Svadba Maledivy

12. jún 2024

Ahojte, chystame sa mat svadbu na jednom z maledivskych ostrovov. Radi by sme si dali certifikat zo svadby uznat aj na slovensku na matrike, kedze chceme sobas len cirkevny. Mate s tym niekto skusenost prosim? Snazim sa najst co a ake dokumenty mi treba s tym na matriku priniest ale vsade citam nieco ine a matrikarka starsia mi moc neporadila. Dakujem za rady 🙂))

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laurita285
12. jún 2024

Svadba na maldivách je len symbolická.

laurita285
12. jún 2024

Ak chcete reálnu platnú svadbu treba ísť napr na Seychelly alebo Maurícius

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristinka92
12. jún 2024

cirkevný sobáš môže byt jedine v kostole. farár ti dokonca nemôže prísť ani niekam do záhrady a podobne. neviem ako sa to už oficiálne vola, ale musí byt iba v “stánku bozom” či ako sa to hovorí. ak iba chcete mat platný sobáš treba sa pýtať na matrike, skus zavolat aj do iného mesta, možno ti poradia keď už vaša matrikarka nie

janka95
12. jún 2024

Ja som.nad tým tiež uvažovala, už dlho plánujeme. Len Maledivy určite nie. Nie je to platné, tak načo toľko peňazí za divadlo. Tam stačí ísť na dovolenku alebo svadobnú cestu 🙂

autor
12. jún 2024

Dakujem vsetkym😊

guiseppinka
12. jún 2024

Ak chces na maledivach, tak zbuchni svadbu o 2 svedkoch na urade a potom podla zelania na maledivach... a mas vybavene...

domiklik
12. jún 2024

@kristinka92 cirkevný sobáš môže byť aj vonku, ale veľa takých miest nie je... Väčšinou sú to pútnické miesta alebo kaplnky v prírode a tak... Ale bola som na takom sobáši a bolo to fakt pekne 😊

kiki68
12. jún 2024

Asi vies, ze akekolvek katolicke symboly a prejavy su na Maldivach zakazane ( krizik na krku moze byt problem), jedna pani ho musela dat dole pri vstupe a tym, ze ju na to upozornili. Takze katolicky obrad tam asi nebude mozny. Cize pojde iba o symbolicku svadbu. Druhu spravis doma

autor
12. jún 2024

@kiki68 ou to som nevedela teda :/ dakujem za info

laurita285
13. jún 2024

@kiki68 ale prosím ťa, v rezorte môžeš nosiť aj kríž na hrbe ako keď šiel ježiš kdesi zomrieť a nik ti na to absolútne nič nepovie, nie to nejaký trapošský krížiček

kiki68
13. jún 2024

@laurita285 ehm na letisku mali problem, bola som viac krat na Maldives. V rezorte Ti asi nikto nic nepovie. Ale nikdy nevies…

laurita285
13. jún 2024

@kiki68 ehm :D :D