Sme pozvaní na svadbu aj s naším 20 mesačným synčekom

okbukaj
7. jún 2013

ahojte, chcela by som od vas pomoc. Sme pozvani cela rodina (ja, manzel a nas 20 mesacny syn) na svadbu kamaratky a ja by som tam najradsej syna netahala..mam dva dovody..prvy, nikoho okrem nas tam nebdue poznat (on je taky bojazlivy) a druhy tu svadbu si vobec neuzijem( co by som rada, lebo odkedy som porodila, este som nikde bez maleho nebola)..moj manzel vsak s tym nesuhlasi, lebo ho nehcce nechat celu noc s mojou mamou, lebo je stale kojeny a v noci sa stale budi..ja si vsak myslim, ze jednu noc by v pohode zvladli, uz by mu babka vedela vysvetlit, ze mama pride az ked sa vyspinka..no a ved sa s nim aj rozlucime a tak bude vediet, ze nie sme doma..urcite si aj poplace, ale nie je to lepsie nechat ho doma ako ho tahat medzi hluk, cudzich ludi a potom bude spat v uplne cudzom prostredi..ako by ste to riesili na mojom mieste? a ako vysvetlit manzelovi, ze to pre neho bude lepsie, ked ostane doma aj napriek tomu, ze bude mat noc bez maminky a didinky? lebo sa kvoli tomu uz mesiac hadame a mozno nakoniec ani na zaidnu svadbu nepojdeme..dakujem za kazdu radu!

danim
7. jún 2013

@okbukaj ist na svadbu s dietatom.. do 21-22 hod, ako to bude dieta zvladat a domov pekne spolu.. no aky problem ? prekvapilo ma, ze tvoj muz ma opodstatnene obavy a nechce ist na kazdu cenu- za cenu ze dieta bude doma plakat.. lebo BUDE.. a tebe je to jedno.. ( my sme tak boli na prvej svadbe ked mala dcera 1r + 7 m, a na druhej ked mala jedna cca 3,5 r a druha cca 8 m )... ja by som nebola spokojna na svadbe celu noc, ked viem, ze by dieta bolo prvykrat v noci bezo mna a male dieta + este kojene... no ani by ma to nenapadlo

wena
7. jún 2013

Podla mna uvazujes spravne a je zvlastne, ze tvoj muz ma opacny nazor.
Skusala si na neho ist tak, ze si chces uzit vecer len s nim, tancovat, zabavit sa? Ved aj vy dvaja potrebujete byt obcas bez maleho.

wena
7. jún 2013

@danim Problem je v tom, ze ona si tu svadbu chce UZIT a to zrejme nenaplna predstava ist domov o 21,00.

terezka1947
7. jún 2013

@okbukaj tak ja mam 19mesacneho...brat ma svadbu v auguste a najradsej by som ho tiez po veceri dala domov k niekeomu-akurat,ze nemam ku komu 😒,lebo je strasny placko a ma nejake super mojkajuce obdobie ...vies,chapem ta,ze aj ty chces mat chvilku pre seba a aj pre manzela...bol s nim manzel niekedy sam?myslim par dni..iba on,nikto mu nepomahal?lebo by ta mal vediet pochopit....jedna moja kamoska mala 14 mesacne babo so sebou na svadbe a nic z toho nemali ani oni dvaja,no a babo uz vobec ...a dalsia ide zajtra,babatko 15mesacne nechava pri svokre...mliecko odsava uz par dni....a nebudu celu noc,planuju do polnoci...vies,mnohe ma mozno "ukamenuju" 😀 ,ale ked mas o neho postarane,chod trocha vypnut aj ty....a manzel ti nema co davat ultimatum...a keby ze aj ,nechaj ho aspon jeden cely den s nim...nech navari,pohra sa s nim,poupratuje...a uvidime,ci ti neuveri,ze chces mat trocha kludu 😉
to nie je o tom,ze nie si dobra mama,ale o tom,ze aj ty mas pravo byt aj zena-raz za cas sa nahodit,byt za super krasnu...zatancovat a taaaak 😉

amouramour
7. jún 2013

@okbukaj ja ta uplne chapem a muz je mozno trocha sebecky?🙂predpokladam, ze by sa tak neobetoval, ty by si isla spat na izbu a on by sa zabaval...pre dieta ozaj svadba nic moc nie je...jednak vam tam bude stale behat, ten hluk, kopec ludi skutocne pre neho nebude naj bude pravdepodobne upistany a neuzijete si to nikto...myslim, ze aj napriek tomu, ze si matka mas pravo tiez chvilu vypnut a 20 mesacne dieta bez kojenie by noc skutocne mohlo vydrzat bez ujmy

danim
7. jún 2013

@wena to je v poriadku.. zivot nekonci.. svadbu si uzije ked dieta trochu odrastie.... ja som napisala svoj nazor- ako som sa zariadila ja, pretoze ked sa moje dieta v noci kojilo.. tak by som ho doma plakat nenechala, lebo - vysvetlit, ze dostanes ked sa rano vyspis, by u nas isto nezabralo... a ja by som celu noc bola z toho v strese= neuzila by som si to uplne. rok dva uleti ozaj rychlo, este na nejaku svadbu, ples sami pojdu, nevidim problem...

amouramour
7. jún 2013

@danim troska ostra reakcia...nie kazda superime o vavrin supermamy🙂su zeny ktorym dietatom cely zivot nekonci, ze za mnou nic predo mnou nic len dieta...absolutne nesuhlasim, ze zena sa ma bezvyhradne len obetovat a obetovat, ten cas obcas len s manzelom je velmi potrebny a obcasna psychohygiena nutna🙂

bubelko
7. jún 2013

@okbukaj nebola som sice na svadbe, ale na opere v kamenolome. mladsi mal vtedy cca. 7 mesiacov. v noci bol s babkou, mala som odpumpovane mlieko pre neho, ktore mu babka dala. okrem toho som mala so sebou odsavacku, aby som si odsala mlieko, ked bude treba. bola som prec od cca. 18tej do rana do druhej, kym som dosla domov. a babka to fakt v pohode zvladla.
myslim si, ze pri tak velkom dietatku, ako je tvoje, aj napriek kojeniu, by to babka vedela zvladnut. a ak nie ,tak sa stale mozete vratit zo svadby skor domov, no nie?
myslim, ze uvazujes velmi rozumne a nevidim dovod, preco na tu svadbu neist. pripadne, ak sa muzovi nepaci, ze syn bude u tvojej mamy, moze s nim ostat on a ty mozes ist na svadbu 😉 ale to si myslim, ze nie je riesenie, ktore hladas 🙂

okbukaj
autor
7. jún 2013

@wena presne wena sla som na neho takto, ale asi mame aj novy problem, ze on to tak uz neciti a mne to velmi chyba :( keby som stale nebola s malym sama, nakolko manzel vela pracuje, tak by ma ani taka vec nenapadla, nevziat so sebou syna, ale chcem si aj ja uz oddchnut a zabavit sa a byt len s nim, lebo, ked sme ako rodina vsetci traja, tak on si ma ani len do paty nevsimne, je v kuse s malym( to som rada, ze ma k nemu taky vztah) a ja by som potrebovala , aby sa niekedy venoval aj len ze mne..

danim
7. jún 2013

@amouramour ja sa s tebou nemienim hadat a reakciu som vobec nenapisala ostro- napisala som ju tak, ako sme sa zariadili nasa rodina a co je pre mna spravne- ako to citim ja... aby sme mali pohodicku a klud a vsetci clenovia rodiny pohodu. mam opacny nazor ako ty a mozno mnohe dalsie, ale to ma nezaujima, ja som pisala svoj nazor zakladatelke temy- na konci pise- dakujem za kazdu radu... urcite tu budu postoje rozne... neviem naco mi pises.. ze som sa nepridala do "vasej skupiny " ?

tu islo o speci situaciu- lebo sa dieta koji v noci- a moje ked sa v noci kojili... tak sa prebudili akoby do takej "hladiny" a nic okrem mliecka nazabralo... tak co ich mam nechat doma revat ?? resp prestat kojit, lebo si chcem uzit svadbu ? ja by som si tiez sla uzit svadbu do rana.. no uz pri predstave, ze pridem o 3 rano... a o 6 ma zobudia deti.. a mam fungovat naplno.. je pre mna sokujuca prestava 🙂 preto zvolim kompromis.

xlucia
7. jún 2013

@okbukaj rozhodne by som nesla. ako by som sa mohla bavit s vedomim ze mi doma place dieta za mamou??? u mna vylucene

okbukaj
autor
7. jún 2013

@danim ano som rada za kazdy nazor a ako sa hovori sto ludi sto chuti..kdze poznam svoje dieta a viem, ze je to uz len zavislost to kojenie a on je rozumny a daju sa mu uz veci vysvetlit, a s babkou nema ziadny proble a babka ho vie tiez pekne zvladnut, tak s tym vedomm by sm na tu svadbu kludne sla, aj keby si maly trosku poplackal...a teraz je ta svadba a nie o dva roky, takze musim mysliet na to, co bude teraz a ako ostatne pisu, treba aj psychohygienu a spolocne chvile bez maleho s partnerom..ale dakujem aj za tvoj nazor

danim
7. jún 2013

@okbukaj myslela som to tak, ze svadby este budu...

tak vidim, ze ty mas jednoznacny nazor- tak neviem co vlastne cakas od tejto diskusie.. lebo tie co su na tvojej strane tym, ze ti tu budu pisat - nezmenia nazor tvojho muza- ine je, ak by si sa nevedela rozhodnut ty. jedine ak mu to potom das precitat 🙂 ale tym podla mna nedosiahnes nic.
takze moj odkaz k tejto teme je- tympadom- rob ako chces. mne je to jedno

matozazzo
7. jún 2013

@okbukaj V 20m by som v noci uz nekojila a mozno je to prave vhodny cas na to, odstavit ho do kojenia v noci. Mamku a manzela na to priprav, ak, tak jej nachystajte vodu alebo mlieko vo flasi, ale myslim, ze mu chybat nebude. Mam 20m dcerku a ver, ze kojenie v noci voooobec nepotrebuje, len sa zobudi, nemoze zaspat, tak si chce cucnut. Ked som nebola doma, ani sa nezobudila! Prespi aj celu noc, alebo sa zobudi, da si cumlik, vypiska sa a spi dalej...
Manzelovi to takto vysvetli a myslim, ze pochopi, ze je to vhodny cas na odstavenie cuckania v noci 🙂
Alebo to urobte tak, ak je taka moznost, ze po svadbe pridete spat k nej, ak sa on boji, ze mamka to nezvladne. Pripadne to vysusajte uz predtym, aby ste boli obaja kludni 😉

okbukaj
autor
7. jún 2013

@danim ja na to nazor mam, skor neviem ako to mam vysvetlit manzelovi a presvedcit ho, ze to co hovorim ja je spravne a hlavne aj pre dieta spravne..respektive najst nejaky kompromis, on je velmi tvrdohlavy a prehane citlivy na svojho syna..a aj ked mam nazor aky mam dovoim i o sebe tvrdit, ze som starostliva a obetava matka, ale niekedy, ked je prilezitost, nemozem zabudat ani seba samu..to by nemala ziadna z nas a niekedy a to naozaj neda..a ako pisala mattozazo tak mozno je ten spravny cas na dstavenie, ved to je aj tak uz len zavislost..

katren
7. jún 2013

@okbukaj my ideme na svadbu v septembri /svagrovi/.....vsetci, ani jedneho nenechavam s niekym doma....no ked pride cas ich vecerneho spanku, tak nastupia na rad moji rodicia, spolu ich ulozime do posteli a potom sa vratime na svadbu....tu polhodinku-hodinku si ani nikto nevsimne, ze tam nebudeme 😉
ale my budeme na svadbe u nas v dedine, takze to nie je problem.....a keby sme mali ist niekam inam, tak to riesime tym, ze by dosli nasi tam a vzali ich k sebe....
a ak by to bolo niekde napr. v Kosiciach, tak by som sa poradila s nevestou a zenichom, ci by bol problem prist aj s kamoskou, ktora by mi postrazila potom v noci deti... 😉

okbukaj
autor
7. jún 2013

@matozazzo presne ako hovoris, to mliecko uz nepotrebuje je to len zvyk a tiez si myslim, ze ked doma nebudem a nebude ma citit ani sa mozno nezobudi..babka bude spat u nas, cize syn bude vo svojom prostredi, co je este lepsie, nie?

ocko78
7. jún 2013

ahoj, my sme boli s drobcom tiez na svadbe...syncek mal vtedy 16 mesiacov a zvladol to v pohode, bolo tam viac deti on bol najmladsi,, , poobedny spanok sme poriesili v kociky,, uplna pohoda akoby bol doma.. len bol zaparkovany v miestnosti s kolacikmi 🙂 a vecer tam bol s nami zhruba do 00.30 bol tak rozblazneny ze si na spanok ani nepomyslel a to som ho bola 2x ulozit... nechcel tam spat ale vsetko zvladol v pohodke a my sme boli radi ze je tam s nami ...nabrali sme s domu hracky odrazatko a pekne sa tam prehrali... okolo 10.00 ked sa niektore deticky zacali ukladat na spanok sme dali do kopy stolicky,, pozakryvali dekami a vobec im nevadil ani ten ramus 🙂 v sale skor dospelakom sa pacilo ako pribudali stolicky s detmi a kazdy si ich fotil 🙂 spali ako dudky 🙂 ... tez ma drobcek 20 mes a ja by som sa s nim uz vobec nebala ist na svadbu..skor by som sa obavala ho niekomu ponechat...aj moj syn je taka mala citlivka boze chran niekomu cudziemu na ruky,,,,,,,, neboj sa,, da sa zabavit aj s dietatkom.. bude obletovany s kazdej strany 🙂

okbukaj
autor
7. jún 2013

@katren ano aj to zvazujem, ze vziat tretiu osobu ako opatrovatelku 🙂 je to daleko a mame tam aj noclahy..takze aj ta tretia osoba by tam s nami spala..

matozazzo
7. jún 2013

@okbukaj to je super, takze manzel sa vobec nemusi nicoho bat, on skor nedoveruje mame... A ak uz vydrzi tu jednu noc, nepovol, fakt to nepotrebuje 😉 Moja je velky jedak, cez den je 6x denne (ranajky, desiata, obed, olovrant, 1. vecera, 2. vecera, pred spanim stiahne 200ml mlieka), zaspava teraz o 19 hod a rano vstava okolo pol 7 - 7.. Starsia mi dokonca nejedla v noci uz od roka.

hradnapani
7. jún 2013

@okbukaj za ten mesiac, co sa s muzom hadate, ste uz mohli zacat trenovat maleho na spanok mimo domu alebo u vas doma s babkou. Ked pojdete na svadbu, uz to mozete mat nacvicene a nemusis sa (ty alebo muz) tam nervovat, ze co je s nim.

silviatko
7. jún 2013

@okbukaj nas maly ma 22 mesiacov a budeme mat svadbu my 🙂 samozrejme ze maly bude s nami po cely cas,co by som ho mala doma nechat?? 🙂 jeden den vydrzi..a mozno budeme prekvapene a maly sa budu bavit na svadbe o sto sest 😀

danim
7. jún 2013

@okbukaj dieta ma sice 20 mes a ozaj by sa uz nemuselo kojit v noci... tak lepsie ak- neviem kedy je ta svadba- aby si ho dovtedy odstavila od nocneho kojenia, aby si potom na svadbe uz vedela ze pohoda lesna 🙂 ja chapem aj tvoj nazor. my s manzelom napr. chodime pravidelne do kina, resp obaja sportujeme, na striedacku, resp cela rodina spolu- lyze, vecer na striedacku beh. rady ako presvedcis chlapa... to neviem ci najdes. mozno ak by si dieta dovtedy v noci odstavila, by to prijal inak. a v tom pripade uz len sa vysporiadat s faktom, ze prides zo svadby rano... a dieta rano vstane a mama vstavaj aj ty 😉

okbukaj
autor
7. jún 2013

@silviatko my sme mali svadbu, ked mal maly 5 mesiacova to bolo jasne, ze bol s nami ale nasa svadba trvala len do desiatej vecer 🙂 bola velmi komorna aj kvoli tomu, ze maly bol narocne babo a ja som potrebovala spat..idem este aj na jednu svadbu v decembri a to bude rodinna svadba a tam ho vezmem lebo ho tam bude mat stale kto riesit a behat za nim..ale toto je kamoskina a bude tam poznat len nas a budu tam hlavne bezdetne pary..sami mladi..asi 200 ludi a 150 sami ich kamarati..

mj28
7. jún 2013

@okbukaj ahoj, my sme boli na svadbe, ked mal môj starsi syn len 10 mesiacov - plne kojený ... v pohode bol s nami do desiatej, potom sme ho odniesli domov - nakojila som,uspala a sup spat na svadbu - boli sme asi do tretej - aj to nam vyhovovalo,lebo ked sme sa vratili,tak som este nakojila(bol to jeho cas) a spinkal dalej ... a ja som si tu svadbu uzila 😉 ... a druhy x sme boli na svadbe, ked mal starsi 3,5 roka a mladsí 1,5 roka ... do deviatej boli s nami v pohode - vsetci sme si to uzili, neviem ci to len moje deti, ale tam sa vôbec nehanbili skor boli velmi spolocenskí .... a potom prisli po nich nasi a spali tam az do nedelnajsieho obeda ... my sme mali noclah na mieste svadby ... a bolo to super, aj deti boli stastne - hlavne starsi ze prvy x spal u babky a dedka a mladsi taktiez - ked jeden tak aj druhy samozrejme 😀 😀 😀 😀

okbukaj
autor
7. jún 2013

@danim ved toto mne nas chyba, nic spolocne nerobime, manzel vela pracuje a ja som doma s malym, nemam ist ani ako si zacvicit lebo nema mi ho kto postrazita niekomu uplne cudziemu, myslim opatrovatelku na dve hodiny by som ho nenechala..a jaj ako rada by som sla do kina a divadla s mojim muzom, ale on naozaj nie je doma..dnes je piato a my sme s nim este neboli od vikendu..rano skoro vstava a v noci chodi domov..

terezka1947
7. jún 2013

@okbukaj nooo,tak potom ked mas noclah vybaveny...zoberte mamu,no a uspis maleho,nechas na tu chvilu,co sa este vratite na svadbu pri nom a mas to vyriesene...
je ine,ked je svadba blizko,ine...ked je to desiatky km...ale kazda mam pozna svoje babo najlepsie a vie,ci ho moze niekde nechat....a nakoniec,nikde nie je napisane,ze na svadbe ma byt clovek do rana...

mirreckall
7. jún 2013

my sme boli na svadbe, keď malá mala 5 mesiacov a boli sme do desiatej večer aj s ňou..hluk jej vôbec nevadil, ani veľa ľudí, ale na to je ona zvyknutá, lebo od malička chodíme po nemocniciach...druhá vec je, že nám ju známi chvíľu bavili, keď my sme chceli tancovať, ja by som to na vašom mieste skúsila tak, že zobrať aj malého, keď sa začne nudiť, zaviesť babke a nechať ho tam do večera do nejakej desiatej, jedenástej a potom ísť asi domov... dá sa super zabaviť aj chvíľu...nemusíte byť do rána... to je asi taký kompromis medzi tým všetkým čo riešiš 🙂

danim
7. jún 2013

@okbukaj tak to my sme zas spolu stale ( samozrejme su aj dni s kamosmi - a stretneme sa vecer ) ( po jeho praci samozrejme ) cize stihame aj tury, sporty- to s deckami, my chodime s nimi vsade, my sme tak spokojni, decka stastne 🙂 ked kino, tak ulozime deti spat, pride babka na tie 2,5 hodiny a tak. ked korculovat lyzovat ( vzhladom, ze mladsia dcera ma len 2r ) tak sa striedame, starsia uz je nas plnohodnotny partak 🙂 .............ale toto je uz pomino temu...

vy to mate total ine ako citam.. vypocuj si komplet cely nazor chlapa, ako si to predstavuje on, ako to naplanoval, preco to chce tak a dohodnite sa..
ja som narodenim nasich deti- rozhodne zit neprestala 😉 je potrebny dobry management, ale jasne- neodcestovaneho tatka a jeho ochota + rovnake konicky... ( no ved chapes isto ) ( aj ked chapem, ze nie vzdy je to uplne mozne )

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz