Silvester s priateľmi verzus Silvester s rodinou

30. dec 2023

Ahojte, zaujíma ma váš názor na moju situáciu.
S mužom sme spolu trávili silvester každý rok s našimi priateľmi, tento rok sa nám však narodila dcérka a ja som si myslela, že silvester budeme tráviť už ako rodina.
Muž je ale dohodnutý s kamarátmi, že silvester strávi s nimi, respektíve chce to tak ako každý rok. Ja ale tento rok ísť nemôžem keďže dcérka má 7 mesiacov, bývame sami a nemá nám ju kto postrážiť. Nemôžem a nechcem ju nechať samú v dome a sledovať ju na kamere z miesta, kde bude muž s kamarátmi, hoci je to len pár metrov od nášho domu.
Na druhej strane sa teším, že konečne môžem stráviť silvester v pohodlí domova a zažiť takú tu domácu pohodu, pripraviť si občerstvenie a čakať na príchod nového roka. Navyše neplánujem byť hore do rana ako kedysi, max do 1 keďže ráno vstávam a celá starostlivosť o dieťa je na mne (predpokladám, že muž bude pol dňa dospávať silvester).
Navrhla som mužovi, či teda nebudeme obaja doma a nestrávime večer sami dvaja a keď si pôjdem ľahnúť môže ísť späť za kamarátmi (pričom aj cez deň by bol s nimi, keďže tiež plánujú chystať občerstvenie atď). Návrh sa mu nepáčil, vraj načo pôjde domov, keď určite bude piť a k čomu mi to bude… Ofučal sa a rozhodol sa teda zostať doma s tým, že kamarátom chce podsunúť výmysel prečo nepride, čo som mu absolútne nekázala a príde mi to smiešne, aby si vymýšľal.
Otázka znie - chcem od neho naozaj tak veľa? Ja chápem, že sledovanie telky na silvestra môže byť pre niekoho nuda, ale prečo nemôže pochopiť aj on mňa, že nechcem byť na silvestra sama zatiaľ čo on si bude užívať? Prečo to chlapi majú inak a radšej trávia čas s priateľmi ako so svojou ženou/rodinou?
Očakávam v komentároch kritiku, ako to býva v každej diskusii, len sa skúste predtým trochu vžiť do mojej kože.
Čo by ste robili vy na mojom mieste?

viestta
30. dec 2023

Tvoj muz je ako mala decko. Normalny vyrovnany a nezakomplexovany chlap by kamaratom povedal, ze ostava doma so zenou, lebo mate male dieta a nateraz je pre vas prednejsie ako kamarati. Len decko vymysla trapne vyhovorky.

janinah
30. dec 2023

Navrhni mu nech sa ide vyvenčiť s kamošmi...ale o rok on ostáva doma s dieťaťom a ty budeš s kamoškami.Nikdy za viac ako 30 rokov sme neboli na Silvestra osobitne,vždy spolu,či s deťmi doma ci na veselica.Tvoj muž by mal konečne dozrieť.

terezka1947
30. dec 2023

Kým sme nemali deti,silvestrovali sme. Odkedy deti máme,silvestrujeme s nimi. A celkom sa nám to páči.
Manžel by mohol dozrieť.

amelia89
30. dec 2023

Tak nemaju to tak vsetci chlapi, moj muz bol vzdy so mnou. Bolo by mu luto nechat ma doma samu. Ale tak to zavisi od povahy chlapa…A radit sa da tazko, ja by som ho asi nenutila byt so mnou, na to aby bol urazeny doma nech je radsej preč… ale luto by mi to
bolo ale nie kvoli Silvestru lebo ten mi je totalne jedno ale kvoli jeho uvazovaniu vseobecne ze mu to netrkne… ale tak to som ja,niektore baby podla mna by mali na haku.

dadka1997
30. dec 2023

Je to puberťák? Ten, pred tym ako si robil dieťa, si mal uvedomiť, čo vlastne chce.. je to nevyzreté decko..
Bože, kopla by som ho do riti

autor
30. dec 2023

Nie sme manželia, sme zasnúbení, ale žijeme spolu už niekoľko rokov… mne to príde ako keby ešte nedospel, akoby mu boli kamaráti stále prednejší… ja musím byť vždy tá ktorá ustúpi, ak ustúpi on tak je ofučaný… nenútim ho byť doma, len som mu vysvetlila, že sa mi nepáči byť sama doma na silvestra… a dodám ešte, že mu ťahá na 30tku

euka210
30. dec 2023

Akonahle sme mali deti, tak sme boli spolu. S partiou sme mavali predtym, potom to uz bolo take rodinne alebo spolu so svagrinou a jej rodinou a detmi. Pri malych detoch je to tazke, maly sa raz na vybuchy zobudil a reval, nemala som z toho nic, len ho ukludnit.

koniarova
30. dec 2023

Nezmení sa. Bude postupne utekať ku kamarátom viac a viac. Čím sa ty budeš snažiť viac a viac ho k sebe pripútať. Budeš sa trápiť. Nerada to píšem,ale viem o čom píšem.

samimami777
30. dec 2023

A to pánka ani nenapadlo sa ťa aspoň opýtať dopredu ako plánujete tráviť tento rok Silvestra keď už máte dieťa a skrátka sa rozhodol bez mú a bez bú že ty budeš sedieť u dieťaťa celú noc a on si bude veselo oslavovať ako pubertiak ? Fuu tak to je mentálne asi poriadne pozadu ak ho ani nenapadlo to aspoň s tebou prediskutovať a skrátka "predpokladal" že on si môže žúrovať ako slobodný a ty seď na riti. Tomu nasvedčuje aj to že sa ofučí ako decko miesto priznania si chyby a ako bonus nemá ešte k tomu ani gule normálne povedať "kamošom" pravdu do očí a radšej sa bude vykrúcať. 🤦 Bože tomu by som dala výplach žalúdku.... A nie , "normálne" to nieje. Normálne je že chlap po príchode dieťaťa do vzťahu dospeje a stavia ženu a dieťa pred kamošov. Môj odkedy máme deti nebol ani raz bez nás na Silvestra a sám povedal že by ani nechcel že toho si užil habadej ako sopliak.

kristinka92
30. dec 2023

nechat ženu samu doma s maličkým dietatom (vlastným dietatom) na silvester? keď budú búchať petardy, hluk…? ani psa by som nenechala samého doma… chlapec by si mal zvážiť svoje priority a že sa stal pred pár mesiacmi otcom…. už to nie je len ja ja ja, ako malé decko. to by mu to ani trochu nebolo ľúto ta nechat samu doma??

autor
30. dec 2023

nechcem ho pripútať k sebe a kázať mu, chcela by som len, aby ma pochopil… ja jeho v tomto pochopiť nedokážem keďže pre mňa je rodina nadovšetko a najmä naše dieťa…

@samimami777 bavili sme sa o tom začiatkom decembra kedy som mu tiež hovorila, že by som bola rada keby je s nami a že je jasne že s malou tam večer nepôjdem, keďže potrebuje svoj kľud a navyše sa dosť obavám ako zvládne delobuchy, už z toho som dosť v strese lebo určite ju budem musieť upokojovať akonáhle odbije polnoc…

@kristinka92 vyzerá to tak, že nie… mám pocit, že mysli viac na seba ako na nás v tomto zmysle… niekomu to možno príde smiešne, že riešim hlúposti, ale ja sa už aj bez toto cítim niekedy sama, keďže počas bežných dní je dlho v práci a trávime spolu ako rodina podľa mňa malo času… ale to je zas iná kapitola

jamimo
30. dec 2023

najvyšší čas, aby tvoj partner dospel... jeho argumenty typu mladosť pochabosť, čo má 16 rokov?

minutka
30. dec 2023

Pre boha ze sledovat na kamere mimo domu… az ma od strachu striaslo. To nech ti ani nenapadne. A ku otcovi dietata sa nevyjadrujem

7lenka11
30. dec 2023

Máme doma 11m dieťa a ani mi nenapadlo tráviť Silvestra niekde inde ako doma. Nikoho neodcudzujem za akýkoľvek spôsob oslavy nového roka, ale ja ako matka, ktorá je celé dni sama s dieťaťom, ktoré sa navyše učí chodiť a každý deň urobím v priemere 10 000 a viac krokov, chcem mať aspoň cez sviatky svätý pokoj a užiť si kľud, pomoc rodiny a byť s blízkymi. Veď s kamarátmi môžeme byť hociktorý víkend a teda opijase, pokiaľ máme malé dieťa, u nás nehrozia, keďže aj muža plnohodnotne zapájam do starostlivosti o malú.

autor
30. dec 2023

@minutka mňa tiež, samozrejme, že niečo také by som v živote neurobila, pre mňa je moje dieťa a jeho bezpečie najviac a nikdy by som ju nenechala samú…

@7lenka11 ja som tak trochu dúfala, že keď sa malá narodí tak budeme trochu viac času tráviť doma spolu a aj presne preto, že tiež potrebujem trochu vypnúť a oddýchnuť si, on si ale to “vypnutie” očividne predstavuje inak… a ja mám niekedy pocit, že sa nevie absolútne vžiť do mojej kože odkedy máme dieťa

pralinka25
30. dec 2023

uprimne si vobec neviem predstavit ze by ma muz nechal doma na silvestra samu.
tiez rada travim silvester s kamosmi ale nikdy by som doma muza nenechala sameho. aj keby sme len sedeli doma po tme.
tvoj muz je vacsie decko ako vasa dcera. ofucovat sa? dospely clovek? chlap? otec? moj ty boze. a este aj tie vyhovorky miesto toho aby sa zachoval ako chlap a povedal ze chce byt s tebou. uplne cele zle. co si dievca na nom videla.

autor
31. dec 2023

@pralinka25 sme spolu 11 rokov, určite veci sa ukázali až časom, ale aj napriek tomu ho ľúbim… stále čakám kedy mu dôjde, že je otec a čoskoro aj manžel a mal by sa tak začať už aj správať…

walentina7
31. dec 2023

Ani si ho neber.

martinmmartin
31. dec 2023

To budes cakat do nekonecna. Zariad sa podla toho.
A teraz je to este slaby odvar toho co bude v buducnosti.
Tvoj partner nikdy naozaj deti nechcel a bol do decka dotlaceny . A cely zivot bude rozjimat coby bolo keby nevbolo

autor
31. dec 2023

@martinmmartin nebol dotlačený, deti ma rad a na dieťati sme sa dohodli spoločne

martinmmartin
31. dec 2023

no pravda je ze vas nepoznam takze mozem iba mudrovat.
Uvedom si ale ze velmi casto byvaju taketo rozhovory vedene tak ze jeden pocuje co chce pocut a druhy rozprava co ten druhy chce pocut aby nebol pruser.
Plus ked do chlapa cela rodina a okolie uz od puberty tak nejak mimochodom tlaci ze ina moznost ako mat decko ani neexistuje tak to zanecha skody obrovske

osky
31. dec 2023

Uz len tvoj navrh sa mi zda velmi tolerantny.
Ja by som nesuhlasila s tym,aby ja som bola doma a on niekde inde.
To ma co byt?
To dieta je len tvoje?
Haloooo!!!!!
Taketo male babätko ma doma,ma sa podla toho spravat.
Akoze,ty si nechces o polnoci s nim pripit?
Ty si mas pozerat v tv ohnostroj?
Umrela by som od zialu keby ma muz nechal samu na Silestra.
Bud sme spolu,alebo nie sme......
Aj ked nie ste manzelia.
Co je to za lasku,ked mu pri vitani noveho roka nebudes chybat ty ani dieta?
Pre mna uplne nepochopitelne....

tamitamitami
31. dec 2023

My napríklad budeme sláviť tento rok oddelene, ja doma s malou keďže kojím a nemôže ostať cez noc bezomňa (budem s rodičmi), on s kamarátmi. My sme sa tak ale dohodli.
Ja Silvester špeciálne neprežívam takže som úplne ok že ho strávime každý zvlášť.

daniela2202
31. dec 2023

Ja Silvestra nemusím , pôjdem spať.. 😂😂😂, tvoj manžel nech sa vyvetrá vonku s kamarátmi....len aby sa to nestalo pravidlom

cimage
31. dec 2023

Vacsina ludi ked maju deti, tak sa stiahnu a su radsej doma v pokoji. Ked deti vyrastu, tak mozu ist k starym rodicom a rodicia mozu zurovat dalej. V niektorych pripadoch ockovia nechapu, ze maju byt oporou zene.

lneviemmeno
31. dec 2023

jeziis🤦🏻‍♀️ mojho manzela ani nenapadlo, ze by sa niekam trepal za kamaratmi, nemame ich spolocnych a sice este dieta nemame, ale je na ceste - som v 8 mesiaci, ale jednoducho bez rozmyslania mi povedal, ze som jeho manzelka a urcite bude so mnou. Uvidime, ako bude o rok, ale teda on je vo vseobecnosti taky, ze rodina je vzdy na prvom mieste a az potom kamarati a tych moze pozriet kedykolvek aj cez rok. Neviem preco niektori muzi su taki, ozenia sa, spravia si dieta ale aj tak sa nadalej spravaju nezodpovedne a pubertalne 😀

lenkahvh
31. dec 2023

Ano vyzera, ze autorka ma doma nezreleho jedinca, po 11 rokoch dospeli k zasnubam, napriek tomu, ze maju dieta, ktore chcel aj on. Nuz tak mu budes robit mamu este par rokov, kym dozrie / alebo aj nedozrie / a učiť ho, čo je vhodné a čo nie. Veľa šťastia!

sense
31. dec 2023

Za mňa je silvester najprecenovanejsi deň v roku ved opiť sa a zurovat do rána môže kedykoľvek v roku.
Príde mi akoby nedospel alebo sa bal priznať ze je pre neho rodina na prvom mieste keď si musí vymýšľať výhovorky.

koniarova
31. dec 2023

Ty si myslíš,že mu to dôjde? 😁Snívajte s nami.

autor
31. dec 2023

@lenkahvh mne to príde ako keby sa bal manželstva, pritom spolu žijeme v jednej domácnosti už 7 rokov… preňho je to “len papier” a nevie sa vcítiť do toho, ako to vnímam ja… navyše on berie kamošov ako rodinu, lebo “kto mu pomôže keď bude potrebovať pomoc”