Štedrý večer - čas po večeri

16. dec 2023

Ahojte, prosím, ako trávite Štedrý deˇpo večeri?

zuzanaokasova
16. dec 2023

Rozbalime si darčeky, posedime a potom ideme k mojim rodičom, ktorí bývajú o ulicu... stretnete sa u nich my a brat s rodinou. Potom sa ide k nám pre darčeky.

bytc20
16. dec 2023

Po veceri rozbalime darceky a potom spolocne pozerame Pelisky 😍

valeria_h
16. dec 2023

Navečeriame sa, pri koledách rozbaľujeme darčeky a potom pozeráme Popolušku a ešte sa niečím napchávame 😃

jarmila2010
16. dec 2023

rovnako,ako vyssie spomenute...konecne si po tom vsetkom predvianocnom zhone uzivame klud a pohodu 😉

dadka1997
16. dec 2023

Rozbalíme darčeky a pozeráme popolušku 😊😊😊 a ine rozprávky

nikdenikto
16. dec 2023

Pride k nám rodina a bavíme sa do noci 🎉

beronsche
16. dec 2023

Vianoce tradicne travime s rodinou, cize je nas celkom dost.. 😁 rozbalime darceky a potom sa bavime do noci...
Tesim sa...🤩

alex49
16. dec 2023

Trávime večeru, pozeráme popolušku, mama pri nej zaspí, otec tiež. A ja so sestrou dopijeme víno čo zostalo po večeri. Zakaždým, keď vojdem do kuchyne si dám oblátku alebo inú sladkosť, už sa neviem dočkať. 😁

struhanka
16. dec 2023

Rozbalíme si darčeky, rozprávame sa popri jedení koláčov. Pozeráme rozprávky/naše obľúbené vianočné filmy s čajom/punčom v ruke. Odpovedám a posielam SMS rodine a kamarátom, zavolám mame.

h2
16. dec 2023

Po večeri rozbaľujeme darčeky, to nám trvá celkom dlho, lebo to robíme po jednom, nie tak, že sa všetci naraz vrhnú na darčeky. Potom podľa situácie, väčšinou si zapneme TV, pustíme nejakú rozprávku a popri nej sa rozprávame, zaoberáme sa darčekmi. Napríklad pred pár rokmi syn dostal vzdušný hokej, tak sme všetci hrali, vrátane mojej mamy. Mama s nami trávi Štedrý večer, odkedy zomrel otec. Na polnočnú nechodíme, ale bývame dlho hore, užívame si ten večer a atmosféru. Ani syna nenaháňam skoro do postele, na Vianoce môže byť hore, dokedy chce.

jamimo
16. dec 2023

ideme na prechádzku, na cintorín zapáliť sviečky tým, kt. už nie sú medzi nami. Potom hráme karty, pozeráme tv, alebo si čítam.

valikadzm
16. dec 2023

Večera, darčeky, rozprávky, koláče a mandarínky, chrám.😊

veselo_neveselo
16. dec 2023

Po veceri darceky, potom na gauc, a kolaciky, volna zabava. Ak boli knihy pod stromcekom tak citat, alebo ak bolo nieco v telke tak pozerat, proste taka "nedelna" atmosfera, kde kazdy relaxuje ako sa mu prave chce.

maryetta
16. dec 2023

Ideme ku stromceku a rozbalime si darceky.
Aspon zbezne potom upracem ci uz kuchynu alebo papiere a “odpad” po darcekoch. A ja sa zvyknem ist aj prejst von.
Zvysok pozera rozpravky. Potom ideme do kostola na polnocnu omsu.

ivangeline
16. dec 2023

Dsrceky. Rozhovor. Pitie. Ukladanie na spanok. ;D More deti. K svokrovcom chodime na 1.sv v

viestta
16. dec 2023

Najprv spolocne spraceme zo stola, postarame sa o riady a potom rozbalime darceky a po darcekoch uz len kecame a popri tom pozrieme nejaku rozpravku

tenerifka
16. dec 2023

my tiez velmi podobne, ale my sedime po darcekoch chvilu na terase (tu je teplo), dopijeme vino (vzdy na Vianoce mame nejake velmi nobl reservu).....a potom si pustime nejaky vianocny film

trema
16. dec 2023

Rozbalime darceky, este trochu posedime, rozpravame sa, ideme na prechadzku a potom si pustime nejaky film alebo vianocne pesnicky a hrame hry

victory1
16. dec 2023

Po veceri umyjeme riady,potom rozbalime darceky...s krpcom sa hrame s novou hrou,nalejeme si cosi dobre,vyzierame kolaciky...ked ide maly spat,zapneme telku a robime NIC 😉

nerko
16. dec 2023

Večeru máme cca 16:30, kvôli deťom skôr. Rozbalíme si darčeky. Pomôžeme deťom, ak treba nejakú asistenciu k hračkám. Pozrieme rozprávky. Dáme si s mužom drink, koláčik. Popri tom upracem kuchyňu. Decká sú tak dlho hore, ako chcú. Večer urobíme ešte ďalší nálet na zemiakový šalát 🙂. A cca 23:00 už spíme. Návštevy začínajú od 26-teho.

pkgirl30
16. dec 2023

my tento rok budeme mať vianočný obed namiesto večere, otec ide na nočnú, ale priebeh je rovnaký ako večer, darčeky, rozprávky a kľud pohoda

saxana000
16. dec 2023

Darceky kolace vinkk rozpravky..mala sa hra s novymi hrackami ak dostane spolocensku hru zahrame si vsetci spolu..

autor
16. dec 2023

Ďakujem krásne za všetky odpovede, unás podobne.

tanyag
16. dec 2023

Mňa by len zaujímalo, všade v rozprávkach, vo filmoch atď. chodí "Ježiško" v noci a darčeky sa rozbaľujú 25tého ráno...Prečo u nás je takýto zvyk, že po večeri? Ja som žila dlho v zahraničí a nejako som si udržala ich zvyk a my darčeky rozbaľujeme ráno toho 25tého. Ale asi to zmením, aby som dcéru nezmagorila 🙈🙈🙈 len ma zaujíma ako tento zvyk vznikol...

h2
16. dec 2023

@tanyag Myslím (ale nie som si tým istá), že voľakedy sa to bralo tak, že deň nekončí o polnoci, ale západom slnka. Preto sa aj na Vianoce čaká, kým vyjde prvá hviezda, aby to bolo, akože už je noc, deň skončil.

sense
16. dec 2023

Iďme "hľadať Ježiška", rozbalí e darčeky, po sedíme a potom ide dcéra k otcovi a ideme spat

tanyag
16. dec 2023

@h2 Aha, niečo sa mi marí, že som to už niekedy počula 🙂 No môže byť, musím sa opýtať maminy 🙂 ale ďakujem za odpoveď

tenerifka
16. dec 2023

@tanyag v zahranici chodi Santa Claus, nie Jezisko....a teda ak zajdem este dalej, v Spanielsku nosia darceky Traja kralovia, v noci z 5. na 6.januara....tak si vyber😂

tanyag
16. dec 2023

@tenerifka veď to, že si môžme vybrať 😀

deti95060810
16. dec 2023

deti rýchlo zmiznú do svojich izieb a mm zahlási : "Tak a je po Vianociach a tóóľko bolo toho zhonu.."