Svadba s dvomi svedkami

16. nov 2023

Dámy, ktoré ste mali len obrad s dvomi svedkami čo ďalej?
Volali ste najbližšiu rodinu po obrade na obed do reštaurácie alebo ste mali obed naplánovaný neskôr? .. alebo nebolo nič len ste sa zosobášili a išli domov? Veľmi uvažujem nad touto možnosťou ale neviem ako to doriešiť, či pozvať po obrade iba svedkou na obed, alebo najbližšiu rodinu..alebo nie po obrade ale obed naplanovat na neskôr, zatial sa len vziat. Som z toho jelen a velmi by mi pomohli nápady ako ste to mali zorganizované vy čo najjednoduchšie a finančne nenáročné.
Ďakujem.

mariba77
16. nov 2023

Ahoj, my sme mali len svedkov a manžel rodičov. Bolo to v čase covidu, v sobotu sme sa vzali, išli na obed a v nedelu sme obehli všetkých ostatných (súrodencov, priateľov) autom (zaniesť vysluzky…). Objednali sme domáce a zákusky a nabalickovali a všetkým zaniesli s oznámením o svadbe. Mám pocit, že všetci to vzali v pohode 🙂

mk1111111111
16. nov 2023

Tak,volas na obed tych, co boli na obrade. Ak len 2 svedkovia, tak tych, ak chces blizku rodinu, tiez nech pridu na obrad, nie len na obed

michelle567
16. nov 2023

Tiež by mi bolo divné rodičov nepozvat na obrad ale na obed po obrade áno...ak chces niekoho pozyvat na obed pozvi už aj na ten obrad

liaka
16. nov 2023

My sme len svedkov pozvali na obed a naše deti. Tých čo boli aj na obrade. Rodinu nemáme. Priateľom sme potom zákusky rozdávali.

miska1701
16. nov 2023

My sme mali svedkov, rodicov a surodencov, po obrade sme dali obed a sup domov

kubkovamama
16. nov 2023

Mali sme iba svedkov,bolo to cez koronu.A aj keby pandemia nebola,aj tak by bolo len o svedkoch alebo možno by ani žiadna nebola.😂ja som minimalista a introvert,muž neznáša akcie.Obed sme nerobili,rodičom sme to povedali mojim týždeň vopred,svokrovcom vôbec.Svedkovia sú naši dá sa povedať naj kamaráti a keďže sa u nás občas zgrupneme na celé poobedie na pokec,tak sme nejaký obed a posedenie vôbec neriešili.Ja som bola aj PN vtedy,priepustka len na sobáš.A dary atď,to sme nechceli samozrejme a som rada,že to každý rešpektoval a dal nám pokoj

jamimo
16. nov 2023

ja tomu nerozumiem, ak chceš svadbu o 2 svedkoch, sprav o 2 svedkoch....Ak máš výčitky voči rodičom, tak zavolaj k obradu aj rodičov,potom spolu na obed.
Môj bratranec, aj iný z rodiny sa tak ženil, že len 2 svedkovia. Rodičia urobili potom cirkus, ženíchova strana urobila posedenie v záhrade, sestra urazená na brata ani neprišla, nevestina rodina si urobila posedenie pre svoju rodinu. Proste, rodina si urobila ako chcela. Takže mladomanželia o 2 svedkoch nakoniec dopadli s kyslou tvárou najhoršie 😄
Urob ako cítiš, nie ako sa očakáva a malo by sa 😉

michaela412
16. nov 2023

Môj švagor mal tiež len takú svadbu, že sme prišli na obrad cca 15 ľudí, potom sme sa najedli v reštike a hotovo domov. Sesternica to mala tiež tak podobne, zavolala pár ľudí so svojej a mužovej rodiny, potom sa šlo na obed a hotovo 😉

ibatanecnica
16. nov 2023

@jamimo inak ja nechápem tomu, prečo rodina robila posedenie pre svoju rodinu. Veď sa berú dvaja ľudia, ktorí vlastne už zobratí sú, chceli iba obrad, tak čo do toho strká nos rodina a organizuje si posedenia? Keby som ja chcela mať svadbu iba s dvomi svedkami, tak ostatné akcie rodiny ignorujem. Mali by rešpektovať rozhodnutie ,,mladomanželov,, Ak chcú iba svedkov, tak sú iba svedkovia, ak chcú rodičov, tak iba rodičov a hotovo.

lucijalucy
16. nov 2023

Mali sme.svadbu na úrade s dvoma svedkami a cca mesiac po svadbe sme pozvali najbližšiu rodinu na neformálny obed.

konikmodry111
16. nov 2023

My sme mali svadbu s dvoma svedkami + som tam mala krstného ktorý nám robil fotky. Pred svadbou sme mali rodinný obed - my dvaja, moji starý rodičia a moji krstný. Po svadbe sme šli na večeru len s našimi svedkami

autor
16. nov 2023

Ja rodičov žiaľ už nemám, sestra by musela koli tomu cestovať cez pol Slovenka, svokra by asi do kostola ani nešla zo zdrav.dovodou .. takže ostáva svokor, švagriná s rodinou a ta sestra ak by prišla s rodinou čo je otazne...za to si myslím že keď by sme nemali byť komplet tak radšej sobáš pri dvoch svedokoch a hotovo 😒. Nechcem tým ani nikoho zaťažovať len sa proste vydať..tak uvažujem že ako vlastne to spraviť.

freepalestine
16. nov 2023

Vydaj sa, maj len tych dvoch svedkov a potom.. v daky pekny letny den usporiadaj garden party. U seba, alebo si domcek so zahradkou cez airbnb prenajmi (informuj majitela vopred, co chystas, nech je s tym ok). Nakup pitie, snacky, sladke a ine v supermarkete. Mozte grilovat, napriklad. neformalna prijemna oslava, kde sa ludia mozu obliect pohodlne, uvolnit sa, atd
Mozes jednu-dve dievcata zaplatit nech pomozu s pripravou, upratavanim, a podobne.

jamimo
16. nov 2023

@ibatanecnica ja tiež nechápem, ale stretávam sa často s takým prístupom, že rodina neakceptuje rozhodnutie páru. (strká nos do svadby, hostiny, mena vnúčaťa, krstín, dojčenia....) Mnohí jedinci sú stále v pozícii dieťaťa aj vo veku 60 rokov a rodič 80. v pozícii generála. Rodičia vyčítajú, citovo vydierajú.... Mnohí mladí sa nevedia asertívne a zodpovedne "postaviť" za svoje rozhodnutia a potom to tak aj dopadne. 🤷‍♀️

blah24
16. nov 2023

My sme meli jen svedku. Normalne sme meli hostinu ve 4 a az se vsichni dozvedeli tak sme jich pozvali do restaurace

jamimo
16. nov 2023

tak to oznám rodine vopred ako sa chceš vydať = theoretisch, praktisch, gut 👌2 svedkovia a vybavené.

ibatanecnica
16. nov 2023

@jamimo mne to príde tak, že niektoré ženy - matky, svokry si myslia, že bez nich človek nevie spraviť krok a musia si presadiť svoje. Moja svokra tiež raz vyhlásila, že všetko musí byť podľa nej, lebo ona je taká povaha. Veď aj to tak dopadlo. Robila a aj robí veci niektorým ľuďom poza chrbát. Aby naoko bolo všetko akože OK.

tamtamka26
16. nov 2023

obed s dvomi svedkami a potom domov.. a nikto sa nezdúval, že bol alebo nebol pozvaný...myslím, že svokra mala výčitky a doma urobila väčší obed pre babky a ostatnú ich rodinu... jej vec.

cimage
16. nov 2023

My sme mali svadbu v zahranici a potom doma sme mali gulas party s rodinou a kamosmi. Nechceli sme nic oficialne v restauracii, takto sme sa uvolnene zabavili.

jamimo
16. nov 2023

@ibatanecnica nie, nie... svokra nie je riaditeľ Zemegule 😄 Také hry ja nehrám. Som svojprávna, mám OP, takže?
PS: ale jasné, život a čas ma naučili. 👆

rorino
16. nov 2023

Načo hostinu,keď a vami nebudú na obrade,ak svadba pri dvoch svedkoch,tak s nimi na obed a dovi dopo...