Stačia na krst do daru náušnice?

mirkasmile
1. apr 2022

Ahojte, budem krsna mama onedlho, a chcem sa spýtať, či náušničky stačia ako dar, alebo sa ešte niečo kupuje iné?
Ďakujem za rady 😀

vamajka
1. apr 2022

@mirkasmile Urcite stacia mozno + kosielka a sviecka no niektore maminy si kupia same treba sa spytat a mozno torta no nie kazdy ju chce

riskoh
1. apr 2022

My sme aj tortu okrem daru davali robit,ale po dohode s rodicmi

pribinak
1. apr 2022

Náušnice sú fajn dar. Ešte kúp kosielku a sviečku. Mamičke mizno kvety

h2
1. apr 2022

@mirkasmile Jasné, že stačia. Ale radšej konzultuj s mamičkou krstniatka, aby neskončili v krabičke niekde odložené.

mirage
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
surama
1. apr 2022

@mirkasmile Dohodni sa s rodicmi, lebo vsade mozu byt ine zvyky. My sme dostali od krstnej tortu, plienkovu tortu, darcekovy kos, potom taky kos s par vecami oblecenia, oblecenie na krst, deku namiesto fusaka a 100e do obalky. My sme to nechceli, ale krstna mama na tom trvala, lebo "tak sa robi".

gabika8855
1. apr 2022

Ja som davala nausnicky, kosielku+sviecku, tortu toto vsetko som sa dohodla s mamou nausnicky sme boli spolu pozerat, ale kedze prisiel covid zavreli obchody a ona isla rodit skor tak som ich kupila sama mala len podmienky ake nechce ako napr.macickove a tak a inak mi nechala volnu ruku a este som kupovala stolicku na krmenie kedze krst bol az o niekolko mesiacov a nausnicky dostala skor tak som chcela este nieco dokupit a vedela som ze toto nemaju a bude im to napomocne

monkabs
1. apr 2022

Dohodni sa s rodičmi dieťatka. Ja som každej krstnej dcére kupovala naušničky 🙂 Dávala som piecť aj tortu a ak bude krstená v rímsko-katolíckej cirkvi, dieťatku krstní rodičia dávajú krstnú sviečku a krstnú košieľku (ale to sa tiež dohodni s rodičmi, lebo niektorí si kupujú samy).

dominushka23
1. apr 2022

Ako krstná mama som kupovala obom krsniatkam zlaté náušnice, košielku, sviečku, tortu a ešte som robila plienkovú tortu s pár drobnosťami .... a tak isto aj mojim deťom kupovala ich krstná

majlo1234
1. apr 2022

My si na krst neprosime nic pre dieta, vsetko ma. Takze nausky urcite stacia z mojho pohladu, ale zalezi, na com si potrpia rodicia dietata

barbie1981
1. apr 2022

Ja som kúpila náušničky, košieľku a sviečku, len odporúčam sa na tých nausniciach dohodnúť, možno niekto má už od rodičov pri narodení. Možno odporúčam biele zlato ( 2 z 3 mojich neteri majú alergiu na žlté zlato)

mirkasmile
autor
1. apr 2022

Náušnice si vybrala, z bieleho zlata.
Tie už kúpené mám, len som chcela vedieť, či teda ešte niečo.
Košieľku a sviečku si vraj vo svojej réžii porieši 🤔
Ale som len chcela vedieť,či to stačí alebo nie.
Čiže plienkova torta alebo peniaz do obálky?

danusa64
1. apr 2022

@mirkasmile my sme od krstnej nausnice nechceli a vlastne ani sa nas na to nepytala🤔 kupila kosielku a sviecku ku krstu, tortu a nejake oblecenie a hracky

barbie1981
1. apr 2022

@mirkasmile určite stačí

zuzka102
1. apr 2022

Jasne ze nausnice stačia. 🙂

bubinko1506
1. apr 2022

My mame sice krstniatko - chlapca, ale kupovali sme mu po dohode s rodicmi zlatu retiazku s krizikom a dokupili sme detsku obrazkovu bibliu (taku s tvrdymi stranami a otvaracimi okienkami). Nausnicky a nejaka knizka alebo hracka pre babo stacia.

dashenka426
2. apr 2022

@mirkasmile ja som 4 detičkam krstná, dievčatám som kúpila náušnice, košieľku, sviečku, tortu (bud plienkovu alebo od cukrarky) a do obalky 100e, ale jasne každý podla toho ako sa finančne cíti