Som nerozhodná pri výbere mena

nathuska
14. jún 2013

Uz som v 29tt a este stale nemame vybrane meno pre synceka kvoli mojej nerozhodnosti.Mame asi 3 mena medzi ktorymi sa rozhoduje a medzi nimi je aj meno akym sa volal moj brat.Velmi by som chcela na jeho pamiatku dat meno po nom Martin,ale mam strach z toho ci to v rodine nebude sposobovat bolest ked budeme maleho tak oslovovat aj ked povedali ze nie ,ze by boli radi keby sa maly volal po nom.stale som si neni ista ci im to nebude pripominat tu bolest zo straty a predsa predsa aj ja sama mam obavy.mozno je to znamenie,ze doteraz som ziadne ine nevybrala.co si o tom prosim vas myslite?

kristina.mihalovicov
14. jún 2013

my sme chceli dať tiež po mŕtvom bratovi, teraz má malý rok a ešte že sme to neurobili, podobajúsa aj tak a ešte s tým, by bolo smutné

usacek79
14. jún 2013

@nathuska moja kamaratka dala synovi meno po jej mrtvom bratovi a teda jej rodina to vzala velmi dobre - jedna ako prejav ucty a jednak prave to, ze vlastne jeho meno sa pretransformovalo zo smutnej spomienky na radostnu udalost 🙂 ale ty musis vediet, ako to citi tvoja rodina, ako by to brali...

nathuska
autor
14. jún 2013

Moj otec by chcel aby sa tak volal,len to ze ja neviem ako by som to znasala potom ako bolo by to pekne keby sa volal po nom na jednej strane ale ci by sa mi netlacili slzy pri vysloveni jeho mena neviem z toho mam obavy

monika15
14. jún 2013

@nathuska hmm je to vlastne kazdeho osobna vec ale mne osobne sa to nepaci... aboslutne !!!
je to pekne ze "pamiatka" ale nie.... na co na male krasne dieta zavesit mene zosnuleho :(((((
v kuse len ho/ju viediet pred sebou ....
mi to mame v rodine a maximalne sa mi to nepaci...... kazdy v kuse spomina... do certa vsak tolko krasnych mien je na svete... mrtvych sa da uctit aj inak ako davat ich mena........

nice202
14. jún 2013

to je krasny prejav ucty a martin je velmi pekne meno.

petula8
14. jún 2013

na tvojom mieste by som si s nimi sadla a porozprávala sa s nimi o výbere mena pre tvoje dieťatko,nemyslím si, že by ti to nejako vyčítali. Vždy keď sa pozrieš na bábo tak uvidíš len radosť a ostatní tiež

warholette
14. jún 2013

@nathuska mne sa tento napad vcelku paci, ale asi nie v tvojom pripade. myslim, ze je to prilis skoro, davat meno po zosnulom pribuznom. v pripade dedka/babky, starsieho cloveka to vyznie inak ako v pripade tvojho brata. skus ho vsak dat ako stredne (druhe) meno. zijem v USA a tu je tradicia stredneho mena silna. nie je to len druhe meno na ozdobu, ako casto davaju ludia na slovensku, ale ma to rodinnu tradiciu. moze to byt napriklad meno, ktore ma kazdy clen rodiny, meno matky za slobodna, meno po pribuznom, ktoreho si chcete uctit... takze prve si vyberiete vy ako rodicia, na com sa budete vediet dohodnut, a druhe mu date martin. nemusite ho tak volat, pisat to budete len na uradne dokumenty, no uctite si jeho pamiatku tak, ako chcete.

vamajka
15. jún 2013

@nathuska Ahoj tiez mi zomrel brat a tiez som nad tym rozmyslala no teraz som aj celkom rada, ze som to nespravila, brata si chodime uctit na cintorine zapalenim sviecky. A neviem ako by reagovala mama, keby sme na maleho kricali bratovo meno. Mimochodom brat sa volal Roman a synovi sme dali meno Patrik a starsi sa vola Adam. Mozno by nebolo zle dat ho ako druhe meno ako ti tu radia. No pokial nebudes na 100 percent rozhodnuta, ze chces maleho volat po bratovi radsej to nerob

katecameron
15. jún 2013

nie boze nerob to nedavaj dietatku meno po zosnulom to sa nema robit zn icís mu zivot maly bude mat nestastny zivot nejde o povercivost prosím Ta nerob to po mrtvom sa nemaju pomenuvavat babatka 🤐

nathuska
autor
16. jún 2013

Dakujem kedze som si tym nebola ista ci chcem na 100% dat to meno asi to tak nemalo byt.pomohli ste