Svadba na úrade

19mejko
14. feb 2023

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu, niekoho kto mal nedávno svadbu na úrade. Ja a partner bývame na dedine ale svadbu chceme mať v meste, len o dvoch svedkoch nik viac. Kde najskôr ísť prosím, treba dáky papier z matriky alebo kde co najskôr vybaviť a kde? Samotný obrad prebehne na mestskom úrade??? Ci kde? Pardon ale neviem o takomto obrade nič 😀A aký je poplatok za takúto svadbičku? Prosím o info milú osôbku. Ďakujem 😊

lucijalucy
14. feb 2023

@19mejko budeme sa brať koncom mesiaca. Treba ísť na matriku tam kde chcete svadbu, obaja s občianskym preukazom a rodným listom, vyplníte žiadosť, my sme platili 20€ za žiadosť a 20€ za termín mimo bežných oddavacich dní. Svadba bude v našom prípade v kultúrnom dome. Keď som bola kamarátke na takejto svadbe tak to mala priamo v miestnom úrade. Mali tam na to obradnú sieň.

barbi01
14. feb 2023

@19mejko ahoj my sme mali svadbu minuleho roku na obecnom urade a neplatili sme vibec nič iba pred svadobu sme obaja museli ist spísať ake priezvisko a tie veci

hradnapani
14. feb 2023

ak sa chcete zobrat v mieste bydliska jedneho z vas, neplatite nic. Idete priamo na tu matriku (obvykle na miestnom/ obecnom urade), kde sa chcete zobrat. Vacsinou tam maju aj obradnu miestnost, ale mozu ju mat aj inde, nie priamo na tom urade. Treba si zobrat rodne listy a OP a ak sa chcete zobrat na matrike mimo vasho bydliska, tak si treba vybavit tzv. delegacku (t.. papier z vasej matriky, ze sa mozete zobrat na inej matrike a to stoji cca 20 eur, ale nieco som tusim zachytila, ze chcu tento poplatok zrusit.)

aaadkaaa
14. feb 2023

Potrebujes potvrdenie z tvojej obce, daju ti papier tam,kde sa chcete brat a s tym pojdes do svojej obce

petamich
14. feb 2023

ak sa oddavate tam, kde aspon jeden z vas ma trvaly pobyt a v case, ktory maju oficialne vypisany, tak tam poplatok nie je, ak sa beriete mimo svojho bydliska tak je za to poplatok a tiez, ked je to v termine mimo tych zverejnenych tak to je dalsi poplatok

a podla mna staci ist na matriku, kde sa chcete brat, podat ziadost a vybrat si termin, matrika uz by mala mat centralny system, takze sa informuju navzajom tak

19mejko
autor
14. feb 2023

@barbi01 ďakujem

19mejko
autor
14. feb 2023

@petamich bývame v partnerovej rodnej obci tam budem mat ja ako jeho žena aj potom trvalý pobyt, zatiaľ mam ja trvalý pobyt v druhej obci ale brať by sme sa chceli v okresnom meste, to je pre nás oboch rovnaké tak to bude asi poplatok však ? A kde sa to berie? Na mestskom úrade prosím?

19mejko
autor
14. feb 2023

@lucijalucy super ďakujem presne toto som potrebovala vedieť si zlatá diky

lucijalucy
14. feb 2023

@aaadkaaa nám pani matrikarka povedala, že toto už netreba od januára 🤷🏻‍♀️

aaadkaaa
14. feb 2023

@lucijalucy tak mozno uz nie, ja som to riesila pred par rokmi

e3v3a3
14. feb 2023

@19mejko beriete aj nejaké zákusky na úrad? Nás to čaká budúci mesiac. Tiež iba my + dvaja svedkovia a rozmýšľam ci priniesť nieco

19mejko
autor
14. feb 2023

@e3v3a3 nemám v plane nič nosiť, zevraj to trvá 10 minút, to je podľa mňa zbytočne , my dokonca aj svedkov chceme dákych z úradu ak sa nájdu daki zamestnanci😃

hradnapani
14. feb 2023

@e3v3a3 zavisi ake su miestne zvyky. V Bratislave by to nikoho nenapadlo, v malom mestecku to mozno este ocakavaju. Ale ked chcete mat malicku svadbu o par ludoch, tak by som zakusky nebrala ani tam.

e3v3a3
14. feb 2023

@19mejko to ste ešte väčší minimalisti ako my 🤣🤣

19mejko
autor
15. feb 2023

@e3v3a3 veru 😁