie je prijemna.
Nasi ma v malej svadbe podporuju, svokra chce velku, lebo ona si chce aj zatrsat a chce tam mat celu rodinu, este aj bratrancovho bratranca z 3tieho kolena mam taky pocit 😃 Takze ju zmierujeme s tym, ze svadbu berieme len symbolicky. Podla mna nebudes lutovat. Je to o vas dvoch a o tom, ze ste sa rozhodli zostat spolu, nie o jednom velkom dni, ale o kazdom dni az do konca zivota 👍

autor
7. apr 2024

@majka36912 krasne napisane 🙂 ano tak to mame aj my, tiez nechcem robit haloo zo svadby ani nikoho volať ... my budeme mat aj babatko v tej dobe cize nechcem sa nejak unavit ani nic podobne.. najviac mi zalezi na tom, aby sme si to uzili hlavne mi dvaja v pokoji a s kľudom

A dakujem vam baby za rady 🙂 o par mesiacov sa ozvem, ako to dopadlo 😜

kubkovan
7. apr 2024

Vôbec nie je začo. 🙂 Ale áno, chcela som aj ja dakedy veľkú svadbu, ale na druhú stranu, keď sme prepočítali aká by bola cena, tak radšej nie. Investovali sme radšej do prerábky a tiež sme chceli baby, takže sme si to takto radšej zariadili. A úprimne aj mne hovorili, že budem ľutovať a za chvilu to je rok a veru neľutujem. 😀

autor
7. apr 2024

@kubkovan tak to som rada .. tak ja by som to urcite nelutovala ☺️ a tesim sa na to, lebo ten den budes nas nie ostatných

kubkovan
7. apr 2024

Presne tak, spravte si tak, aby ste boli hlavne vy spokojny. My neľutujem, čo sme chceli bolo a na čom nám nezáležalo sme vyradili 😀 držím palce, nech vám to výjde podľa predstáv 🍀

panda21
7. apr 2024

My sme mali. Dvaja svedkovia, ja v 8m, doma 2r syn. Išli sme si sadnúť my štyria ná hambac, chlapi popili, potom sme išli domov za synom. Uspali, urobili pekný večer. Neľutujem. Veľkú svadbu som nechcela, prišlo mi fakt zbytočné vyhodiť tisíce €, ktoré sme mohli dať deťom / dovolenka / výlet.. Proste užiť si ako rodina.

drobcek100
12. apr 2024

Dievčatá,ja ako babka, ktorá sa vydávala pred 48 rokmi,mali sme tiež malú svadbu a pohostenie doma a môžem povedať, že nikdy som neoľutovala,dokonca ani svadobné fotky nemáme,fotograf na nás nepočkal.Zo životných skúseností Vám poviem, že je to nepodstatné.Dolezite je,aby Vám fungovalo manželstvo,neboli hádky,aby detičky cítili, že majú milujúcich rodičov,za ktorými môžu prísť a zdôveriť sa.Vychovala som tri deti, vedela som o prvých láskach, prvom sexe .Toto Vám želám.A nie veselicu, svorka nech ide na diskotéku.Je to len o Vás a Vašom rozhodnutí.Nikto iní nebude žiť Váš život.Apropo, dcéra keď sa vydávala,ani nepovedala,len nás pozvali na večeru,aby sa rodiny spoznali a nakoniec všetko vybrali, večera bola, ktorá sa pretiahla.Bolo to super.Sobas,na matrike sa riešili svedkovia,proste zurka.