Svadba - pýtanie u nevestiných rodičov

miska7754
2. mar 2019

Zienky chcem sa spytat este stale to je tak ze ked je svadba tak si vaš nastavajuci manzel ide popytat ku nevestinym rodicom?

saskia_98
2. mar 2019

@miska7754 podla zvykov ale ja som odpytavanie mala. Vychod Slovenska. ☺ Ale všade su zvyky iné.

ukulela
2. mar 2019

@miska7754 moze/nemusi. Niekde uz nerobia odobierku (u nas sa to tak vola) voma, ale napr v restike a moze to byt spojene s malym pohostenim a odtial sa ide na sobas spolocne, Hostia sa nemusia kumulovat doma. Je to prektickew, ked je vacsia svadba. Ale su pary, ktore uz tak na tradiciach nelipnu, A toto preskakuju.
Inac ja by som to nevolala, ze popytat nevestu, ale pytat si pozehnanie, alebo tak nejak - nie? Nevestu si pyta pri poziadani o ruku.

deti95060810
2. mar 2019

tiež som mala svadbu aj s odpytovaním...a potom do kostola....ach jaj...

cacianka
3. mar 2019

Ako si to urobite tak budete mať. Aj na rodicoch zalezi ci im to takto chcete urobit.niektori by to nechceli taku ceremoniu trapnu .ini by boli sklamaní bez toho

ericka_l
7. mar 2019

@miska7754 tak zvyk to je ale nie je to pravidlo, že to tak aj musí byť. Je to len na ňom, či chce alebo nie

annamivo
5. máj 2019

@miska7754 my sme mali doma odobierku a bolo to pekné, hlavne pre rodičov, a má to aj symboliku pre nich že dieťa už bude mať vlastnú rodinu a odchádza od nich.

stormie
5. máj 2019

My sme odobierku nemali, prislo mi to trapne ked sme spolu uz x rokov byvali