Stravná jednotka - dedinská svadba

23. júl 2024

Pomaly plánujeme svadbu. Východ, dedinska sála. Potrebujeme teda catering. Rátam tak 50€/os je to podľa vás veľa (ja viem že niekde je aj 70€ na os v hoteli a kaštieli). Koľko ste platili za jedlo (bez alka nealka) vy v tomto roku? Ďakujem

jankafark
23. júl 2024

My sme mali svadbu už pár rokov dozadu a mali sme Rýchla rota Sečovce .. skúste ich osloviť varia perfektne v roku 2017 sme platili 16€ na osobu od iných sme mali ponuku medzi 25 - 30€ .. odvtedy ich nonstop vidím u nás a viem že aj na plesy si ich volaju

mia16081996
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
niki810
23. júl 2024

50€ je dosť ale tak teraz sú to normálne ceny. My sme mali svadbu pred 3 rokmi a platili sme za osobu tušim 30€ 🙂

autor
23. júl 2024

@niki810
Svagrina v roku 2018 mala 23€/os v 4* hoteli a aktualne pytaju 75€ 🥲😃

niki810
23. júl 2024

Sú to strašné ceny na zaplatenie 😃🥹🥲

vkatush
23. júl 2024

My sme pred 2 rokmi tuším 34 € mali čisto stravu, ale so všetkým (prípitok, predjedlo, polievka, hlavné, káva, bohaté švédske stoly). A to sme mali ešte "starú" cenu, lebo nám prevádzkar vravel, že akurát idú dvíhať ceny, lebo to nevykryjú už so starými.
Keď som pozrela teraz, tak už tam má napísané, že od 44 €, a to aj myslím, že bude len základ.

autor
23. júl 2024

@vkatush Prepána, ja chápem, že všetko zdražovalo ale až tak?

vkatush
24. júl 2024

Robila som v gastre 3 roky, robili sme akcie, catering, a ceny boli iné, keď som začínala 2018, potom keď som končila cca 2021 sa len trošku menili. No a po corone a inflácii to išlo rapídne hore, čomu sa nečudujem.
50€ so všetkým si taká zlatá stredná cesta. Ani sedliačina, ale ani prepísknutá drahotina.

Mali sme veľkú svadbu, bol to náš sen, mnohí si pochvaľovali, že na lepšej neboli a doteraz spomínajú.na zábavu, jedlo, ale za také peniaze... Neviem či by som šla znova do veľkej (tie peniaze by som teraz isto využila lepšie ako na jednu drahú párty 😂).

lucykelly
24. júl 2024

@vkatush presne môj názor 🙂 mali sme veľkú, drahú svadbu, no druhýkrát by som už do toho nešla

autor
24. júl 2024

@vkatush kolko vas vysla svadba ak sa mozem spytat a pripadne aj kolko jednotlive najdrahsie polozky? U nas stale premyslame, ci dame 2,5tis za zivu hudbu ktoru som si vysnivala, alebo radsej nie ...

nelka93
24. júl 2024

Ja budem mat budúci rok a stravna jednotka vychádza od 65 do 80 na osobu a to je ešte ta nižšia suma. Ale teda už aj s nealko od nich, pripitkom, pivom a kavou

oblecenie99
24. júl 2024

Ja som to zisťovala v roku 2018, ceny išli samozrejme hore, vtedy sa tak počítalo, že rátaj aspoň 100 €/hosť (samozrejme, v tejto položke nebolo LEN jedlo). Ale keď som porovnávala, čo mám v balíku za tú cenu v luxusnom hoteli v KE (a svadba na kľúč od torty, zákuskov po výzdobu, vrátane grátis ubytovania pre nás) a čo by ma stála svadba doma u našich či už v menšom penzióne, v reštaurácii, alebo v kultúrnom dome na krajnom východe, tak mi to veru vo finále vyšlo kupodivu viac menej rovnako, resp. tak, že naozaj to nestálo za to, riešiť inde, ako v tom hoteli. Kamoška mala presne v tom čase v kultúrnom dome pri Čiernej nad Tisou a veru neverila vlastným očiam, keď sme porovnávali náklady.
Práve pozerám našu základnú svadobnú ponuku, mali sme balík, kde boli v cene aperitív, studené predjedlo, polievka, hlavné jedlo, káva, polnočný studený a teplý bufet, svadobná torta, zákusky, slávnostné prestieranie, návleky na stoličky, pódium pre DJ, prenájom sály, apartmán pre mladomanželov so šumivým vínom, raňajky pre nás, pre svadobčanom samozrejme parkovanie grátis, darčekový poukaz na nedeľný brunch, ktorý hotel usporadúva, všetko spolu za 45 €/osoba. Rok 2018, 4 hviezdičkový hotel v centre Košíc na Hlavnej. NA porovnanie a pobavenie (či zaplakanie), ako odvtedy išli ceny hore.

vkatush
24. júl 2024

Úprimne, netuším, koľko to bolo celé, ale min 10 určite. Možno 12-13 všetko dokopy, ale tým myslím všetko.Peniaze sme mali vyčlenené na svadbu, ale veľa sa nám vrátilo, že nás to vlastne vyšlo na "len pár tisíc".

Ale sála, výzdoba a s jedlom určite najväčšia položka, len to bolo 7, možno 7.5 (mali sme skoro 120 ľudí ). Potom koláče, torta a candy bar tiež väčšia položka.

Hudbu sme mali DJa, čo aj spieval a hral na harmonike, zábavu urobil skvelú, pýtali si ho potom viacerí známi na svadbu a to bol vtedy 450 tuším (teraz má cenu isto väčšiu). 2.5 by som za živú hudbu nedala osobne.

(Toľko, tuším aj kus menej, by nás stála naša obľúbená slovenská kapela, keby sme chceli od nich súkromný koncert 😂 zisťovali sme si, lebo sme ich chceli na svadbu, ale nakoniec nám stačila ich pesnička na svadobný tanec, nie sme milionári 😂)

autor
24. júl 2024

@vkatush napises mi zo srandy aka to bola kapela? 😁

duppka13
24. júl 2024

My sme mali stravnu jednotku 67€ ale v roku 2018… keby este raz robim svadbu tak idem na radnicu so svedkami a rodicmi a dame si obed v restike

vkatush
24. júl 2024

Nieeee, nepoviem 🙊
Čo keď budem v 70tke už vdova, budem sa znova vydávať na dôchodku a chcieť, nech mi prídu zahrať ? Nesmiem to zakríknuť 😂

autor
30. júl 2024

@vkatush 😂😂😂😂😂to uz budu mat ine cenu neboj!