Slovenské zdrobneniny pre Dalia, Dahlia, Malia, Maliah

zahrah
17. mar 2015

Rozmyslame nad menom pre dievcatko. Zijeme v zahranici, plus manzel je uplne z inej kultury. Chceli by sme dat nejake meno ktore by sa starym rodicom na Slovensku dalo aj nejak pekne volat.
Momentalne zoznam je-
Dalia, Dahlia
Malia, Maliah
Camellia
Amaya
Amalia

Mozte mi napisat asi ake slovenske zdrobneniny by sa dali vytvorit z tychto mien?

bonaqa2013
17. mar 2015

Prvé dve sú pekné....

prego81
17. mar 2015

@zahrah
ahoj,
mena su krasne ale naco riesis zdrobneniny?
aj my zijeme v zahranici a muz nie je SLovak. Synovo meno nekomolim zdrobneninou. Znie to podla mna zvlastne. Neboj, stari rodicia na Slovensku si urcite nejaku zdrobneninku najdu. Aj nasi si nasli, bohuzial, znie to otrasne 😀
Dalijuska,
Malijuska
Kamelijuska
Amajuska
Amalianicka

pribinak
17. mar 2015

Amalianicka? Ved to ani vysloviť neviem! Ale ako Logopedicke cvičenie je to dobre ;)))

amadea3
17. mar 2015

kamoska ma Daliu, volaju ju bud plnym menom, alebo Dada, Dadka 🙂

prego81
17. mar 2015

@pribinak
chcela som ju odstrasit od zdrobnenin. U nas je este paradox, jedna zo zdrobnenin synovho mena ktoru pouziva len dedo (nastastie) znie velmi hanlivo v manzelovom rodnom jazyku 😀

zahrah
autor
17. mar 2015

Proste chcem vediet co mam ocakavat, nechcem im dat nejaky hlavolam na com si jazyk vylamu, proste hladam nieco co by nejak zapadlo vsade. Prostredne meno bude mat Eva.

Mame uz v rodine Sandricku a Sarinku co je tiez trochu pritiahnute za vlasy a to su deti zijuce na SK. Lenze slovensky jazyk si to proste vyzaduje
Amalia a Dalia su aj v klasickom SK kalendari tak sa musia dat nejak volat.

prego81
17. mar 2015

@zahrah
hlavne aby sa meno pacilo tebe a buducemu oteckovi 😉

bettynka222
17. mar 2015

@zahrah dalia je bežne meno u nas. Moze byt dalika - uplne v pohode si myslim 🙂 a este amalia moze byt Amálka 🙂
Ostatne by som zdrobnovat neskusala 😀
Camellia by ale mohla mat skratku Kami 🙂 a ta mahlia no neviem teda....

lillika
17. mar 2015

@zahrah Amalka,Dalinka 🙂

gugu
17. mar 2015

Dali, Cami, Ami 🙂 alebo zlatko, srdiecko, milacik...😉

lavinis
17. mar 2015

@zahrah radšej bez tých zdrobnenín 😕 potom lepšie to meno skrátiť na Dali a pod.

jana_eyre
17. mar 2015

To mas jedno - akekolvek meno das, najlepsiu zdrobneninku vymyslis az pouzivanim, ked sa babo narodi.. inak vybrali ste vsetky mena pekne - aj keby sa nevraveli zdrobnelinou, tak pekne zneju..

ak by som ale volala deti ja, tak ich volam asi takto
1 - Dali, Dalinka
2 - Mali, Maliska
3 - Kameli
4 - Ami
5 - Ameli, Amalka..

sisaka
17. mar 2015

@zahrah stari rodicia maju neuveritelnu schopnost zhovadit zahranicne mena, takze nemusis sa bat, nejaku slovensku zdrobneninu urcite vymyslila aj na meno, na ktore si myslis, ze sa neda. Mam to doma, obidve deti maju zahranicne mena, nezijeme na Slovensku. MOjim rodicom som dala jasne najavo, aby nehovadili detom mena a viac menej dodrziavaju, svokra, ta to s radostou prepocula a melie si nadalej svoje ... komuniikujeme s nou tak raz za 3 mesiace, takze sa nad tym ani nevzrusujem a na navsteve na Sk raz za cas to nejak prepocuvam I ked teda usi to trhaaaaa

klincek
18. mar 2015

@zahrah podla mna si to stari rodicia "zdrobnia" a zaroven poslovencia napr. takto:
Dalinka (alebo aj Darinka mozno🙂)
Malinka (auuvajs)
Kamilka
posledne dve Amalka
a bude🙂
az na tu Malinku by som sa cez to asi preniesla 😉

stanislavao
18. mar 2015

Dajte Dalia a ziadne zdrobneniny nepozuvajte a nevymyslajte. Dalia je pekne meno a netreba ho spatit a vymyslat komoleniny. Ked tak, Dali a to staci.

hameeda
18. mar 2015

no veď starý rodičia sa prispôsobia a niečo si nájdu, moji chlapci sa napríklad volajú Abraham a Omar a v škôlke ich učiteľky volajú Abrahamko a Omarko

lunedi
18. mar 2015

@jana_eyre prvé tri mena sa dajú pekne skrátiť na Lia☺ . Všetky mená sú krásne ☺

lunedi
18. mar 2015

@jana_eyre
@zahrah to malo byť autorke ☺adresovane Pardon 😉

jana_eyre
18. mar 2015

@lunedi 😀 stava sa aj mne..

eeffka
18. mar 2015

@zahrah amelia bude Amalka, a Dahlia bude Dalilka
a este Kamilka a Malilka