Svadba na úrade - skúsenosti a cena

kyra22
30. sep 2020

Dobrý deň chcem sa opytat na názor čo si myslite o svadbe na urade ? A skúsenosti ako to prebieha koľko to cca vyjde dakujeeem 🙂))

erikaa09
30. sep 2020

Nevyjde ta to nic. Ides na matriku spolu s buducim manzelom. Z9berte si aj vase rodne listy. Vypisete papier a odovzdate pani sa vas hned opyta na termin a povoete pozrie ci je volne a kolkej. A uz len vybavujes svoje veci. Mna cca 3 dni pred sobasom kontaktovala pani aby sme prisli trochu skor atd ....

floren
30. sep 2020

poplatok je 16,50€

vulka
30. sep 2020

My sme tak mali a bolo to krásne. Obecný úrad zabezpečil speváčky a recitátorku, sobášiaci bol fešák 🙂, miestnosť slávnostná a suma mizivá.

mamza
30. sep 2020

Mali sme na urade, v sale kde bola potom aj hostina, urad nachystal vyzdobu spevacky, taktiez recitatorku starosta nad oddal velmi peknym prihovorom. Bolo to krasne podla mnohych krajsie nez svadba v kostole 🙂

83bambulka83
30. sep 2020

My sme 14 rokov plánovali veľkú svadbu v kostole, žili sme v zahraničí tak to bolo ťažké kvôli naukam. Nakoniec sme sa vzali 6 týždňov pred pôrodom na úrade, len my a dvaja svedkovia. V septembri sme zaniesli tlačivo a v októbri sme boli svoji. Tá pani, kt. nás sobasila, sa má pýtala, prečo som sa neusmiala počas celého obradu. A prečo? Lebo som bola strašne dojatá, sála bola krásna, krásne nám hrali na piane a spievali “buď so mnou v dobrom aj v zlom” od Smatanovej a nakoniec zarecitovali krásnu báseň. Krásne to bolo, nečakala som to. Ešte plánujeme aj svadbu v kostole po korone, ale toto neľutujem. Často si púšťam Smatanovú a spomínam a vždy má to zase a zase rozplače 😂

cacianka
30. sep 2020

Platis tzv.delegačny poplatok iba aj je svadba mimo trvaleho bydliska vas oboch.
Inak staci ak ma v mieste obradu 1 z vas trvale bydlisko

hradnapani
30. sep 2020

ak sa beriete na matrike, ktora patri k vasmu miestu trvaleho bydliska, tak by ste nemali platit nic 🙂 ostatne vydavky uz zavisia na vasich narokoch (saty, kytica atd), da sa velmi lacno aj nakladne.
@83bambulka83 aj ja hovorim, ze taketo jednoduche svadby na urade vedia byt velmi pekne a slavnostne!

090255
30. sep 2020

Sme mali 2.5.2020 a nič sa neplatilo...

natuska87
1. okt 2020

@kyra22 Mali sme takú svadbu na úrade...Veľmi pekné a dôstojné.Výzdoba svadobky, tichá hudba, pekný príhovor primátora, následne kult.pracovníka.Na záver prípitok.Odporúčam.