Svadba po narodení dieťaťa

sara288
27. apr 2023

Aký máte názor na svadbu až po tom, čo sa Vám narodí dieťa? S priateľom sme spolu už niekoľko rokov, sme zasnúbení, budúci rok sme plánovali veľkú svadbu. Avšak sa stala taká vec, že som medzitým otehotnela. Vydávať sa ako tehotná nechcem, čiže jediná možnosť je mať svadbu až po narodení dieťaťa. Príde mi však nevhodné chystať honosnú a veľkolepú “tradičnú” svadbu, ak už spolu máme dieťa, napriek tomu, že to bol náš sen. Preto rozmýšľam, či by nebolo vhodnejšie svadbu zrušiť a mať iba menší obrad. Akú s tým máte skúsenosti? Pozeráte sa na svadbu dvoch ľudí po dieťati “inak” ako v prípade “klasického poradia” (najprv svadba-potom deti)?

cyberk
27. apr 2023

Urobte si svadbu taku po akej tuzite 🙂 mne ako hostovi na svadbe, to je jedno ci uz maju dieta alebo nie 🙂

lauriik
27. apr 2023

Dneska uz je to uplne bezna vec. Minuly rok som bola na dvoch svadbach jedna kamoska mala dieta, druha mala dieta a k tomu tehotna. Tento rok idem na svadbu kde maju 3 deti. Ja som sa vydavala s dvoma detmi a nemala som pocit, ze by sa na mna niekto pozeral cez prsty.

birika
27. apr 2023

preco nie? je to predsa vasa svadba...dieta je len krasnym doplnkom ku svadobnemu dnu

nikelca
27. apr 2023

Prečo? Viem že nevesty potom toľko netrvajú na snehobielych šatách, kľudne smotanové a podobne, ak majú niekoho kto postráži večer dieťa kľudne aj veľká veselica 🙂 viem že v okolí chceli počkat kym dieťa podrastie aj kvôli noci nech prečká aj s iným ako mamou a zároveň nech si už aj drobec niečo pamätá. Ja som videla krásne fotky zo svadby keď okrem mladomanželov je tam aj potomok 🙂

petamich
27. apr 2023

ja osobne ako host v tom nevidim rozdiel 🙂 spravte si taku svadbu, po akej tuzite, bude to len raz za zivot (aspon s tymto predpokladom do toho snad kazdy ide) 😃

beata_k
27. apr 2023

@sara288 Je mi to uplne, ale uplne jedno, ci maju dieta alebo nie. Nastastie uz sme v 21. storoci a nikto sa uz na to nepozera cez prsty.

nekonecna_katastrofa
27. apr 2023

@sara288 Nikdy som neriešila, či už majú alebo nemajú dieťa a akú majú svadbu, pre mňa za mňa aj 4 deti a 200 hostí na svadbe. Ale z môjho okolia, tí, čo sa nevzali, lebo "po narodení si spravíme honosnú svadbu po akej túžime" skončili tak, že jedno dieťa, chudnutie do šiat, druhé dieťa, chudnutie do šiat a nakoniec žiadna svadba, lebo stále boli peniaze potrebné inde. Alebo mali svadbu ale len malú v užšom kruhu.
Ja osobne by som v takej situácii urobila mini svadbu o 2 svedkoch len na úrade/v kostole (prípadne s rodičmi) a potom neskôr veľkú veselicu. Len ťa upozorním, že si dobre premysli, aké priezvisko dáš dieťaťu, aby si tu o pár rokov nepísala ako deti majú mužove meno a svadba v nedohľadne (za posledné obdobie tu takých tém bolo niekoľko).

klarissa25
27. apr 2023

Niektoré hľadáte problem aj tam kde vôbec nie je...svadbu si urobte akú chcete, je jedno ze už máte dieťa...my mame napríklad dieťa 6 ročne nie sme zobrati a ani neplánujeme, vyhovuje nám takto

tosomja
27. apr 2023

@sara288 kľudne aj 200 hostí a biele šaty s vlečkou. Keď môže mať žena rozvedená a druhýkrát vydatá veľkolepú svadbu a biele šaty, prečo by si nemohla mať ty. A budete mať ešte aj družičku maličkú 😃🍀

lucka12399
27. apr 2023

@sara288 my sme mali svadbu, keď mal maly 3 roky 😃 obrad v kostole, 170 ludi so všetkým čo sa patrí 😃

kitycat
27. apr 2023

@sara288 preco sa nechces vydavat tehotna? Ja som sa tehotna vydavala a som rada. Babo v bruchu a pohodicka, riesit to uz s doetatom by sa mi nechcelo

petko81
27. apr 2023

@sara288u my sa brali po 12 rokov
A náš mali mal 5 😀😀
A bola poriadna svadba u nás na dedine.
Ja som nechcela keď som bola tehotná a ani keď bol mali mali.tak som vedela že kde je.a on si behal s deťmi.

jamimo
27. apr 2023

@sara288 zariaďte sa tak, ako sa vám páči a vyhovuje ( časovo, priestorovo, finančne...) My sme boli na svadbe, kde mladomanželia mali pol ročnú dcéru, kojenú, vyše 100 hostí. My- svadobčania, sme všetci čakali pred kostolom, aj ich rodičia. Nevesta, ženích a dcérka prišli samostatne na jednom aute 15 minút pred obradom, oblečenie mali sobášne, nevesta v bielom, ženích v obleku a malá v bielom, silonky, balerínky, šaty z Next. Nevesta nechcela mať stres, kvôli poobednému kojeniu. Proste si sobáš naplánovala podľa režimu 🍼 a hajde do kostola, nechcela žiadnu odobierku, kapelu pred bytom a podobne... Malá v kostole spokojná, s plným bruškom, keď sa prišlo do sály, už driemkala a spala v kočíku. Takže bol aj príhovor, prípitok, krájanie torty, kŕmenie polievkou, prvý tanec atď. Jedna z najlepších svadieb, čo som zažila, tancovalo sa do 7 rána 😉

mikadooo
27. apr 2023

@sara288 ja by som si v pokoji porodila bejby a keď podrastie, spravila by som svadbu. Ak by manžel trval na svadbe ešte predtým, tak ok, dostavím sa. A do nejakej desiatej snáď aj hore vydržím... 😄. Prajem príjemné tehuľkovanie a spravte si to tak, ako to vám dvom vyhovuje 😉.

banalu
27. apr 2023

My sme mali obrad s 10timi najblizsimi a mega party o rok neskor.
Svadbu sme presuvali kvoli korone, medzitym som otehotnela a na prelozeny termin sa stale nedala robit velka svadba. Po obrade sme si dali veceru u nasich v obyvacke a ja som odkvecla o 9tej 😂
Na nasej party uz bola aj mala, celu noc ju varovali svokrovci. A nelutujem! Keby niet korony mame svadbu uuuuplne inu a aj vela ludi sa pytalo naco party - lebo tak sme to chceli, tak sme to citili 👍
Rob tak ako chces, nie ako sa ocakava 💕

janinah
27. apr 2023

Ide o priority,ja by som nikdy neporodila dieťa ako slobodná,čiže na obrade hoc len rodičia a svedkovia by som trvala.Dodatočná oslava s rodinou sa dá urobiť kedykolvek.Svadobným hosťom je srdečne jedno či je nevesta tehotná,dojčiaca,či tam behá ich dieťa,idú sa zabaviť.Ako si urobíte,tak bude.Akurát mne prísu snehobiele klasické "nevinné" šaty nevesty -matky v kostole trochu neprimerané okolnostiam,ale to je čisto môj pocit.

mirkava
27. apr 2023

@sara288 ja som sa vydávala tehotná 5mesiac 😊. Neľutujem, svadbu som si užila viac ako potom s malým babom.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zorkahorka
27. apr 2023

ja som sa tak vydavala. brali sme sa rok po narodení nasho syna, bol to nas darček prenho - spolocne priezvisko. jednou supou sme oslavili svadbu i jeho prvy rok - aj kvoli tomu, ze v nasej rodine je tych oslav privela, tak sme to sklbili.
vzdy som snivala o velkej svadbe, ale po prichode dietata sa vsetko zmenilo. aj priority. odrazu som nechcela mat obrovsku svadbu. pocet hosti sme skresali na viac ako polovicu - bolo nas 30, urobili sme taku komornu oslavu bez svadobnych zvykov. dodrzali sme len niektore. saty (jednoduche a biele) som si lacno kupila cez fb, na vela veciach som setrila. akurat so synom sme si mali lepsie zmanazovat - moja sestra s nim okolo pol 9 h odisla domov a dala ho spat. skoda, lebo sa velmi dobre bavila. radsej sme ho mali dat niekomu mimo svadobcanov. v kociku sa mu akosi spat v tom hluku nedarilo

reanda
27. apr 2023

je jedno, ako sa na to budu pozerat druhi.. ale moze sa stat, ze sa na to zacnes ty sama pozerat inak.. myslim, ze je ine vydavat sa ako bezdetna a ine, ako uz matka..

dizajnerka
28. apr 2023

Vôbec nevadí veľká svadba už s dieťaťom... Ale radšej sa vydaj ešte tehotná. Nesledujes tu tie témy, kde po pôrode už muž nemá motiváciu si ženu vziať? A že pred svadbou by ženy nedávali mužove priezvisko dieťaťu? Aby si nenaletela mužíčkovi len na pekné sľuby.

elisabethka
28. apr 2023

My sme mali mat svadbu tento rok v maji. Vsetko sme mali zajednane😅 nakoniec v maji rodim. Ideme mat svadbu aku sme chceli aj pred tym, akurat v auguste. Okolo 90 ludi, ja biele šaty. Vacsina ludi, vedelo, že mame mat svadbu, takze odpadaju aj blbe reci, že sa berieme lebo mame dieťa😉 velmi vela ludi odlozilo svadbu kvoli korone a medzi tym mali deti, nemyslim, ze je to dovod na “menejcennu svadbu”, akurat ma nevestq možno viac starosti, kedze treba zariadit veci okolo dietatka.

babalenka
28. apr 2023

Kamoška to spojila s krstinami bábätka.Najskor ich zosobášil v kostole a potom pokrstil malú a šli na hostinu 🙂

mima1608
28. apr 2023

My sme toto presne riešili. Mali sme termín svadby 22. júla a momentálne som 36tt, takže bábo bude ešte veľmi malinké. Vzali sme sa v kruhu najbližších v Marci a keď dcérka podrastie a bude na to chuť, tak urobíme väčšiu oslavu.
Urobte si to hlavne po svojom, nech ste vy spokojní.

lydion20
28. apr 2023

My máme svadbu v Júli 2023, a mala má 15 mesiacov,a radšej sa takto budem vydávať ako tehotná . Kamoške som bola na svadbe tehotná aj tá nevesta bola v 5 mesiaci,a vôbec nevládala a neužila si svadbu

lenkaaa25
28. apr 2023

@sara288 My sme mali svadbu keď mal synček 4,5mesiaca 😉 Zmysleli sme si to nakonci mája a na začiatku septembra sme mali...

jarka26011
28. apr 2023

Obe deti sme stihli pred svadbou, no som plodná ako jabloň, a chlap šikulo 🤣🤣🤣🤣na prvýkrát obe 🤣

jarka26011
28. apr 2023
pauli89
28. apr 2023

@sara288 🤣 tiež som skoro 9 rokov dozadu riešila túto dilemu. Vydávať sa tehotná nebudem, potom počkáme kým malý bude mať aspoň rok a bude už bez kojenia. No on mal rok aj mesiac a zistili sme, ze bude mat brata. Takze nakoniec som sa aj tak vydavala tehotná, z maleho obradu bola veľká svadba... takže asi tak 😊

kris_tin257
28. apr 2023

Ja som napríklad chcela mať najprv dieťa fungovať aj ako rodičia a rodina a až potom riešiť svadbu, byť si jednoducho istá že nám to bude bez problémov klapať aj v úlohe rodičov a až potom sa brať a tak aj bolo, ja by som nechcela mať svadbu pred dieťaťom 😊