Svadba na úrade - muž svedok

23. jan 2023

Svadba na urade, moze mat na urade svadbe zena za svedka muza nie zenu ,?

poopsie
23. jan 2023

Môžeš mať za svedka koho chceš

pininka1
23. jan 2023

Samozrejme aj v kostole moze mat zena muza za svedka

cacianka
23. jan 2023

Aj muza aj ženu. Je to slobodná voľba snúbencov, koho požiadajú a potom nahlásia na matrike.

gertrudaosem
23. jan 2023

🤣🤣🤣🤣👏👏👏👏

kdemasrozum
23. jan 2023

🤣🤣🤣 Jednoznačne na úrade je povinné mať svedka rovnakého pohlavia, dokonca pri vstupe do obradnej miestnosti oddávajúci osobne kontroluje, či sedia orgány s tým čo je zapísané v občianskom.

vierkaa0
23. jan 2023

ale no baby 😀 vsak normalna otazka. ja som kedysi tiez nad tym rozmyslala, lebo vsade to je tak, ze zena ma zenu za svedka a muz muza. filmy nas dokazu oblbnut 😀

maranco
23. jan 2023

Zákon na uzavretie manželstva nemá požiadavky na pohlavie svedkov

Manželstvo sa uzaviera súhlasným vyhlásením (ďalej len „vyhlásenie“) snúbencov pred orgánom obce alebo mestskej časti, ktorá vedie matriku (ďalej len „matričný úrad“), alebo pred orgánom registrovanej cirkvi alebo náboženskej spoločnosti) (ďalej len „orgán cirkvi“). Snúbenci verejne a slávnostným spôsobom v prítomnosti dvoch svedkov vyhlásia, že uzavierajú manželstvo.

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cacianka
24. jan 2023

čomu nechápeš ?! ved sme ti to tu napísali viac x. nikde nie je určené že nemôžeš. ty aj tvoj snúbenec si povolajte koho chcete. muž +muž, žena +žena, muž+žena, žena +muž,
zákon ukladá len to že svedok musí mať nad 18rokov, spôsobilosť na právne úkony, OP pri sebe, a je úplne jedno aké pohlavia si vyberiete.
Ak toto jednoduché nevieš pochopiť, radšej sa nevydávaj.
filmy nepozeraj, aj tam je to pomiešané, rôzne.

cacianka
24. jan 2023

@vierkaa0 nie je to všade ...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cacianka
24. jan 2023

Nerieš.
Nepochopila si ani to že odpovedám inej žene