Svadba bez prsteňa

29. máj 2024

Ahojte chcem sa opytat existuje niekam žena ktorá bola ochotná sa vydať bez zasnúbená prsteňa?
Nejde o cenu prsteňa kludne za mňa aj bizu nepotrpim si na drahých daroch o peniaze nejde ale priateľom sme už dlhé roky a rozmýšľame o svadbe ale som mu povedala ze si ho nevezmem skôr ako nebudem mat zasnubny prsten podľa mňa to patrí k tomu.

deedol
29. máj 2024

my nenosime, takze pre nas to bola zbytocnost a brali sme sa bez snubakov aj bez obrucok. ale ty nie si ja, takze si to sprav podla seba, resp. nejako kompromisne 🙂

lindous
29. máj 2024

Nie len že ochotná, ale priateľ vedel, že prsteň vyslovene nechcem, lebo by len ležal v šperkovnici, neznesiem nič na prstoch a bola by to škoda.... takže som ho dostala zásnubné letenky na dovolenku a symbolicky cukríkový prsteň 😅 a teda poznám páry (najmä, keď boli spolu veeeľmi veeeľmi dlho, staršie), ktoré nemali žiadne veľké zásnuby s romantickou žiadosťou o ruku s prsteňom, ale proste sa dohodli a zobrali sa 🙂 ... samozrejme, ak je to pre teba dôležité je to okej, partner na to reagoval nejak negatívne alebo sa len tak zamýšľaš?

tess123
29. máj 2024

No ja si nepotrpim na také veci,aleee ten môj mňa prekvapil veľmi dokonca pol karatovym briliantom . A pre mňa to bolo niečo úžasné a potešilo

dzulli1980
29. máj 2024

Vôbec som nemala, nechcela zásnubný prsteň, nemala som žiadne gýčové požiadanie o ruku ... až obrúčku ... ani tú nenosím ... veď to Ti šťastné manželstvo nezaručí ... a koľko je takých párov, že zásnuby vo veľkom štýle, prsteň za mrte peňazí a aj tak sa rozídu ... ešte pred svadbou ... och, podmieňovať manželstvo zásnubným prsteňom, to fakt?

monicazbb
29. máj 2024

Ak tebe na tom záleží, mal by ti budúci manžel spraviť radosť. Prsteň nemusí byť drahy, to je pravda, ale napriklad tiež by som sa len tak po ,,dohode,, nevydala.Patrí to k tomu a my ženy sme romantické duše. Okrem toho tych pár mesiacov zasnúbena bolo pekné obdobie.

lelelienka
29. máj 2024

Ja som sa vydavala bez zasnub, proste sme sa dohodli, ze sa vezmeme. Chapem ak k tomu niekto potrebuje symbolicke zasnuby - ziadost o ruku, ale na prsteni ako takom by som v dnesnej dobe uz vobec netrvala.

zitaje
29. máj 2024

@deedol hehe, ako my, ani zásnubný, ani svadobný nemáme. Ja šperky vyslovene neznášam, určite by som ho nenosila a mužovi to bolo úplne jedno, takže sme sa brali bez prsteňov a všetko ok.

petamich
29. máj 2024

kazdy to ma inak 🙂 ty nie si ochotna bez zasnubneho prstena, tak nech to partner respektuje

ja mam v okoli vela zien, ktore zasnubny prsten nemalo a boli ochotne sa vydat

dixitka
29. máj 2024

Ja som teda prsteň chcela, tak som ho aj dostala :D zásnuby sme mali také dodatočné, že už pol svadby bolo zorganizovanej, keď ma manžel “oficiálne” požiadal o ruku s prsteňom, ale to mi nevadilo. Prsteň je strieborný, takže drahý nebol - na to si vôbec nepotrpím, ale je krásny, rada ho nosím a teším sa z neho. Čiže ak je to pre teba dôležité, tak na tom trvaj.

caroline_
29. máj 2024

My sme sa brali komplet bez prsteňa, ani požiadanie o ruku nezahrnalo prsteň, za mna zbytočnosť.

motogirl699
29. máj 2024

Ja som vydatá bez zasnúbného prsteňa, nakoľko som ja žiadala muža o ruku. Akože povedal, že raz dodatočne pokľakne, ale ešte sa nestalo

cimage
29. máj 2024

My sme mali uz vybavenu svadbu, ja som mala kupene saty, obrucky sme mali a prsten som dostala az potom. Vobec som na nom netrvala, ved vsetko uz bolo vybavene, tak som bola prekvapena. Momentalne to je jediny prsten, ktory nosim.

demodun
29. máj 2024

Ja zásnubný prsteň nemám, nechcela som.
Obrúčku tiež veľmi nenosím

really8
29. máj 2024

Neviem si predstavit, ze by som partnerovi kladla podmienku ze si ho nevezmem kym nebude prsten. Bud ho chcem alebo nie. Netreba sa upinat na nejake gesta.

simca115
30. máj 2024

My sme si nakúpili zlata na svadbu drahé to bolo a teraz to hovie v šperkovnici .

svokrinjazykmonika
30. máj 2024

Určite by som si nebrala muža ktorý má problém mi kúpiť "symbolický" snubný prsteň, aspoň zo striebra.

mima1608
30. máj 2024

Nemám zásnubný prsteň a ani mi nechýba. To ozaj pre mňa nebola podstatná vec, aby som si zobrala muža, ktorého ľúbim za manžela.

idemo
30. máj 2024

Nemám zásnubný prsťeň a dokonca nemáme ani obrúčky ( obaja vieme že by sme to nenosili) Podpísali sme na úrade papiere a bolo povšetkom.😬

rorino
30. máj 2024

Zásnubný nie je podmienkou svadby.Troska divné by bolo bez obrúčky,ale možno aj to sa stane.🤷

nelka93
30. máj 2024

Keď to tak chces, tak na tom trvaj. Každá to mame nejako, ja som netrvala na drahom prsteni ani romantických zasnubach, o svadbe sme sa bavili už dávno predtým. Prsteň som dostala, biele zlato s diamantom, žiadne 3 nasobky platu, to by ma porazilo. Pekný jednoduchý, taky aký som chcela

vroni
30. máj 2024

Ja zásnubný prsteň nemám, pretože som ho veľmi dôrazne nechcela. Dostávam od muža šperky, mám aj prstene, ale zásnubný medzi nimi nie je. A to som bola inak na kompletku požiadaná o ruku aj s poklakom, ale holt bez prsteňa (dostala som namiesto prsteňa retiazku so srdiečkom, chlap vraj, aby tam nestal s prázdnou rukou 🫣, ale proste prsteň nie). Vôbec mi nechýba dodnes.

lucijalucy
30. máj 2024

Vieš čo, v mojom prípade by som ten snubák oželela. Mám ho, no nosila som ho tak maximálne pár dní lebo má najhorší možný tvar a som sa ním toľkokrát poškriabala, že som ho hodila do šperkovnice a tam je roky. Nech mu je dobre. 😂

tiezjedna
30. máj 2024

To vážne dospelá žena podmieňuje po dlhých spoločných rokoch svadbu zásnubným prsteňom???? To si ho akože bez neho nevezmeš??? Fakt??😨😂 Niečo tak detinské som tu dávno nečítala...

robinka84
30. máj 2024

Ja som nemala zasnubny prsten a svadobnu obrucku nosi viac manzel ako ja 😅 ja som “dostala” zasnubneho psa. Muz mi chcel kupit prsten,ale pre mna to boli vyhodene poniaze.aj obrucky vyberal muz 🤷‍♀️ prstene nie su moja obluba 😁

januska12323
30. máj 2024

Rozmýšľate o svadbe ale bez prsteňa si ho nevezmeš? Akože je to pekné gesto dostať prsteň ale svadba môže byť aj bez toho. Mama dostala namiesto zásnub hodinky ale svadba už bola dohodnutá predtým.

ikonica
30. máj 2024

Nemam prsten a obrucky nas vysli 15 eur (z chir. ocele, kedze sme si neskor chceli dat vyrobit z damaskovej ocele)... A lezia v zasuvke, nenosime ich...

trisha_r
30. máj 2024

Skôr by som brala prsteň bez svadby .... Ale ja zasa nemám rada prstene a mám ich iba výnimočne ... Možno niečo ako obyčajná obrúčka by mi stačila a musela by som si na ňu zvyknúť ,alebo by som ju ani nenosila

trisha_r
30. máj 2024

@tiezjedna neviem či je to detinske.... Ale každý človek sníva o niečom inom a čaká od partnera ,že mu to dá či? A ešte keď o Tom vie, a nemusí to byť drahé, tak kúpiť pekný prsteň by nemal byť žiaden problém

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
motogirl699
30. máj 2024

@sheila121 my sme sa bavili o svadbe, že keď deti odrastu, že potom sa zoberieme. Ale mesiac a pol pred pôrodom som sa rozhodla, že by som chcela aby sa dcéra narodila do rodiny, kde budeme mat všetci rovnaké priezvisko. Súhlasil. Tak sme za 2 týždne zbuchali malú svadbu a v konečnom dôsledku sme obaja teraz spokojní, že sme to takto urobili.