Skúsenosti so svadbou na úrade

lilila65
24. nov 2013

S partnerom sme sa ešte nezobrali, kvôli našim rodinám, teraz chceme mať malú svadbu buď na úrade alebo niekde v prírode, len nevieme koľko by nás to vyšlo a zas ani nechceme všetky naše peniaze minúť, ale chcem sa vydávať v bielom a s kyticou.

zivika
24. nov 2013

@lilila65 skus popozerat a popytat sa na mojasvadba.sk 😉

lilila65
autor
24. nov 2013

@zivika už som kukala a našla som tam len, že za obrúčku zaplatíš toľko a hento a za vlasy koľko zaplatíš, to ma nezaujíma

pipinka4
24. nov 2013

@lilila65 ahoj rada ti poradim co potrebujes.my sme mali na urade teraz v auguste svadbu 🙂 . kludne mi daj otazky a ja ti odopoviem ;)

zivika
24. nov 2013

@lilila65 myslela som nieco taketo http://www.mojasvadba.sk/forum/search/?cx=00935...

ale ved aj tu ti baby urcite poradia 🙂

lilila65
autor
24. nov 2013

@zivika no našla som tam nejaké sumy, díky

kristinaanna
24. nov 2013

pri svadbe na úrade sa platia nejaké správne poplatky, tak to by ti najlepšie poradili na úrade, kde chcete mať svadu 😉
a prstene, šaty, kyticu, pohostenie treba pozisťovať, priamo v predajniach 😉

kristinaanna
24. nov 2013

a ešte som zabudla, treba si ísť po žiadosť, takže tam ti povedia 😉
@lilila65

lilila65
autor
24. nov 2013

@kristinaanna díky, tak ja sa pôjdem poopytovať 🙂

selavi
24. nov 2013

@lilila65 ahoj, my sme mali civilný sobáš na úrade a neplatili sme nič. Ak sa nič nezmenilo, tak ak má jeden z vás trvalý pobyt, tam kde chcete mať sobáš, tak sa nič neplatí. No a žiadosť sa vypisuje vždy, či už budeš mať civilný alebo cirkevný sobáš.

pipinka4
24. nov 2013

@selavi s tym poplatkom je to asi ako kde lebo my s manzelom mame obaja trvaly pobyt tam kde sme mali sobas a platili sme 50 eur.

selavi
24. nov 2013

@pipinka4 asi máš pravdu, najlepšie je zájsť priamo na matriku, kde sa chcú sobášiť a tam presne povedia, čo a ako.

pipinka4
24. nov 2013

@selavi presne lebo my sme vypisali ziadost zaplatili sme poplatok a potom sme sa uz stretli az v sobasnej miestnosti.a samozrejme museli sme to nahlasit aspom 2 tyzdne dopredu kedy to chceme mat lebo u nas sa napriklad sobasi kazdy piatok a kazdu neparnu sobotu v mesiaci.ono je naozaj najlepsie zajst na matriku a tam vsetko vysvetlia a tak.a potom uz len to kde si spravia hostinu atd.

gabika2206
24. nov 2013

@selavi aj my sme mali civilny sobas a tiez sme nic neplatili ,asi to je vsade inak ,podla uradu v obci ,v meste...treba ti tam rodny list a vypisete ziadost a zaroven ti aj povedia volne datumy a cas

gabika2206
24. nov 2013

@lilila65 aj my sme mali civilny sobas a tiez sme nic neplatili ,asi to je vsade inak ,podla uradu v obci ,v meste...treba ti tam rodny list a vypisete ziadost a zaroven ti aj povedia volne datumy a cas

myska_lili
24. nov 2013

@lilila65 ahoj my ideme mat svadbu na urade 25,1 v Ruzinove, a ak ma aspon jeden z vas trvale bydlisko tam kde sa chcete brat neplatite nic, pokial nema ani jeden tak sa plati a podla toho ako kde.. napr v Ruzinove by sme platili 16,60 a v Karlovke 200 e 🙂 su tam vselijake priplatky.. aj za to ked sa chces vydavat vonku mimo urad... to by napr v Karlovke navýšili o dalsiu stovku :( tiez budeme mat malinku svadbu potom si pojdeme niekam sadnut na obedik a vecer zabava..nic extra ale nam to tak vyhovuje.. a rozmyslam ze co si obleciem dilema jak hrom 🙂

salome_82
24. nov 2013

Svadba na úrade nestojí nič, ale ak by ste ju chceli mať mimo úradu, napr. v tej prírode, tak to sa už platí. U nás to je tuším 60 eur. Zároveň by ste museli zabezpečiť, aby mali byť kde umiestnené štátne znaky, inak vám môže starosta vami vybraté miesto sobáša odmietnuť.

lilila65
autor
24. nov 2013

Ja naozaj ďakujem baby, chceli by sme mať až keď nasneží, rozprávkovú maličkú svatbu bez problémov, potom dám aj fotky, keď sa nám to podarí. 🙂

svetlusska
25. nov 2013

na matrike si treba vypisat ziadost, a uviest datum a cas, za sobas sa neplati nic, teda pokial je v dni ktore maju oni stanoveny..pokial je to v iny den tak tam sa tusim plati ale nie som si ista. a veci okolo siat, ucesu a kytice a inych veci si riesis ty sama 🙂 ale tak najlepsie info ziskat na matrike v tvojom meste

maribell
25. nov 2013

@lilila65 za sobas na urade sa u nas v trencine neplati nic... iba pokial by si chcela mat svadbu mimo svadobnej siene platis nejaku sumu ...ale na urade nic...

mazmar83
21. jan 2014

ahojte baby.my sa tiez chystame vziat na urade ale nemam predstavu ako to cele prebieha a to je ale dilema pre mna.ziadost mame uz vypisanu a platit vraj nebudeme nic..vie mi niektora z vas povedat ako to cele prebieha.