Svadba počas PN v roku 2022

snipa
20. jan 2022

Ahojte, neviete ako je to tento rok so svadbami pocas PN (diagnoza 020) ? Nasla som len cca 10 rokov stare prispevky.. Som tehotna 13tt a chceli by sme sa o mesiac zobrat na urade. Ziadna velka svadba, len rodina cca 11 ludi, po obrade sme si chceli ist tak na hodinku dve sadnut do restiky (ak opatrenia dovolia). No neviem ako to treba urobit, aby to bolo legalne a neprisla som o PN. Viem, ze treba “priepustku” od lekara, ten mi ju da na 2 hodiny. Neviete ci to musim vopred nahlasit poistovni, alebo to nahlasuje lekar? A taktiez ak mi da lekar priepustku na 2 hodiny, tak budu mi v ten den platit aj bezne vychadzky 10:00-12:00 a 14:00-16:00? Zial lekar ma aktualne dovolenku a ja potrebujem poriesit urad a restiku cim skor.

mirka438
20. jan 2022

Spytaj sa gynekologa alebo si zavolaj do sp. Ja som to sice riesila v roku 2015 a ani si uz dopodrobna nepamatam ako presne. Viem, ze mi dal na den vychadzky na cely den a asi som to pravdepodobne niesla do sp 😃 neviem, ci to bola nahoda ale mala som potom aj kontrolu neskor, dovtedy nic. Ci som tym na seba upozornila alebo co neviem.. ale kazdopadne svadbu sme si uzili, mali sme tiez len veceru potom v restike

zuzkaa1991
20. jan 2022

@snipa ja som riesila 2018 bola som na rizikovom pocas svadby som prerušila pn mala som týždeň dovolenku a potom opat pn kedze som mala MA v 12tt takze ma mesiac po MA gynda nechala na pn (bolo leto takze júl august som si "uzivala")

edien
20. jan 2022

@snipa ja som sa vydávala počas pnku v októbri 2021. Od doktora od ktorého máte PN potrebujete len jeden jediný lístok. Na ňom musí byť uvedené,že Vam dáva výnimku na zúčastnenie sa vlastného sobáša. Bez toho Vám nebude vyplatená dávka. Ja som ten lístok bola zaniesť na sociálke a v pohode. I keď moja dr je stará pani a vysvetliť jej to bolo veľmi ťažké lebo taký prípad ešte nemala🤦

alexandra2468
20. jan 2022

Lekarka mi dala priepustku na cely ten den. I ked som tolko casu nepotrebovala.
Na socialku som posielala kopiu sobasneho listu spolu s priepustkou od gyn, aby to mali vsetko pokope naraz.

alie238
26. apr 2023

@alexandra2468 a ta priepustka bola aka? ze ti na vymenny listok napisala, ze dna kedy si mala obrad sa mozes vydat? Tym padom si tam mohla byt aj mimo vychadzkovych hodin alebo to treba stihnut ppcas vychadzok?