Suma za stráženie dieťaťa počas svadobného dňa

27. aug 2024

Ahojte, kolko by ste si vypytali za strazenie 2 rocneho dietata pocas svadobneho obradu a svadby? Strazenie by bolo od 16:30 do rana, do piatej...s tym, ze by ste dieta nosntop strazit nemuseli, bola by tam napomocna rodina...ide hlavne potom o to, ze treba dieta uspať a strazit uz v domacom prostredui do rana do piatej. Strava + pitny rezim je samozrejme zabezpečený aj odvoz

biba_18
27. aug 2024

asi pendu… toľko dávajú napr. za člena vo volebnej komisii. myslím že postrážiť dieťa na 15 hodín nemóže byť ťažšie… ale to som ja. ja som ludomil…

gab1sol
27. aug 2024

Ak je to dieťa z rodiny, či kamarátky, tak nič. Ale to som ja, z mojej strany by som to brala ako pomoc.

autor
27. aug 2024

@gab1sol nebude to pani z rodiny, bude to jedna znama, ktora ma vztah k detom a viem, ze sa postara a dieta zabaví...samozrejme rodina, by to robila zadarmo, respektíve nechcela by za to nic. Ide o to, ze nechcem dat cloveku za strazenie dietata prehnane vela ale zasa ani malo...tiez som rozmýšľal nad 50€, len ci to nie je malo 🙂

biba_18
27. aug 2024

mne by to málo nebolo. šak reálne sa s ním trochu pohrám, vymením pár plienok, dám mu 3 x papať, trochu sa potulime a môžme spolu pospať… kebyže som mala rada deti jak nemám, už len kvôli tomu spoločnému spaniu by som strážila deti 😂 … neviem, každý ma iné očakávania, ale mňa by 50€ neurazilo…

blondinka95
27. aug 2024

Ja by som dala viac. :(

mirro
27. aug 2024

100vku.

tiezjedna
27. aug 2024

150 € za celú noc + občerstvenie minimálne

biba_18
27. aug 2024

fiiha, 150… to asi ani profesionálna opatrovateľka toľko nepýta…

ninusa221
27. aug 2024

100€ stym že by som jej dala aj vyslúžku zajednala jej samostatnú izbu kde by bola s dieťaťom a mala miesto pri stole.

tramtada31
27. aug 2024

Závisí od regiónu. Je to cca 12 hodín, pocitala by som minimálne 5eur/hodina, aj ked v ba sa berie min 7-8 eur na hodinu

evatko
28. aug 2024

To je dobréé...nechcem dať veľa za stráženie môjho dieťaťa... ja by som určite dala viac ako menej a určite by som nedopocitavala do Eura lebo, je to aktuálna trhová cena za opatrovanie detí".

@biba_18 Porovnávať stráženie dieťaťa s prácou člena volebnej komisie...celkom úsmevné.

A je jedno , či ho bude strážiť nonstop sama alebo nie, ten čas sa počíta odvtedy, odkedy ju najmete= odkedy jej začal pracovný čas. Či bude tancovať s Tebou ešte dve hodky na parkete alebo nie.
A ako to bude ráno? Aj to je dôležité. Má izbu sama s dieťaťom. Či bude spať v tej istej ako Vy všetci? Či ako to je naplánované? Ak by to bol scenár, že
Vy ju prídete zobudiť, že už ste prišli a ona sa má postaviť a odísť, aby sa jej akože nepočítali hodiny, tak to by som nerobila určite. Ak býva tri domy ďalej, budiš.
Ak nie, nechala by som ju normálne spať dokedy chce.
Ja by som jej dala 100 Eur. Vďačná, že sa mi o dieťa niekto dobre postaral a ja som si užila svadbu. Ale je tu fakt aj ten faktor, aká známa je to. Ja by som veľa ľuďom postrážila zadarmo.
Ak veľmi dobrá známa a nechcela by nič, ja by som jej 50 nanutila, bez debaty. Ak menej známa išla by som hore, 70-80. Ak známa, že nemáme nejaký extra vzťah, len sa poznáme, tak tu 100 a mám čisté svedomie.

2ivana5
28. aug 2024

Prepáčte ale 50€ je strašne málo … budete ju mat k dispozícii cca 12 hodín… 12 hodín jej času. Ja ako opatrovateľka v Bratislave kde boli rodičia viac menej prítomní som brala 8€ - 10€ na hodinu. Myslím, že aspoň 100 je optimálne.

biba_18
28. aug 2024

@evatko v domácom prostredí - teda doma u autorky, tak som to pochopila. teda žiadne nepohodlie na hotelovej izbe, nohy večer vyložené pri telke, noc strávená nie doma ale u niekoho iného doma… čo sa týka tej volebnej komisie to bolo porovnanie dĺžky času strávenej pri jednej či druhej činnosti…
a predpokladám že všetky čo rozhorčene píšu o tom že 5€ na hodinu je málo tak že oni majú svoju cenu vrátane dane, ktorú priznávajú za stráženie. či?

earlgrey
28. aug 2024

Vydávaš sa ty? ak áno, tak daj 100€. Je jedno, či s tým dieťatom bude celých 12 hodín, alebo nie. Proste zajednala si si ju na stráženie od 16:30 do 5:00. A nabudúce by som sa so známou dohodla aj na sume, veď ste dospelí ľudia.

banalu
28. aug 2024

Ked som hladala niekoho pre malu cez stranku, boli tam opatrovatelky za 5-10€/hodina. 5€ - studentky s minimom praxe , 10€ ucitelky zo skolok, zdravotne sestricky.
Vybrala som taku co brala 10€/hodina, bola to ex zdravotna sestra, plno skusenosti a vela recenzii. Potrebovali sme ju na cely den a noc. Aj ked som nepotrebovala aby s malou bola realne cely den, ale chcela som aby bola s nami, aby ju mala vnimala. Plus ak tu znamu dieta nepozna, zvazila by som par stretnuti aj pred svadbou.

veronika2316
28. aug 2024

Ak to dobre chápem tá osoba bude aj na svadbe? Čiže ma tam aj stravu a pitie odvoz ja neviem mne by 50 stačilo aj keď na druhú stranu na svadbu sa asi musí aj ona trochu upraviť 🤔 veď sa s ňou dohodnú opýtaj sa jej akú sumu si oredstavuje

lenkakoc444
28. aug 2024

Za 12h je podla mna 50 malo.chapem spravne, ze chcete od nej aby do 5 Rana bola s dietatom? Cize ona pojde domov o tej 5 resp. mozno uz bude spat aj ona a pojde az rano. Podla mna 100e urcite, strava, odvoz je samozrejmost v tomto pripade ako pises.

inaemre
28. aug 2024

Ja platim mojej 12€/hodinu. Takze v pripade ze by mala ostat 15 hodin by som sa s nou dohodla na tych pausalnych 150€ asi...

svetlonos
28. aug 2024

Minimálne 80e a také reci ze ved bude strážiť aj rodina sú blbosť. Je to jej čas a byt tam musí. Ma možnosť sa aj vyspať alebo o 5tej už musí ísť domov? Aké male je dieta, prespi celu noc?
Aj ja mám deti rada a kolegovi so zenou som strážila deti. Myslím ze vtedy zadarmo. Ale sama som stráženie ponúkla. Boli 3 deti do 5 rokov, jedno babo, uzasny ludia to boli, tam by som fakt nic nezobrala. Tomu babatku som dala mlieko v noci raz. Rodicia išli spolu do kina a na večeru. Ale keby som mala aj do rána strážiť, nic by som nevzala od nich.Napisali ti tu zeny ako sa hýbu ceny. Ja som pred 20 rokmi v Nemecku takto chodievala k detom. Jasne uplne iny prípad! Ale vtedy som brala 6 e na hodinu, vacsinou to bolo tých 50 e od 15:00-19-20:00. Zvyšný večer som pozerala telku s vyložených nohami, jedlo pitie k dispozícii, extra izba, ráno som sa vyspala, raňajky aj odvoz domov k tomu. Vtedy chodili rodicia domov dobre po polnoci. Pokial boli do 01:00 trebars, odviezli ma potom domov. Platené som mala od príchodu do tej jednej, to som nespala.
Pre mňa to boli vtedy krásne peniaze za nic, trochu sme sa pohrali, poplavali v bazéne.
Dnes by som brala minimalne 8 e na hodinu - zaplatený môj čas a od dietata - teda typu starostlivosti.

henka123123
28. aug 2024

Ja by som to pod 10 euro na hodinu nerobila ked to neni rodina..zodpovednost za cudzie dieta za 50 euro by ma ani nehlo

katkaseiner
28. aug 2024

za mna 100ka a nezabudni ju s dietatom zoznamit uz ovela skor.Sesterka mala na svadbe jednu studentku ale ked bol maly hore, tak nonstop bol nalepeny na mame alebo na krstnej... pripadne ho kocikovala moja mama.... proste nikoho noveho pri sebe neznesie...

tamitamitami
28. aug 2024

Ja by som dala 75€ to mi príde tak akurát 🙂.

autor
28. aug 2024

Ved preto sa pytam kolko je vhodne dat :D nie ze chcem dat minimum lebo chcem usetrit ..nemam ano sajnu kolko sa zvykne davat, takze kazda rada mi pomoze, pretoze aj mne 50€ príde malo

luccija
28. aug 2024

Minimálne 100 eur
Ešte sa môže stať, že dieťa bude plakať, nechciet zaspať a budú to ťažko zarobené peniaze.Plus ona spí v cudzom, presúva sa a dúfam, že ráno o 05 nebude musieť ísť domov.Bezna opatrovateľka berie 8-10 eur/hod

bluka2
28. aug 2024

Tiez to vidim na tych min. 100 eur a este nejaky bonus za nocnu pracu (dobra flaska niecoho co ostane a pod.)

ninusa221
28. aug 2024

Ja iná obdivujem že niekto vôbec ide strážiť cudzie dieťa takto na svadbu. Mňa tiež volala jedna známa deň pred svadbou, 3 male deti cca polroka, rok, a 3 ročnú. Stále len zarobíš si zarobíš si ale ako sprosta sumu nepovedala. Tak som povedala že nie že už mám iné plány. Potom som sa dozvedela že všetky 3 deti boli just v ten deň svadby také zlé revali očapené a nakoniec ich prastarka okolo nich behala. Tak som si povedala že za žiadne prachy by mi toto nestalo 😂.

deborahzelenkava
28. aug 2024

Lenze strazenie decka nie je len hrajkanie a plienkovanie a vylozene nohy na stole.To je aj o riziku,ze sa nieco stane tak je zodpovedna a leti do nemocnice s deckom,kym mamka a tatik sa niekde zabavaju do rana.Bude s deckom aj v noci az do rana.Takze 100EUR je minimum,ale idealne 150EUR plus odvoz domov.Dufam,ze ju o 5tej rano nemienis vysadit pred dom.

autor
28. aug 2024

Jasne ženy, vykopnem ju rano o piatej domov... akoze troska uvažujte co pisete....tu nejde o to, ze jej chcem dat minimum penazi, nech ostane bez jedla, bez občerstvenia celkovo a este ju aj vykopnem o piatej rano domov a ani nezabezpecim odvoz 🤣 zasa na hlavu padnuta nie som, aby som sa takto zachovala k osobe, co mi bude strazit dieta od pomaly poobedia do rana a k tomu viem aka je to zodpovednosť 🤦🤦🤦🤦 pytala som sa na sumu, ktoru by ste vy brali ako vhodnu, ktoru by ste si vy vypýtali ...vsetko ostatne zabezpecene mat bude

alickapusinka
28. aug 2024

ja som tak minule bola chodím občas od večera do rána 100 eur.