Strach zo svadby

23. aug 2022

Baby, mam taku dilemu chceli by sme svadbu, hlavne on..
moj problem je že ja velmi nie, kedže je mi to hlúpe pretože nemam kamaratky, odkedy sme spolu, tak už sa nebavim skoro s nikym len s par kamosmi, kedže viac s nimi vychadzam, tak mam blby pocit že nemam ani koho zavolať s kamosiek na svadbu, ako druzicky :/ čo mam robiť? 😏

bessie12
23. aug 2022

je moznost urobit si malu svadbu. Nemusi tam byt 100 ludi. Staci pozvat len najblizsich 🙂

annamalaga
23. aug 2022

Svadba nemá byt o druzičkách, ale o dvojici, čo sa miluje a chce svoju lásku posunúť ďalej, čiže ti to môže byt jedno, len či ty vôbec chceš to manželstvo.

viestta
23. aug 2022

Ide len o svadbu alebo vo všeobecnosti o manželstvo? Lebo predstavy o svadbe môžu byť rozdielne, to sa dá dohodnúť, ale keď máš strach vstúpiť do manželstva, tak to je úplne iné kafe.

dskjhfdlkdjhl
23. aug 2022

Nevydavaj sa, nemas vobec ujasnene, co je podstatne a co len taka somarinka, musis najskor dozriet, dospiet.

autor
23. aug 2022

@viestta nepotrebujem papier nato aby som dokazala ze ho milujem 🙂 .. len predsa ako katolici mi to pride(skor nasej rodine) bez zobratia sa zvlastne ..

viestta
23. aug 2022

Nevydávaj sa len preto, že okie to očakáva.

doriiis
23. aug 2022

Ja ta chapem....ja a manzelstvo to je nieco nepredstavitelne...tak sa nevydavaj a hotovo.My takto zijeme uz roky.

thereisabear
23. aug 2022

Ja som družičku na svadbe nemala a za svedka mi bola manželova kamoška, svet sa nezrútil 🙂

kabba
23. aug 2022

My sme mali na svadbe len rodinu. Bez kamaratov. Vsetci to pochopili 🙂 Ale mam pocit, ze ty tu svadbu ani nechces a hladas len vyhovorky, preco ju nemat..

deti95060810
23. aug 2022

radím radšej so svadbou počkať. Na svadbu musíš byť pripravená a presvedčená o tvojom priateľovi že je to ten pravý na 100 percent.
to že chce len svadbu priateľ je dosť málo...

anshelia
23. aug 2022

Keby si mala kamošky družičky, tak by si tu svadbu chcela? Keďže nemáš, tak nechces? 🤦 Neviem...ale ja som sa vydávala, pretože sme sa ľúbili a vedeli sme, že si chceme založiť rodinu. A áno...som trápna, svadbu som mala 11 rokov dozadu a žiadnu družičku som nemala. Si predstav, stále nám to funguje, manžel mi stále hovorí ako ma ľúbi, aj na rukách by ma nosil. A to aj bez družičiek a iných čačiek-mačiek na svadbe 😉

believe3589
23. aug 2022

Svadba nie je o druzičkách, kamoškách... Svadba je o vzťahu, manželstve. Na tom by Ti malo záležať. Nie na výzdobe, šatách, jedle ... áno to všetko je super. To najdôležitejšie je to čo cítite k sebe obidvaja. Je to hlavne o Vás dvoch.

kaktusik007
23. aug 2022

ja ti poviem iba jedno k tomu - ak s nim chces mat deti, alebo iba jedno dieta, je vyrazne lepsie pre teba, a aj pre neho, ak by sa cokolvek v buducnosti stalo, aby sa to dieta narodilo v manzelstve.

strach pred svadbou je normalny, presla som si tym dvakrat 😀 ale zaklad je otazka - chces, aby tento muz bol otcom tvojich deti? Ak je odpoved ano, tak si ho vezmi za manzela.

terezka1947
23. aug 2022

Nemusíš mať nijaké družičky na svadbe. Keď len toho sa bojíš. Pozvete rodinu,tých kamošov s priateľkami,v rodine určite budú mladí,čiže ojoj,koľko budeš mať nakoniec aj tých druziciek.

jaskolka
24. aug 2022

Nejdeš sa vydať za družičky, tie vôbec nepotrebuješ.Ja som nemala ani jednu, iba kamošku ako svedka.
Skôr ide o to, či skutočne chceš tu svadbu ty, vydať sa za toho konkrétneho muža a zdieľať s nim život. Toto si ujasni, nie kamarátky a družičky, to je úplne nepodstatne

danica2711
24. aug 2022

aké družičky, preboha, to zas máš napozerané z amerických filmov, zástup dievčat v rovnakých šatách... blbosť, ja mám veľa kamarátiek, ale družičku som nemala na svadbe ani jednu. Zato som si bola istá, že sa chcem vydať za toho chlapa a dnes po x rokoch a 2 dospelých deťoch by som to bez váhania zopakovala znova, keby bolo treba... Tvoj problém fakt nie je v družičkách, skôr prehodnoť celý váš vzťah

gertrudaosem
24. aug 2022

Prečo potrebuješ mať družičky?? Prečo to riešiš takto? Ty máš dilemu iba kvôli tomu, že namas koho pozvať?? Tak neviem, či to je iba výhovorka... Lebo mne to pripadá úplne mimo. Porozmýšľaj čo pre teba znamená svadba... O čom je pre teba svadba...

domca1408
24. aug 2022

máš výhodu, že môžeš mať malú svadbu.....

nerya
24. aug 2022

Toto by ma veru nenapadlo riešiť ze nechcem svadbu lebo nemám kamošky 🤦🤣 sak mam rodinu a ľudí, ktorých mam rada a stačí, na čo nariekať za niečím co nemám 🤷

simona1994
29. aug 2022

Ja som nikdy svadbu neriešila nemala som vysnívané šaty, miesto nič život plynul aj bez toho.. spoznala som svojho nastávajúceho v čase kedy som si povedala,Že svadba pre mňa nie je podstatná. Ale človek dospieva a prehodnocuje všetko a myslí aj na praktické veci ..
Vôbec sme sa o svadbe nebavili až minulý rok na moje meniny má požiadal o ruku a keďže nechcem zásnubný prsteň drž hubu 😁😁 tak máme teraz v Piatok svadbu
Maličkú o 15 ľuďoch len rodina
kamaráti vôbec keby bolo na mne tak len o svedkoch
Dôležitý bude môj chlap ktorému sľubujem vernosť
že tam nebudú kamarátky? no prežijem

simona1994
29. aug 2022

Myslím si,že nevieš čo chceš a nemáš to ujasnene a keď myslíš ,že je svadba len o tom papieri tak kašli na to

evaachesa
29. aug 2022

Mala som na svadbe plno kamarátok, no ani mi nenapadlo z nich "robiť" družičky. Mňa táto tradícia zo zahraničia akosi nenadchla. Ak sa chceš vydať len kvôli tomu, tak na to radšej kašli. 💁😏