Som 7-mesačným dieťaťom nechcem cestovať na svadbu. Akú výhovorku mám povedať?

luthien118
27. jan 2023

Nechcem s malym dietatom (7 mesiacov) cestovat na svadbu (3 hodiny od nasho bydliska). Aku uveritelnu vyhovorku by ste mi poradili, aby sa mladomanzelia neurazili, ze neprideme? Pravda sa u nas v rodine nenosi, tak rozmyslam nad niecim ako rastuce zuby atd. 🙂

deti95060810
27. jan 2023

separačná úzkosť, choroba - hádam nepožadujú výpis zo zdr. karty...

beata_k
27. jan 2023

@luthien118 Nezvladne cestu v autosedacke

h2
27. jan 2023

@luthien118 Povedz pravdu, to je vždy najlepšie.

luthien118
autor
27. jan 2023

@h2 to by mi nepreslo, vsetci by pindali - my sme taka tradicna slovenska pindacia rodina :D

banalu
27. jan 2023

Par dni pred svadbou napis, ze ma male teploty, alebo ze ste chytili crevnu chripku.

iwuanka
27. jan 2023

Ja by som tiez nesla. V kostole moze babatko vyrusovat. Na hostine, hlasna hudba,nove prostredie, kopa ludi, ziadne pohodlie, povedz mladym, ze nechces male stresovat a ze ani ty si to neuzijes, lebo babatko bude nekludne.

viestta
27. jan 2023

@luthien118 ja by som sa vykaslala na to, že v rodine je klamstvo súčasť života aj na to, či sa niekto urazí a povedala na rovinu, že tak malé dieťa na svadbu nebudem vláčiť.

sono2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
27. jan 2023

@luthien118 Keď ste pindacia rodina, budú pindať aj keď sa vyhovoríš. Ja by som si nepravdy nevymýšľala. Lebo keď vyjde pravda najavo, potom ešte len budú pindať!

marianarem
27. jan 2023

@luthien118 Aj ja by som povedala pravdu. Aspon zasejes vo vasej rodine semienko niecoho noveho a zdravsieho.

petamich
27. jan 2023

@banalu to podla mna nie je uplne stastne, zasadaci poriadok hotovy, jedlo objednane a na poslednu chvilu tazko niekoho zohnat ako hosta 🤷‍♀️

autorka: ja osobne by som povedala pravdu, ze sa na to s tak malym dietatom este necitim, maximalne by som si pomohla cimsi ako pediatricka nam to este neodporuca, lebo velky kolektiv a dieta nema este ani prve ockovanie (teda ak nie ste rodina, v ktorej sa ockovanie nenosi, to by nebol dobry napad) :D

luthien118
autor
27. jan 2023

@h2 super uvaha, mate uplnu pravdu! Pindy budu tak ci tak, tak rovno mozem povedat co len chcem. V podstate je to dost oslobodzujuce 🙂

elanor
27. jan 2023

Poprosila by som babku, aby prisla k nam ditko pohlidat. Vsetko by som jej nachystala, ukazala, navarila aj pre nu. A isla by som si s muzom vyhodit z kopytka.

simona20201309
27. jan 2023

@luthien118 výhovorku? Nepotrebuješ výhovorku. Mame malé dieťa. Nebudem trápiť 7mes dieta 3hid autom tam, 3hod autom spat. Ma svoje potreby spánku, načo viac vysvetľovať? Kto sa chce uraziť, nepomôže mu ani ospravedlnenka od lekára....

zorkahorka
27. jan 2023

je chrípkové obdobie, tak sa vyhovor, ze je chory. ale ja by som sa nevyhovarala. so 7mesačnym deckom by som na svadbu tak daleko nesla

svetlonos
27. jan 2023

@luthien118
brusna chripka a prehanky, pol dna sedis na wc 😁 Nakazila vas kamoska, ju jej deti. Taka pliaga ta vacsinou chiti zrazu bez ohlasenia 😁💃 To ti nema ako vyvratit.

svetlonos
27. jan 2023

@luthien118
Ale ja osobne by som s povedala pravdu. Maly by mal rozbyty rezim, bol by zly a mali by sme len znytocny stres 😕 A pokojne nech sa ktokolvek urazi, jeho vec. A ja nie som za tutu mutu od xy ludi vici tak malemu dietatu, zmutovany kovid, chrypky, no cau nazdar. Nehrozi.

perdita11
27. jan 2023

@luthien118 tiez by som bola za pravdu. Ja osobne vzdy ked som osalila, vyhovorila sa, tak sa mi to aj naozaj stalo :D

banalu
28. jan 2023

@petamich my sme finalnu verziu davali 2 dni pred svadbou. Dokonca dvaja neprisli, lebo si robili antigen a vysiel im pozitivny. S tym treba ratat v dnesnej dobe. Ak im daju do obalky 200€ tak aj naklady zatiahnu a este aj nieco ostane ako darcek 🤷‍♀️
Ja by som povedala pravdu, niekto by to chapal a niekto nie, no mne by to uprimne bolo suma fuk, ale kazdy to ma v rodine inak a kazdy reci okolo neprijemnych rozhodnuti znasa inak.

ankare
28. jan 2023

@luthien118 ja by som tiež nešla. Povedz pravdu a vykasli sa na druhých. Ohovoria tak či tak.

koticka
28. jan 2023

Myslím, že budú pindať na hocičo si vymyslíš … kvôli organizácii by som sa nevyhovárala pár dní pred svadbou. Normálne povedz, že s tak malým dieťaťom jednoducho neprídeš a hotovo.

queen_mary
28. jan 2023

Nemozete so sebou zobrat tvoju mamu, ktora by bola s dietatom a tym padom by vobec nemuselo ist na tu svadbu? A vy by ste isli?

U nas v rodine to je inak podobne. Lebo moja svagrina isla s mesacnym na moju svadbu. 😀 cize ja by som sa vyhovorila tiez na poslednu chvilu, ze maly ma horucky, asi piata choroba, a poslala by som iba muza. Nech si aspon ten uzije. 😀 aj tak vas zrejme s dietatom/kocikom usadia niekde na kraj stola, a jednu chybajucu osobu preziju.

evkamotka
28. jan 2023

My sme mali ročného, narovinu sme dost vopred povedali, ze ho urcite neberieme, lebo je na to maly (bolo to daleko, dodatocne presuny, hudba, rezim atd atd). Dohodla som sa s mojou maminou a z jedneho dna na druhy nam ho povarovala. Uzil si to syn aj stari rodicia aj ja s manzelom.
Tebe radim to iste. Neboj sa ho nechat jednu noc sameho, taky malicky si to nevsimne, ak byva so starkou casto. Este ten cas tak nevníma

evkamotka
28. jan 2023

Najlepsia vyhovorka je, ze mate prilis male dieta. A prosim ta nevyhovaraj sa na poslednu chvilu ak vies, ze nejdes. Bookuju ti jedlo, platia korkovne, vyzdobu miesta, atd. Voci hostitelom je fer povedat vopred

simonettasimonova
28. jan 2023

@luthien118 to je diaľka.. ja by som dala dieťa babke keby to bolo možné a šla na tu svadbu aj pre nás je to zážitok milujem svadby 😊

1mina
28. jan 2023

Normalne by som povedala ze s nim sa mi nehodi ist podla pravdy a hotovo 🙂 ja to tiez tak normalne poviem, a tie kamosky co uz maju deti to chapu hlavne :D teraz stredu som nesla niekam na posedenie aj preto ze som nemala nechat kde 2rocneho a s nim sa fakt neda

sasesoe
28. jan 2023

@luthien118 male dieta je ta najlepsia vyhovorka, nepotrebujes nic vymyslat.
Len za mna radsej im to povedat skor, nech zbytocne s vami nerataju

rachel36a
29. jan 2023

@luthien118 nez vymyslat klamstva, tak je lepsie povedat pravdu...ja by som s tak malym dietatom tiez nikde na svadbu nesla...normalny clovek to pochopi...