Svadba po druhýkrát

25. nov 2022

Mám otázku.. Vy ktorý ste sa rozviedli tak ste ochotné sa znovu vydať -oženit? Ako to už beriete keď ste rozvedený...

1lucinka123
25. nov 2022

Ja som po rozvode tvrdila, že nikdy viac. A 5rokov od rozvodu som sa druhý krát vydávala 🙂

kaktusik007
25. nov 2022

normalne, vydala som sa znova. A aj opat rozviedla. A vydam sa aj treti raz - hadam nenecham prepadnut narok na vdovske.

dilino
25. nov 2022

@kaktusik007 100 bodov

autor
25. nov 2022

@kaktusik007 Priateľ s tým má problém a premýšľam či v tom nenájdem nejakú výhodu

kaktusik007
25. nov 2022

s cim konkretne ma priatel problem?

daniela2202
25. nov 2022

@kaktusik007 😁😂😁😂👍👍👍

kvetinka75
25. nov 2022

@kaktusik007 no u nás rozvod na spadnutie, kolegyňa mi hovorí mysli na vdovské 😂, tak ja ti teraz neviem. Ale k veci, mne raz stačilo. Už by som sa zachovala inak. Ale človek nikdy nevie, keď sa srdce zblázni. ale teraz hovorím, že nie.

morgane1975
25. nov 2022

Prečo nie. Ale treba si ošetriť majetkové veci hlavne ak máte deti.

paulinadreamy
25. nov 2022

Október 2023 ma čaká moja druhá svadba, na štvrté výročie, nejak to neriešim ani ja ani partner, proste sme sa zasnúbili a plánujeme to aj spečatiť. Verím, že bude posledná 😆

kaktusik007
25. nov 2022

@kvetinka75 sak jasne ze ti dobre kolegyna hovori -- a ty na vdovske mysli. Teraz sa rozved, spis zavet nech dedia iba deti a potom niekedy sa vydaj - staci v 60tke. Statisticky zeny ziju dlhsie, takze je predpoklad ze manzela prezijes a uzijes si dochodok 🙂

kaktusik007
25. nov 2022

@paulinadreamy aj ja som verila ze druha bude posledna 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

kvetinka75
25. nov 2022

@kaktusik007 no len už aby som takéto utrafila, lebo ja už sa nikomu podriaďovať nebudem, ťažko sa mi bude hľadať niekto druhý 😂. A keď si predstavím s niekým starým cudzím mať intímnosti - no asi prehodnotím rozvod 😂. S tou štatistikou rátam, veď aj keby som rozvod stiahla, hádam ma nepicne skôr 😂
Keď som už doteraz prežila všeličo

kaktusik007
25. nov 2022

@kvetinka75 odkedy svadba = intimnosti? sa na to pozri cisto pragmaticky - ako vdova mas narok na vdovske, pri subehu dochodkov sice iba vo vyske 1/2, ale lepsie ako nic.

kvetinka75
25. nov 2022

@kaktusik007 no čo ty vieš, aké má očakávania ten druhý? 😂

autor
25. nov 2022

@kaktusik007 Priateľ nechce preto.. Pretože má založený 3 pilier a v ňom mu zanika vdovský príspevok pri smrti keby sa ožení..Tak neviem či je toto pravda alebo výmysel

kvetinka75
25. nov 2022

autorka - no to sa mi nezdá

kaktusik007
25. nov 2022

jedine ze by priatel bol vdovec - ak sa ozeni opat strati narok na vdovecke.... ale toto co pises sa nezda ani mne

moonlight1210
25. nov 2022

"Pretože má založený 3 pilier a v ňom mu zanika vdovský príspevok pri smrti keby sa ožení.."
To znie divne. Pochopila si to spravne, ked ti to vysvetloval? Ako moze mat narok na vdovske, ked nebude zenaty?

paulinadreamy
25. nov 2022

@kaktusik007 🙈 ja predsa len budem stale dúfať

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
naily
25. nov 2022

@kaktusik007 😅😅😅👍

paciko9
26. nov 2022

@kaktusik007 no ved🤣 ale poznam pripad kde boli rozvodovom konani, aj ich rozviedli a chlap den po rozvode dostal infart. Ex flegmoska este zahlasila,ze keby vedela tak sa ani nerozvadza.

zaba21
26. nov 2022

Autorka, tvoj priateľ je asi vdovec. Vdovec má nárok na vdovecký dôchodok, pokiaľ má nezaopatrené deti, alebo mu vznikne opätovný nárok na vdovecký dôchodok za určitých podmienok. Takže, áno, vdovy a vdovci nechcú opäť uzatvárať manželstvo, lebo by prišli o túto výhodu. Môj priateľ je tiež vdovec, ale my sme sa zoznámili po 50-tke, takže také sme ani neriešili.

kaktusik007
26. nov 2022

@paciko9 oj, tak toto nahneva ;)

adonish
26. nov 2022

Som 5 rokov po rozvode a do svadby sa moc nehrniem. A to mame s priatelom 2 deti 😂 on by sa rad ozenil, ja uz zacinam polavovat, ze teda ok. Len on chce velku svadbu s rodinou a kamarátmi, ja o 2 svedkoch. Ak najdeme v budúcnosti nejaky kompromis, tak svadba bude 😂 tiez sme minule riesili vdovske, kedze vela služobne cestuje a človek nikdy nevie... A kym som na rodicaku, tak si moze odratat z dani 😂 beriem to tak pragmaticky

bambi2121
26. nov 2022

Áno. Vydala som sa druhý krát.... prečo nie

autor
26. nov 2022

@kaktusik007 priateľ práveže vdovec nieje

moonlight1210
26. nov 2022

Tak asi si zapamatal iba cast znenia podmienok. Len opomenul fakt, ze to musi byt druhe (tretie, stvrte,…) manzelstvo a to tesne predchadzajuce manzelstvo by muselo skoncit smrtou manzelky, nie rozvodom.

Alebo klame (a ani v tom nie je dobry, resp. si nedal namahu) a zenit sa nechce.

To si musis zistit ty. Povedz mu, ze taka podmienka (stratit narok na vdovske, keby sa ozenil, hoci ani vdovec nie je) nedava zmysel a poziadaj ho, ci by ti neofotil prislusny bod zo zmluvy, ako vlastne cely znie.

jenny257
26. nov 2022

Otec je už raz rozvedený , teraz ho čaká druhý alebo už sú mozno, na to sa nepytam 😀 ale že by do toho išiel aj 3x 😀😀🙈 ja osobne raz a dosť

jennifer007
26. nov 2022

Vydala som sa pol roka po rozvode a to som si predtým povedala nikdy viac 😁. A nič lepšie som ani nemohla urobiť 😊